Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szaporítás minden esetben...

A szaporítás minden esetben elítélendő? Ebben az esetben is?

Figyelt kérdés

Néhány év múlva, ha már saját házam lesz, szeretnék több kutyát is tartani. Kb. 8-10-et.

Úgy terveztem, hogy kettőt örökbe fogadnék menhelyről vagy gyepmesteri telepről, egy kant és egy szukát. Tőlük egy alom világra jönne, és utána az összes lányt ivartalaníttatnám. (Lehet hogy a kanokat is, ha verekedés lesz.)

Pénz nem lenne gond, minimum Brit Care minőségű tápot kapnának. Állatorvosra se sajnálnék költeni. Házba bejöhetnének, és rendszeresen le lennének mozgatva.

Így mehet? Másnak is vannak ilyen ambíciói? :)



2017. máj. 19. 17:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Eleve csak ivartalanitva adnak örökbe kutyát.

De ha már ennyit akarsz akkor 2 helyett miért nem 8-10 et fogadsz örökbe?


Szerintem olyan 13-14 körül lehetsz, majd még jön az eszed. Ebben semmi realitás sincs vagy eszérv.

2017. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem csak ivartalanítva adnak örökbe! Ebben a városban legalább is nem. (Az itteni menhelyről és a gyepiről is hoztam már ki kutyát ivarosan, még csak ivartalanítási kötelezettség sem volt.)


Azért csak 2-t szeretnék befogadni, mert tőlük szeretném a kölyköket. Tehát választanék 2 teljesen különböző keveréket, akik szépek és jó tulajdonságokkal rendelkeznek, és azt szeretném, hogy a kettejük utódjai legyenek a többi kutyám.


Miért olyan nehéz ezt elképzelni?

Miért gondolod hogy nincs benne észérv, realitás?

21 leszek, ha ez számít valamit.

2017. máj. 19. 17:33
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
És akkor mi a probléma, ha szabad kérdeznem? Meglesz a két kutya, nem lesznek ivartalanítva, jól tartod őket meg az utódokat, mi a gond?
2017. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Ez így nem klasszikus szaporítás, mert nem rendszeresen, az anyát kizsigerelve hozol le almokat anyagi haszonszerzés céljából. Ezzel így nincs sok gond szerintem, bár azért elég nagy felelőtlenségnek tartom, mert a szülők egészségéről és rejtett génjeiről nem fogsz tudni semmit, így egyáltalán nem biztos, hogy olyanok lesznek a kölykök, mint amilyet szeretnél. Amúgy ennyi kutyával már nem is hiszem, hogy egyénenként tudnál eleget foglalkozni, és az sem biztos, hogy jól kijönnének egymással, egy átlag kert és lakás nagyon kicsi ennyi kutyának.
2017. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem ez a baj, drága. Hanem ha pl szül 8 kutyát.. és neadjisten (soha nem kivánnék senkinek ilyet) mind a 8 kutyára egy időpontban jön valami betegség, a szűretlen szülők és ismeretlen felmenők génjei miatt ... akkor honnan lesz mondjuk több millió Forintod, és ami még fontosabb, időd és idegzeted vegigcsinálni velük?

Én nem szaporítok, egy almot neveltem fel nem rég, menhely csak tápszerrel tudott segíteni... anyakutyát elütötte egy vonat... 9 kutyusból 3 van még, lassan 8 hetesek... nem akarom részletezni, milyen, mikor minden erőfeszítésed ellenére kb a kezeid között halnak meg sorban....

Mérlegelj, megéri-e. Plusz amennyi kidobott kutya van, kölyöktől az idősig, én inkább több kutyát fogadnék be, mint sem almot lehozni, ha van egy fajta ami kedvenc, akkor azokat menteni. :) plusz soha nem lehet tudni, milyen váratlan nagyobb kiadás éri az embert....

2017. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Én mondjuk nem értem az ambícióidat. Ha alapból menhelyről hozol ki kutyát, a többit is kihozhatnád onnan.

De tegyük fel, hogy kihozod a két kutyát, szépek, oké. Én azt mondom, hogy ha mindkét kutya kiemelkedően teljesít valamiben, és a kölykök is remeknek ígérkeznek mondjuk nyomkeresésben, vagy akármilyen más munkában, annak ellenére, hogy keverékek, lehozhatod az almot, hogy utána tényleg munkakutyák lehessenek, mondjuk rendőrségnél, katonaságnál, vagy akárhol.

De csak azért, hogy házikedvencek legyenek... ennyi erővel egy már meglévő almot is kihozhatnál menhelyről, van elég sok. Valamint két találomra összerakott kutya kölykei szinte biztos, hogy nem fognak kiemelkedő teljesítményt nyújtani. És azzal is számolnod kell, hogy azért a minimum egészségügyi szűréseket (diszpláziás ugyanúgy lehet egy keverék is) meg kéne csinálni, alaposan kivizsgálni a két kutyát, és ha tényleg egészségesek, emellett munkában is jók, és te hozzáértő vagy, akkor azt mondom rendben. Lett egy alom jó képességekkel megáldott kölyköd. De csak azért, hogy 8-10 kutyád legyen, nem kell feleslegesen szaporítani.

Vagy azért akarod az almot, hogy a többi kutyáért ne keljen a menhelyen fizetni?

Szóval én határozottan azt mondom, hogy nem mehet.

2017. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért akartam az almot, mert kutyákkal kapcsolatban nagyon válogatós vagyok. Vagyis nehezen találok olyan kutyát akire tényleg azt mondom, hogy igen, ő az, ő az igazi! 200 kutyából kb. 1-et ha találnék. Ha szerencsém van.


Tehát úgy érzem, hogy könnyebb lenne ha csak 2 ilyen tök jó kutyust kéne keresnem, és a kettejük tökéletessége összeadódva hasonlóan szuper kölyköket eredményezne. Így lenne kb. 8 olyan kutyám, mint az eredeti kettő.


Értem én, hogy diszplázia szűrés, meg stb., de ez nem luxus kicsit?

Ne értsetek félre, persze tudom én is, hogy nem árt az elővigyázatosság, de a spontán, véletlen létrejött, több generációs keverék almok szüleinél ezt ki csináltatja meg? Senki, és mégse lesznek diszpláziásak a kutyák. Nyilván előfordulhat, de nem jellemző.

Valami azt súgja, hogy a legnevesebb tenyészetből származó német juhász kölyöknek is több egészségügyi gondja lesz mint egy utcai keveréknek. Vagy ti nem így gondoljátok?


Én csak azért mondom ezeket, mert rengeteg kidobott almot láttam már, meg fölösleges szaporulatokat, de ilyenről még nem hallottam hogy diszpláziásak lettek volna az efféle kölykök. És úgy tudom, hogy ha a szülők szűrve is vannak, a kölyök akkor is olyan lehet később. Ráadásul ez nem csak genetikai eredetű, hanem a kutya életmódja is befolyásolja. Ergo nem nagyon lehet kikerülni, egy díjnyertes, szűrt német juhásztól származó kölyök sem nagyobb garancia, mint az utcán világra jött Bodri és Morzsi kölykei...

2017. máj. 19. 18:24
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Persze, csináld. De akkor jól csináld! Előtte dns vizsgálat mind a kettőnek, hogy megtudd milyen fajták keverékei. Majd ezalapján az örökletes betegségekre a szűréseket csináltasd meg! És vagy sportot, vagy munkát csinálj mind a kettővel, eredményeket érj el velük!


Szóval akkor szaporíts, ha a kutyák egészségesek és jó idegrendszerűek, ösztönűek. Akkor, ha van értelme ősszerakni két kutyát. Ha valamelyik alkalmatlan, akkor keress másikat. Lehet, hogy pár tíz kutyába beletelik. De legalább ezeket a kutyákat lehet is használni valamire, nem ok nélkül szaporítasz.

2017. máj. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Azért akartam az almot, mert kutyákkal kapcsolatban nagyon válogatós vagyok. Vagyis nehezen találok olyan kutyát akire tényleg azt mondom, hogy igen, ő az, ő az igazi! 200 kutyából kb. 1-et ha találnék. Ha szerencsém van.


Tehát úgy érzem, hogy könnyebb lenne ha csak 2 ilyen tök jó kutyust kéne keresnem, és a kettejük tökéletessége összeadódva hasonlóan szuper kölyköket eredményezne. Így lenne kb. 8 olyan kutyám, mint az eredeti kettő. "


Na ez sajnos nem így működik. Mivel menhelyen/gyepin keverék kutyát fogsz találni, teljesen lutri az utódok jelleme, külleme is. Lehet, hogy egyik sem fog hasonlítani a szülőkhöz.

Tehát semmi értelmét nem látom annak, amit szeretnél.

8-10 kutyát is tudsz örökbe fogadni, nem csak a helyi menhelyről, gyepiről, máshonnan is válogathatsz. Több ezer gazdátlan kutya van, biztos vagyok benne, hogy találnál 8-10 olyan kutyát is, amelyik szimpatikus neked.

2017. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

ekkora marhaságot sem olvastam még. a másik hogy az öröklődés nagyon nem így megy mert akkor teli lenne a világ hiperszuper kutyákkal. A kölykök nem minden esetben öröklik a jó tulajdonságokat. semmi értelme ennek az egésznek.


őszintén én is úgy tervezem hogy sok kutyám lesz, egy vadász, egy pásztor, egy terelő, és egy fajta amit tenyésztenék (nem, nem szaporítanék mint te) mindnek lenne feladata.

2017. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!