Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legmegfelelőbb kutya...

Melyik a legmegfelelőbb kutya tanyára?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát szeretnék ami védi a telket. Én a pireneusi hegyi kutyára gondoltam vagy a pulira. Melyik a jobb? Van ami a legmegfelelőbb lenne?

#kutya #tanya #Házvédő
2017. máj. 19. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A legjobb a kettő együtt: egy nagytestű pásztorkutya, mint a pireneusi, és egy puli. A puli a jelzőkutya, az őrszem, a nagy meg intézkedik, amikor kell.
2017. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pptomi ***** válasza:
90%
Kuvasz.
2017. máj. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért nem jó a komondor?

Miért pont pireneusi?

2017. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Kuvasz, német juhász, rottweiler, de a pireneusi is jó lehet. A puli terelőkutya, tanya védelmére nem a legmegfelelőbb. Az viszont jó ötlet, hogy egy éber kis termetű kutya és egy emberevő párosítás. Nálam is hasonló a felállás, csak itt kettő kicsi és egy nagy.

De nem is feltétlenül kell fajtatiszta kutya, akár menhelyről is vihetsz két keveréket. Nekem pár éve menhelyről sikerült életem legjobb kutyáját hazavinni, egy hatalmas német dog jellegű keveréket. Nagyon jó házőrző volt, ugyanakkor a gyerekekkel is remekül kijött, nagyon okos, szolgalelkű kutya volt. Én úgy választottam ki őt, hogy ő volt az egyetlen, amelyik nem fark csóválva várt minket, hanem ugatott, és legszívesebben megevett volna, ha sikerül elszabadulnia, és akkor mondtam a gyepmesternek, hogy nekem AZ KELL. Kb. fél óra alatt összeismerkedtünk, elfogadott, és hazavittem.

Mindenképp érdemes szétnézni a menhelyeken. 50-100 kutya közül biztos akad megfelelő.

2017. máj. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
A legtöbb menhely tanyára nem ad kutyát. Tisztelet a kivételnek, sajnos a tapasztalat az, hogy a tanyára vitt kutya csak használati tárgy, nem társállat, és amint nem kéoes a házőrző funkciójàt ellátni, màr cserélnék is le egy használhatóbbra. Ha meg az derül ki, hogy nem őrző alkat, akkor már első pillanattól nincs becsülete.
2017. máj. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5-ös! Te honnan veszed ezt a sok butaságot? 100-ból biztos van 2-3 ilyen is, de ezért nem hinném, hogy diszkriminálnák a tanyán élőket. Ez közönséges általánosítás. Szerintem a falvakban, városokban is vannak sanyarú sorsú kutyák legalább ilyen arányban. Én tanyán élek, és ezt most sértésnek vettem!
2017. máj. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!