Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bizok a kutyámba. Mit...

Nem bizok a kutyámba. Mit csináljak hogy megint megbizhasak benne?

Figyelt kérdés
A kutyám megölt egy pár nappal ezelött egy kutyát el akartam vinni a menhelyre ezek után. Végig gondoltam és ugy döntöttem hogy nem akarom elvesziteni és tönkre tenni azzal az életét hogy menhelyre kerül ugyhogy felkerestem egy kutyasulit ami 1 hét mulva kezdődik de azóta nem bizok benne félek hogy másoknak is neki támadhat ha megtette ezt egy kutyával. Félek hogy neki támad valakinek csak ugy a semiért ahogy a kutyával tette. Csak a kertbe van de még igyse bizok meg benne. Mit tegyek?

2017. máj. 19. 23:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Sétánál pórázon vidd, és rakd ki magadból a parát, mert azt a kutya megérzi és feszült lesz.

Évtizedekkel ezelőtt a két nj-m egy kerítésen bejött tacsiszerű kutyát ölt meg.

De esze ágában sem volt emberekre, vagy utcán másik kutyára támadni egyiknek sem.

Az iskolában pontosan mondd el, mi történt. Remélem, olyan helyre mész, ahol segítenek megoldani.

2017. máj. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igen csak hogy ő bem nagyon halgat rám. Ő egy amsztaf azt mondják nagyon domináns kutya 11 honapós. Nagyon szeretem és nem akarom elvesziteni. De emelett nem bizok meg benne. Nem is viszem sétálni azóta.
2017. máj. 19. 23:46
 3/29 A kérdező kommentje:
Eddig mindig nagyon biztam benne álmomba se gondoltam volna hogy ilyet tenne. Mi oka volt rá? Lehet hogy az agresszió tényleg a vérébe van és ezt megtenné egy emberrel akár egy gyerekkel is ahogy mások mondják. Megfordult a fejembe. Nem akarom tönkre tenni az életemet egy kutya miatt.
2017. máj. 19. 23:52
 4/29 A kérdező kommentje:
De elvesziteni se szeretném. Mi a véleményetek?
2017. máj. 19. 23:55
 5/29 anonim ***** válasza:
33%

Vettél egy Amstaffot Isten tudja miért, de fogalmad sincs a kutya neveléséről. Gondolom te is pénisznövelőnek vetted, de mindegy is. Ezek a fajták keményebb nevelést igényelnek, határozott és céltudatos gazdát ami jelen esetben nem volt.


"Igen csak hogy ő bem nagyon halgat rám."

Ha egyáltalán felmerül ennek a lehetősége akkor miért nem fordul meg a fejedben, hogy segítséget kérj a neveléséhez? Akár online nézel videókat, akár kutyaiskolába viszed vagy magán kiképzőhöz..



Ha a saját kutyádban nem bízol az már rég rossz. Ezt a kutya is megérzi rajtad és átveszi a vezetést, bár jelen esetben szerintem sosem voltál a szemében falka vezér. Ezen lenne célszerű változtatni és akkor talán az engedelmességi probléma is megoldódik.



"Lehet hogy az agresszió tényleg a vérébe van és ezt megtenné egy emberrel akár egy gyerekkel is ahogy mások mondják."

Ösztönre lehet fogni, de inkább a nevelés hiánya ami nagyban meghatározta ezt az egészet. Emberre nem fog támadni indokolatlanul, szóval ettől fölösleges tartanod.



Ha kutyaiskolában csopotos foglalkozás kezdődik 1 hét múlva akkor inkább hívd fel az oktatót és mond el neki az egészet. Nem tartom valószínűnek, hogy ezek után látatlanban beraknának egy csoportba.


Mindenesetre a legelső dolog az lenne, hogy a kölcsönös bizalmat újraépíteni. Enélkül nem fogsz semmire jutni, mert mindig bizalmatlan leszel a kutyával amit ő is megérez és te sem fogod tudni irányítani így.

2017. máj. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

A harc van a vérében, nem a kutyák elleni agresszió. Ha le van vezetve a harcolhatnékja, és meg van nevelve, esze ágában sincs kutyákat tépkedni.

Kutyasuliba így ne vidd, hacsak nem szocializációs foglalkozásra jelentkeztél, ahol a viselkedési problémásokat kezelik. De így meg ne próbáld közösségbe vinni, csak atombiztos szájkosárban, két nyakörvön, és kifogástalan állapotú pórázzal, akkor, ha a kiképzők is rábólintanak.

2017. máj. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
A kutyasulinak elmondtam a problémát az egész történetet. Nem vettem. A kutyát ajándékba kaptam az egyik "ismerőstől" aki már ki akarta rakni az utcára alig nem 3 hetes volt. Nagyon megsajnáltam. nem tudtam azt se hogy milyen kutyárol van szó kicsi volt és sajnáltam. Családot akkor nem találtam neki hiába kerestem. Kertem van gondoltam elfér nagyon megszerettem időközbe. Nem tudtam semmit az e fajta kutyárol mindig ugy bántam vele mint egy babával. Lehet itt rontottam el?
2017. máj. 20. 01:18
 8/29 A kérdező kommentje:
Eddig jártunk sétálni igaz nem sokat. Gondoltam van kert ahol tud szaladgálni. Labdázni szoktunk hogy adjam ki az energiát belőle? húz a porázon. Poráz nélkül hol tudom megfutatni? Sose voltam kint vele poráz nélkül 3-4 honappal ezelött vittem más kutyákhoz nem veszekedett sose ugyhogy nem értem mindig jol bántam vele. Igaz hogy ezeket a kutyákat csak verésel tanitjak ?
2017. máj. 20. 01:28
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos több sebből is vérzik a dolog...

Megpróbálom kronológiai sorrendbe tenni a problémához vezető okokat:


1. A kutya túl korán lett elválasztva az anyjától (8 hetes koráig mellette kellett volna maradnia, hogy rendesen szocializálódjon).

2. Semmiféle előismereted nem volt erről a fajtáról, meg úgy általában a kutyatartásról sem.

3. Nagyon nem is igyekeztél, hogy legyen.

4. Ennek hiányában pedig azt hitted, hogy a kutyának elég lesz a "NAGY KERT", a labdázás és a néhai séta.

5. Mivel nem volt rendszeresen lefárasztva a kutya, az energiatöbblete frusztrációt eredményezett.

6. Megfelelő nevelés hiányában pedig ez a frusztráció agresszióvá érlelődött benne. (Ami a hozzá hasonló "harci kutyák" esetében igen gyakori.)


Egy pár megjegyezni-való még:

-azért húz a pórázon, mert tele van energiával, le kéne őt fárasztani; ha le van rendesen mozgatva, csak úgy lehet belekezdeni a nevelésébe; Mivel a legutóbbi incidens óta már még kevesebbet/egyáltalán nem is akarod sétáltatni, a kutya ettől csak egyre feszültebb lesz, a mozgáshiány miatt- ergo még nehezebb lesz kinevelni belőle ezt a viselkedést;

-biztos van valamiféle kutyafuttató, elkerített terület, ahol elengedheted (szájkosárral)

-nem veréssel kell egy kutyát nevelni- szeretettel is megy az (ha közben szem előtt tartod, hogy ő egy kutya, és biztosítod neki mindazt, amire szüksége van)

-bár nem említetted, hogy kan vagy szuka, de ettől függetlenül is, már valószínűleg tombolnak a hormonok a kutyádban- erősen javasolt lenne tehát ivartalanítani őt;


Többiek, ha valamit kihagytam, légyszi pótoljátok! :)

2017. máj. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

Amit lehetett a nevelésében, azt elrontottad. Eddig. De nincs veszve még semmi. Előttem elég jól leírták a dolgokat már. Ha tényleg nagyon szereted, és meg akarod tanulni nevelni őt, akkor menni fog.

De úgy kell vele bánni, mint egy kutyával, ráadásul egy ösztönerős, kemény kutyával. Nem mint egy emberrel, vagy gyerekkel! Ezt fogod megtanulni vele a kutyasuliban, ott ugyanis a gazda tanul elsősorban, hogy tudja kezelni a kutyáját!

Az nem jó, ha nem viszed sétálni! Tévhit, hogy elég neki a kert. Bár ezt a hetet még kibírja, míg nem kezdődik a suli, de addig is sokat foglalkozz vele otthon.

Egy ilyen fajtát (de úgy általában minden kutyát), kicsi kortól kell vinni kutyák közé, emberek közé, szocializálni kell és nevelni kell. Így fog jól működni. Még bepótolhatod ezeket a dolgokat, csak most már nehezebb lesz, de a kiképzők és elszántságod segítségével menni fog, ha tényleg akarod.

Ivartalanítani mindenképpen kellene!

2017. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!