Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért húz a kutyám a porázon?

Miért húz a kutyám a porázon?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves közép ázsiaim és nálunk nagyon nehezek a séták,és miért akkar oda menni a kutyákhoz,na a lénnyeg hogy nagyon huz

s nem bírok rá szolni hogy kell erre megtanitani 13/F



2017. máj. 20. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy oda akar menni hozzájuk, te is szeretsz a haverokkal találkozni és pipavagy ha anyukád nem engedi, ugye.

Na most két mód kínálkozik: Elviszed kutyasuliba szocializálni, kutyatársaságba, hogy megtanuljon viselkedni kutyákkal.

A másik pedig a pórázfegyelem gyakorlása: Amint leelőz, megfordulsz és az ellenkező irányba indulsz vele, és így tovább.

2017. máj. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy ekkora kutyánál akadhat problémád abból, hogy nem hallgat rád. Én mindenkép kutyaiskolát javasolnék mert ez csal rosszabb lesz.
2017. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért húz és azétt akar kutyákhoz menni, mert megengeded neki ezeket. Nincs mevelve, szocializálva. Neveld meg, hogy ne húzzon. Amíg ez nem történik meg, persze, hogy csinálja ezeket a viselkedéseket. Mennyit viszed sétálni? Mennyit viszed szabadon? Hogy megy a behívás? Mennyit viszed más kutyák közé?
2017. máj. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem azt kell engedni, hogy odamenjen a többi kutyához, elvégre ők a "haverjai", nem nevelheted kutyatársaság nélkül! De minél előbb el kell menni vele kutyasuliba, és ott mindent megtanítanak neked. Egyébként úgy hallottam, hogy ha egy kutya nagyon húz (persze nem akkor, amikor a többi kutyához akar menni, mert az természetes), de ha az utcán nincs más kutya és mégis húz,akkor meg kell állni vele, és az ellenkező irányba kell fordítani, és ezt kell ismételgetni. Aztán egy idő után csak rájön, ha húz, nem tud menni semerre sem. Legalábbis ezt olvastam.
2017. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!