Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek már volt extrém rossz...

Akiknek már volt extrém rossz tapasztatuk sétáltatás közben, hogy viszonyultok a sétákhoz?

Figyelt kérdés
Egy ismerősünket a másik kutya halálra marta kutyasétáltatás közben, meg többektől hallom, hogy a kutyájuk pusztult el utai csetepaté miatt. A kutyasuliban is csak annyit tudtak mondani, hogy vigyek magammal paprikasprayt:S

2017. máj. 20. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
1. Bull típusúakra a paprikaspray olyan, mintha magadat dezodorral fújnád. Egyébként nálam volt agresszív kutya, de amíg nem nevelődött meg, addig szajkosár nélkül bem vittem. De volt nekitámadt német juhász, pontozzatok le de én fejberúgtam határozottan, egy cane corsó tulajaként... a gazdát pedig leordítottam a sárga földig, mi a jó fenét képzel, miért engedi a kutyáját erre....
2017. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez kb. olyan, hogy ezrek halnak meg nap mint nap autóbalesetben, mégis beülünk az autóba. Persze résen kell lenni, lehet vinni botot, paprikaspray-t, illetve a saját kutyánk legyen maximálisan behívható, hogy meg tudd védeni, ha kell.
2017. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Talán egy jó tanácsot tudnék adni: kerüld a bull típusú kan kutyákat. A környéken már több kutyát megtámadott (egy beagle kölyköt meg is ölt) egy amstaff kan. De többi "harci kutya" kannal is vannak problémák, elég balhésak. Viszont a szukák (hármat ismerek) tündériek, velük sosem volt gond.
2017. máj. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó, nem kifejezetten a bull típusú kutyákat kell kerülni....


Ugyanúgy mentünk sétálni. Azt a kutyát kerültük a balhé után, de ennyi. Sőt! támadás után folyattuk a sétát.

2017. máj. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Egy amstaff keverék előttem és a kutyám előtt tépett szét egy kutyát és az én másik kutyámat nagyon csúnyán megcsonkította. El kellett altatni. Ez volt humánus. Szerencsére a dögre is altatás várt. Nem sajnáltam. Tudom, hogy a gazda nevelte rosszul, de egy gyilkosnál (ember) sem lehet arra hivatkozni, hogy a szülei elcseszték. Lesz@rom miért lett ilyen. A lényeg, hogy ilyen és kapja meg a büntetését. Minden idegen bull típusút és molosszert kerülünk a parkban azóta. Kit érdekel a gazdája mit mond róla, nem kockáztatunk soha többé.
2017. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha egy olyan kutya jön velünk szembe az utcán, akinek a fajtájának a fajtatörténetében szerepel, hogy viadaloztatták vagy farkast/medvét/vaddisznót ölettek vele és továbbá látom, hogy befeszülve, szőrét felborzolva közeledik felénk, szépen megfordulok vagy átmegyek az út másik oldalára.


Ha pedig a kedves gazdinak ez nem tetszik(volt már ilyen többször is) és kérés nélkül elkezdi bizonygatni, hogy az ő kutyája nem bánt, közlöm vele, hogy az enyém meg igen. (az utóbbi természetesen nem igaz, de erre már nem szoktak semmit se mondani). Szegény öreg borderem pedig farkcsóválva veszi tudomásul, hogy ő pedig agresszív :D


Persze már többször is volt elég durva helyzetünk, ahol csak a lélekjelenlétemnek volt köszönhető, hogy nem lett semmi gáz. Sajnos én nagyon parás vagyok és láttam már durva dolgokat is, szóval rögtön továbbgondolom, hogy mi lehetett volna és amikor hazaérvén belépek a kapun elsírom magam, majd pár napig hanyagoljuk a sétát. Az utóbbit szerencsére "megtehetjük", mert kertes házunk van, az udvarban egy fél agility pályával, szóval bőségesen le lehet mozgatni ott is a kutyát. De mivel a sétálni "muszáj", pár nap múlva ismét visszaállunk vele :)

2017. máj. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ért minket régen jó pár támadás, szerencsére sérülés nélkül megúsztuk...ugyanúgy sétálunk
2017. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!