Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor van felelős. Ha...

Manócska'90 kérdése:

Ilyenkor van felelős. Ha igen, ki? Vemhes lett a kutyánk - nem pároztattuk. (tovább lent)

Figyelt kérdés

Sajnos nagy valószínűséggel a német-juhász kutyánk anyai örömök elé néz. De nem pároztattuk. Valamelyik szomszédos kutya volt a "tettes".


A helyzet az, hogy mi a kutyát kerítésen belül, a saját udvarunkon tartjuk - ahogy szerintem normális és elvárható + a kutya úgy van nevelve, hogy ha egész nap nyitva állna a kapu akkor se merne kimenni rajta. Sajnos azonban a közelben lakó néhány család ezt nem így gondolja - kan kutyáik folyamatosan az utcán kóborolnak. Sőt! Tönkreteszik a kerítésünket és bemásznak hozzánk, tönkre teszik a kertet, mindent. Többször szóltunk az érintett gazdáknak, hogy már nem győzzük foltozni a kerítést, zárják be a kutyát - hát finoman szólva tojtak rá. Most pedig úgy néz ki, hogy az egyik drágaság a kelleténél több időt töltött a mi kutyánkkal a MI SAJÁT UDVARUNKON! (Nem oltattuk be a kutyát azzal a céllal, hogy ne lehessenek kölykei, de nem ő császkált el.)


A kérdésem az, hogy ha a kis keverékek megszületnek és egyértelműen eldönthető, hogy a 3 kan kutya közül melyik a szerencsés egyed, akkor annak gazdája felelősségre vonható-e, szankcionálható-e esetleg bármilyen módon (a fentiek fényében)?


Tudom, hogy hosszú lett, köszönöm annak, aki elolvassa és tud segíteni!


2010. máj. 16. 20:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
inkább fogjátok a kutyát, irány a doki és tessék ivartalanítani a kutyát, most vemhesen, meg se szülessenek a kölykök.....a felelősek meg ti vagytok: nyitott kapu, ivaros szuka!!!!!!!
2010. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, de hogy gondoltad? Gyerek vagyis kutyakölyök tartást kérsz tőlük? És apasági vizsgálatot kérsz? Ha azzal nem foglalkoznák, hogy bezárva tartják a kutyáikat, akkor mit vársz tőlük?

A kóborló kutyák ellen feljelentést tehetsz az önkormányzatnál.

2010. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem. Egy tüzelő szuka közelében lévő kan rengeteg dologra képes, hogy befedezhesse a szukát. Ez történt a ti esetetekben is. Az pedig, hogy a kutyát elzárjátok, hogy ne férhessen hozzá kan a tüzelés alatt, a ti felelősségetek lett volna, pláne, hogy ezek szerint tudtátok, hogy bejárnak a szomszéd kutyák. Több kantól is származhatnak a kölykök, ezért egyértelműen nem biztos, hogy megállapítható, hogy melyik kantól vannak a kicsik.


Az egyetlen biztos megoldás: az ivartalanítás!

2010. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
ti vagytok a felelősök. ha nem akarjátok a kutyát pároztatni, akkor ivartalanítani kell. nem tettétek meg, hát most viseljétek a következményeit.
2010. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Hát elméletileg ők a felelősek... De én csak annyit mesélek hogy 3 ivaros szukám van (gondolhatod milyen ingerlő) és tele van az utca kanokkal de még egy sem tudott bejönni pedig nem valami milliós házunk meg kertünk van sőt még átlag alatt vagyunk... Szóval lehet hogy veletek is baj van hogy nem megfelelően csináljátok a kerítést... Meg ha nyitva van az ajtó az mindegy ha a tiétek nem megy ki, kóbor kutya mindig lesz, nem kell nyitva hagyni. Törvényesen nem hiszem hogy akármit is tehetnél...

Amúgy meg a terhesség alatt majdnem egész végig el lehet venni a kölyköket és lehet ivartalanítani is a szukát mert az olcsóbbb mindent összevetve és nem ártalmas mint a gyógyszer. Meg ha mát tudjátok hogy mindig bejön valaki akkor a szukát el lehet zárni. Szóval van egy csomó módszer.

2010. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
mint írtam, a vemhes szukát is lehet ivartalanítani....
2010. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó vagyok ettől függetlenül titpikus buta gondolkodás, hogy csak a szuka gazdája a felelős és a kanok azt csinálnak amit akarnak, de ez azért nem így van! Semmi keresnívalójuk más kertjében meg az utcán attól még hogy nem nekik kell vigyázni.
2010. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Mért ő a hibás? Mért mindig a szukát kell elzárni???? A kant is ugyanúgy el lehet zárni mint a szukát. És mivel a kan szökött be nem az ő felelőssége! A szukát ettől függetlenül ivartalanítsd és mondd meg a kanok gazdáinak hogy ha van valamelyikükben egy csepp erkölcs is akkor min. a felét fizesse ki!
2010. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos ti vagytok a felelősek, de még nem késő! Ilyenkor még injekcióval is lehet abortuszt csinálni, de tényleg az lenne a legjobb, ha ivartalaníttatnátok még most! Ellenkező esetben azonnal keressetek el legalább 5 kutyának gazdijelöltet keresni, mert az lesz a vége, hogy menhelyen kötnek ki!
2010. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Nem szoktuk nyitva hagyni a kaput, nem úgy értettem! Ha nincs kint senki, meg amúgy sem, a kapu mindig el van reteszelve! Ilyet sose csinálnánk!


Nem szeretnénk ivartalanítani a kutyát, mert később (ha lesz rá anyagi keret és egy szép kan kutya, szeretnénk pároztatni). Az viszont jó, hogy bármikor el lehet vetetni a kicsiket (bár remélem, hogy az orvos holnap azt mondja majd, hogy nem vemhes), erre még nem is gondoltunk.


Természetesen nem gondoltam, hogy kutyatartást fizessenek, de azért már sok, amit egyes gazdák megengednek maguknak!


egyébként mostanság sikerült úgy megcsinálni a kerítést, hogy ne szedjék szét - de így meg beássák magukat: a kerítés alatt ásnak lyukakat (még nem tudtuk mindenhol kicserélni a kerítést beton alapúra).


Kérdés azokhoz, akik szerint csak mi vagyunk a felelősek, amiért nem zártuk el a külvilágtól a kutyát: a kan kutyák gazdijai is tudják, hogy tüzelési időszak van és, hogy ilyenkor még inkább kóborlási mániát kapnak az amúgy is állandóan az utcán lófráló kutyáik - amit ugye mi már többször jeleztünk is -> nekik nem lenne kötelességük vigyázni arra, hogy ne menjen ki a kutya az udvarról? - ami alap dolog máskor is szerintem. Nekik ráadásul elég lenne megkötni a kutyát napközben (igen, néha mi is megkötjük a mienket, ha szükség van rá), mi meg építsünk egy kennelt?

2010. máj. 16. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!