Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor várhatok el a kiskutyámt...

Mikor várhatok el a kiskutyámtól fegyelmezett sétát?

Figyelt kérdés

Három hónapos, ma voltunk harmadjára. Földes úton mentünk, meg erdőben. A kertben már szinte hibátlanul megy. Ma már csak hazafelé ment elém ekkor egy kis rántással magam mellé rántottam. Csak ezt hússzor. Meg oldalra szokott még, de azt kis rántásokkal tudom irányítani.

Tudom kicsi, de nagytestű és nem akarom, hogy véletlen a fejemre nőjön.


2017. máj. 20. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azèrt nem kell mindig patináns rendben sétálnia. Hagyd szimatolni :)
2017. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit értersz fegyelmezett séta alatt? Mert ha azt, hogy láb mellett menjen egész végig, akkor most felejtsd el, nincs értelme. Annyi erővel a kertben is sétáltathatnád, pont ugyanannyi inger érné közben. Magad mögött sem érdemes tartani, ha ő előremenős, felfedezős alkat; hadd menjen, semmi baja nem lesz tőle. Legalább látod. Én még 12 év együttélés után is idegbajt kapok az öregemtől, hogy folyton mögöttem battyog, és végig forgolódnom kell, ha tudni akarom, mit művel :)

Arra kell csak megtanítani, hogy ne húzza a pórázt, amúgy meg menjen nyugodtan, ameddig az ér. Már el lehet kezdeni tanítgatni, de ilyen korban még ne akarj belőle Rex felügyelőt csinálni, elégedj meg a lassú haladással.

2017. máj. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még picike szerintem 3 hónaposan.Most fedezi fel a világot.Az enyém nem soká 1 éves lesz, és most jutottunk odáig, hogy már élvezem is a sétánk többségét.Én a vért izzadósok táborát erősítem, akik szenvedtek a séta tanításával. Hozzá teszem hogy el is szoktam engedni szabadon hogy szimatolgasson, levezesse az energiáit.Nekem a fegyelmezett séta megkezdése a megyünk sétálni tanulni vezényszó:-) , és már tudja hogy ilyenkor szépen kell jönni láb mellett.
2017. máj. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért nem hagyod azt a kölyköt szimatolni, futkározni, ami a séta lényege lenne?!

Ettől nem fog a fejedre nőni.

Cél, hogy pórázon ne húzzon, ne rángasson, de nem kell szigorúan láb mellett mennie 3 hónaposan. A séta meg amúgy sem lábnál követésről kell hogy szóljon. Eleve szükséges póráz nélkül is sétálnia, azaz szabadon futkározni, játszani más kutyákkal is.

2017. máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!