Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás?

Szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet leszoktatni egy majdnem 7 éves kutyát arról, hogyha elmegy az egész család (akkor nem ha csak egy ember) valahova, akkor ne visítson egészen addig amíg haza nem érünk? Talán 2-3 éve csinálja ezt, azóta mindenhova visszük magunkkal, vagy itthon marad vele valaki. Tudom, hülyék voltunk, de tényleg majdnem mindent megpróbáltunk. Hogyan lehetne erről leszoktatni? miért csinálja ezt?
2017. máj. 21. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

ó de ismerős...nálunk ugyan ez van.Ráadásul a kutyus harapós is,gondolhatod milyen jó mindenhová vinni :)

Bár nála ez azért van mert volt egy tárcsa,egy másik kutyusunk és sajnos elveszett.Azóta csinálja ezt.Arra viszont én is kíváncsi lennék,hogy hogy lehet róla leszoktatni

2017. máj. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
társa*
2017. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én egy hétre hagytam magára a kutyám és olyan csúnya sz. szorongása lett hogy na...


az én megoldásom

1. sok séta, mielőtt magára hagyjátok bizonyosodjatok meg róla hogy max. 1 órával előtte elvégezte a dolgát és némileg kifáradt.

2. szoktatni kell fokozatosan


az né módszerem:

-kimegyek

-várok

-ha sír berontok és úgy leszidom hogy megemlegesse

-azzal a lendülettel ki megyek 1 percre

-ha csendben kivárja bemegyek és megdicsérem

-újra kimegyek és várok 2 percet

-ha csendben marad megdicsérem, ha ugatni kezd hirtelen berontok, leszidom és kimegyek.


nekem ez beválik.

2017. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ohh részvétem...:( akkor nem vagyok egyedül. Harapós? Uh hát az húzósabb. Ő nagyon jól viselkedik idegen helyen, néha környékünkbeli emberekre ugat, de hamar le lehet állítani. Amolyan "köszönés".
2017. máj. 21. 17:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen második! Megpróbálom. Habar a cesar millan módszerek pont a lelki egyensúlyt tartják szem előtt, de nem igazán válik be.. szóval kipróbálom.
2017. máj. 21. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Pedig rangsorrendezés a megoldás, szoktatgatással már nem sokra mész, hiszen már hozzá volt szokva, nem az a baja.

Sorolom a kézzel foghatóbb dolgokat (a többit szakemberrel érdemes egyeztetni):

- nem üdvözöljük hazaérkezéskor, nem nézünk rá, nem szólunk hozzá, egyáltalán nem csinálunk semmit, levegőnek nézzük; csak ha már megnyugodott és egy-két perce nem követel figyelmet, akkor foglalkozunk vele, hogy ne egy remegve várt stressz legyen neki a hazaérkezés, hanem az, ami: mindennapos esemény, ami miatt nem érdemes szívrohamot kapni

- indulás előtt húsz perccel már tojunk a fejére, és ha követ, a helyére küldjük, hiszen ha végig beszélgetünk vele és hagyjuk, hogy jöjjön velünk, azt az érzetet keltve, hogy együtt megyünk, aztán mégis rávágjuk az ajtót (még ha nem is szó szerint), naná hogy tiszta ideg lesz.

De tényleg érdemes szakembert keresni, aki ért is a viselkedési problémákhoz.

2017. máj. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nalam tobb megoldas van. Enyem a hangoskodason kivul szetrombolt mindent,minden egyes nap. Reggel 2ora seta MINDEN NAP este pedig valtozoan 1-4ora foglalkozas seta tanitas stb. Ha rossz ido van akkor 1 ora ha pedig minden jo,4 ora.

Emellett a szabalyok betartasa, nagyon cuki nagyon vicces kutya, de KUTYA. Az ajton ha o akar kirohanni, akkor kicsit rányomom, csak annyira hogy érezze. Sétanál nem húzhat, akkor rovidre fogom és ha szépen megy, dícsérem és jutifalat. Azóta póráz nélkül viszem majdnem mindenhol. Játszani soha nem hívhat, csak én adom oda es ha látom, hogy már nem aktiv, elveszem tőle. Kaját ha leteszem csak akkor érhet hozzá, ha azt mondom ehetsz és rámutatok a tálra. Ha jön nyígva, soha nem foglalkozok vele, mintha ott se lenne, akkor se ha kikészít. Ha kajálok vagy lefektetem a helyére és addig mondom, amíg nem teszi azt, illetve nem veszem figyelembe a nyalizást.

Nálam ezek váltak be egy 8évesnél, akit anyukám elkényeztetett.. plusz lett egy másik kutyám, ő jól neveltebb, ő a sorban utánam van... na ha elkezd hisztizni az idős, ő odamegy és kutyakommunikációval a helyére küldi. Videón csak annyi látszik (webcameran néztük), hogy heves csóválás közepette születik meg a "parancs".. nem tudom hogyan, egyszerű kommunikáció.

2017. máj. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!