Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt cavalier King...

Vannak itt cavalier King Charles spánieles gazdik?

Figyelt kérdés
Nektek milyen színű van ? Milyen a jelleme ? Mivel etetitek ? Milyen fajta kutyákkal barátkozik ?
2017. máj. 22. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik baràtnőmnek cavaliere van. 4 éves kutya, fèl ève fogadta örökbe fajtamentèstől (nem bàntak vele rosszul soha, szimplàn nem volt ideje a családnak vele foglalkozni, ezért adták be). Nem sztenderd méret, 11 kg, de nem kövér. Szerintem nem fajtatiszta, a feje sem olyan cavalier fej, hanem "kedvesebb".

Blenheim színű.

Kövér volt mikor hozzá került, akkor Hill's Metabolickal etette, szépen lefogyott a kutya, most Happy Dog low fat-et eszik.

Milyen a jelleme? Őszintèn? Mindenki agyon ajnározza, agyon csodálja hogy milyen jó kutya, kedves baràtsàgos blablabla. Ami amugy igaz is. Minden emberhez farokcsóválva odamegy, de nem tolakodóan, hanem kedvesen, finoman. Viszont! A kutyàkat utàlja, ha mellette van egy kutya, azt elviseli, esetleg össze is "puszilkodnak" viszont ha a másik kutya jàtszana vele, rögtön ràmorog. Ha fekszik a kutya ès odamegy hozzá egy másik és nem csinál semmit csak lefekszik mellè, rögtön sunyin nèz rá.

Egyèbkènt idegesìtő egy kutya, folyton kajàt akar. Ha eszel, beül elèd ès ugat. De van amikor a kajás polc/asztal elè ül le ès ugat.

Mások szerint tènyleg nagyon jó fej kutya, èn nem szeretem őt. Pedig elèg kevés olyan kutya van, akit èn nem szeretek. De egyèbkènt cuki, bújós meg minden, de szerintem sunyi nagyon. Meg én nem tudom elviselni hogy folyton ugat a kajàért.

2017. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek !!
2017. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ketto van. Egy blenheim meg egy black and tan.


Nalunk kajaban a hidegen sajtolt jott be a legjobban mivel eleg erzekeny a gyomruk.


Jellemuk? Mind a ketto nagyon kedves kutya de teljesen masok. A blenheim egy kis sunyi huncut bohoc. Imad labdazni meg az ikeas patkanyt hurcolni. Folyton feszegeti a hatarait. Pl lefekveskor probalkozik hogy nem megy a sajat agyaban hatha megengedem hogy velunk aludjon. En vagyok a mindene nagyon szeret. Mindenkihez odamegy es mindenkivel jatszik. Kutyakkal is szeret lenni de ha hevesebb egy kutya azonnal megadja magat.


A black and tan nagyon felos. Minden embertol fel. Aposom fel ev utan se tudja megsimogatni pedig a szomszedunk es folyton tomi valami falattal. Odamegy elveszi, eliszkol. Termeszetesen tolunk nem fel. A ferjemet azt hiszem jobban szereti. O apa kiskutyaja 😀 a tobbi kutyat o is szereti. Viszont orzi a hazat ami abszolut nem jellemzo a fajtajara a masik nem is csinalja. Igy az idegen haz elott lofralo kutyakat ugatja. Meg az embereket is akik jonnek. De ha a parkban vagyunk akkor bratyizik a kutyakkal. Erte is odavannak az emberek mert gyonyoru pofija van.


Amugy osszessegeben mind a ket kutya egy belpoklos. De hat minden spaniel az. Allitolag.


7 kilo korul van mind a ketto.

2017. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja minden fajtaval baratkoznak. A nagyoktol felnek ha futkaroznak korulottuk. De nem balheznak veluk csak elmennek a kozelukbol. Van bichon haver meg fr bulldog meg westi, tacsi, keverek, masik cavalier, shi-tzu, stb.
2017. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 9 hónapos kis szukám van, blenheim színű, igazi tündér, nagyon jó kutya. Egész kicsi korában sem volt vele soha probléma, nem rombolt, elvan egyedül szépen. Nekem, az én mentalitásomhoz, életvitelemhez ő a tökéletes kutya. Kinézetben és természetben a standard szerinti cavi, azaz jelenleg 5 kg, bújós, a gazdi a mindene, játékos, nem fèl sem embertől, sem más állatoktól és szökőévente egyszer ugat :)

Minden kutya és persze ember más, ízlések és pofonok, de nekem 15 éve álmom volt egy cavalier és nem csalódtam :)

2017. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem 1 éves black & tan szukám van. Idézem anyut : egy tündér. Ő sem rombolt soha. Sem a lakásban, sem a kertben. Ha tanulok, akkor nyugodtan fekszik mellettem vagy a hasamon :) Ha kirándulni vagy bicózni megyek, akkor szívesen elkísér. Imád labdázni. Jól kijön a macskáinkkal is. Semmilyen állattal nem domináns, kötekedős. Számomra tökéletes ♡

Nagyobb kutyákkal nem szívesen játszik, mert egy német dog egyszer ellökte nagyon. Véletlen volt, de ez a kutya nem felejt. Könnyen tanítjuk, mert szófogadó és tetszeni akar. Én vagyok a mindene, de ez kölcsönös.

Kedvenc fajtái : mopsz, francia bulldog, boston terrier, uszkár (törpe vagy közép) és persze másik cavalier.

2017. jún. 7. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!