Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti és a kutyátok hogy élitek...

Ti és a kutyátok hogy élitek meg, hogy nem lehet elengedni őket sehol?

Figyelt kérdés
Én angliában élek a kutyámmal és elszomorít, amit hallok ismerősöktől az otthoni viszonyokról. Itt mindenhol mászkálhat szabadon a kutya, be lehet vinni éttermekbe, a közlekedési eszközök ingyen vannak és nem kell szájkosár sem. Hozzáteszem, mindenki odafigyel a kaki felszedésre. El se tudom képzelni, hogyha haza költözünk esetleg, hogy tartanám be ezeket a szabályokat. Nektek hogy megy?
2017. máj. 22. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Sehogy. Szabad, nem szabad, van, ahol elengedem, persze csak ha ezzel a biztonságukat nem veszélyeztetem. Másoknak is igyekszünk nem a terhére lenni, pl. ha kisgyerekesek jönnek vagy idősebbek, megfogom/pórázra veszem őket.
2017. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok hogy van, amikor elengedem. Ez szerintem egy betarthatatlan szabály kutyafuttatók nélkül és lássuk be, itt Magyarországon még a nagyvárosokban sincs elég, vidéken de mg megyeszékhelyeken se látni. Én a város szélén a mezőre szoktam vele menni, U alakban lakott terület így vadászni tilos, ott van egy elhagyott gondozatlan "senki tava" és a szántók, kedvére kirohangálhatja magát körülöttem. Nekem nem kajtatós a kutyám így nem is megy el. Persze ha lennének normális kutyafuttatók én is odavinném, de muszáj a kutyának valahol nagy területen szaladgálnia és labdáznia.
2017. máj. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten olyan helyeket keresek a városban, ahol senkit sem zavarunk. Ott sem veszem le róla a pórázt, hogy rögtön megfoghassam, ha olyan helyzet adódik. Engem inkább az zavar, hogy a legtöbb kutyás elutasítóan viselkedik, így szociálisan kevésbé tudom lefárasztani, mint fizikailag. Mi pont a héten kaptunk a közös képviselettől levelet, a kutyás házirendről, és nagyon ki voltunk akadva. A legérdekesebb pont a kutyák ugatásának visszaszorítására vonatkozott. Ez kb. ugyanolyan, mint a macskák pusztításainak kivédése más területén, egyszóval lehetetlen.
2017. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon jófej a polgi és a kutyákat mindenhol engedélyezi! :) Mákunk van vele.

Belvárosba sem a kutya sem én nem járunk

2017. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez annyira szörnyű nekem, hogyha Magyarországon kutyád van , kb mintha leprás lennél. Itt mindenki tök toleráns, akinek meg valami nem tetszik, azt az emberek nem annyira szeretik. Itt olyan a kutya, mint a gyerek. Voltunk otthon anno, mert ott vettem a kutyát és várnunk kellett 3 hónapos koráig, hogy kijöhessen. A ligetben sétáltunk sokat és az volt a legtosszabb, hogy akik kutyával voltak is volt aki csóválta a fejét, mert szabadon volt a kutya. Illetve sokan nem engedték játszani a kutyájukkal az enyémet. Nem is ertem...
2017. máj. 22. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Én ugyan már 4 éve nem ott élek, de én ezt nem így éltem meg. Lehet, hogy ha nagytestű kutyám lett volna, akkor többen balhéznak, de a két mudimat bárhol el tudtam engedni, senki nem szólt, sőt, sokan meg is csodálták őket, hogy milyen szépek és okosak. A közterület felügyelő sem szólt. Persze ha valaki jött, akkor megfogtam és nem zsúfolt helyeken engedtem el. Sok helyre be lehet vinni a kutyát nem hivatalosan, mi jártunk velük nyaralni, étterembe, kocsmába.
2017. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nemrég engedték meg az egyik bevásárló központban, hogy kutyát is lehessen bevinni. Egyből mentek a helyi csoportba a lesifotók a kutyákról és rájuk a dühös fejek és az emberek felháborodása..

Nem értem én sem.

Engem maximum az zavar, hogy sokan a szabályozás ellenére sem oltatják a kutyájukat és féreghajtás/bolhairtás szintén sosem történik meg..Ha ezt jobban ellenőriznék, akkor szerintem az emberek is máshogyan állnának hozzá és kevésbé tartanának egy kutyától mondjuk a bevásárló központban.

Bár szerintem aki foglalkozik a kutyával, viszi sétálni, viszi magával, az pont az a réteg, aki oltatja is.

Az, hogy közterületen nem lehet póráz nélkül is érthető az emberek szemszögéből, sok a neveletlen kutya sajnos.

De tényleg jó lenne rá, ha lenne megoldás és minden településen lennének olyan helyek, ahol póráz nélkül is lehetnének a kutyusok.

2017. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, először a kutyatartók fejében kéne kicsit rendet tenni. Itt ember és kutya boldogan él egymás mellett, a parkokban szabadon rohangálnak a kutyák az emberek között , a buszon illetve az étteremben senkit nem zavarnak, mert itt a kutyatartók is nagyon mások. Alig sőt szinte soha nem volt dolgom agresszív kutyával, mert jól szocializáltak. Illetve mindenki feltakarít maga után, mert kb 400.000 forint átszámítva a bünti, ha nem szeded fel. Nem tudom, hogy lehetne az emberek agyát kicsit átprogramozni. Esküszöm ha haza megyek, csinálok ilyen "hogy tarts kutyát" tréninget :)
2017. máj. 22. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!