Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogos a kiakadásom? (Nem...

Jogos a kiakadásom? (Nem akarom hogy a kutyám büdös-bolhás-oltatlan kutyákkal legyen együtt).

Figyelt kérdés

A sztori:

Van egy 7 hónapos nagytestű keverék kutyám. Éppen a szüleimnèl "nyaralok" falun a kutyámmal, a szüleimnek van egy felnőtt németjuhaszuk.

Èppen vacsoráztatom a két kutyát (plusz két macskát) amikor a kapun jön egy rokonunk a két kutyájával. Kis foxiszerű keverèkek, anya meg a kb 3 hónapos kölyke. Az anyának talán vannak oltásai, a kölyöknek semmi. Féreghajtót, bolhairtót életükben nem láttak. Büdösek mint a rohadalom.

Kiabaltam a rokonomnak hogy ne jöjjönek be, mert éppen esznek az állatok. Erre nem hazaviszi a kutyákat (3 hàzzal lakik arrèbb) hanem sértődőtten leül a ház elé. Vártam még esznek a kutyàk, majd szóltam hogy jöhetnek. Na ugye az èn kölyökkutyàm rögtön elkezdett játszani a másik kölyökkel, de fogtam a kutyàmat ès behoztam a lakásba. Nem akartam hogy azokkal a büdös kutyàkkal együtt legyen, na meg most evett, kaja után meg pihi van, nem futkorászás.

Rokonomon làtszott hogy megsértődött (pedig nem mondtam neki semmit), gyorsan el is ment. Apum is rögtön kèrdezgette hogy miért hoztam be a kutyàt. Nem reagàltak semmit, csak hümmögtek.


Tènyleg én reagàltam túl?


2017. máj. 22. 18:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudom, nem egy törzskönyves, hiper szuper, kutyám van, de èn költöm rà havonta a 10-20 ezreket, hogy jó kajàja legyen, havonta legyen féreghajtva, bolhairtózva, nem akarom hogy megfertőzzèk őt valamivel.
2017. máj. 22. 18:37
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha oltva van a kutyád, féreghajtózva és bolhaírtózva, akkor nem sok mindent kaphatna el más kutyáktól.

De megértem az aggodalmat.

Én őszintén megmondanám a rokonnak, hogy bocsi, de nem szeretném, hogy találkozzanak a kutyáink, mivel az övéi nincsenek oltva stb. Ha megsértődik akkor így járt, neked van igazad. De midnenképp mondd el neki, mert nem biztos, hogy tudja miért viselkedtél úgy.

2017. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha a te kutyád rendesen oltva, féregtelenítve, bolhaírtózva van, nem lesz baja attól, hogy találkozik a másik kutyával, elvégre más kutyák sr betegedtek meg a "büdös kutyától.

Meg is értem a problémát, valószínűleg én is óvtam volna a sajátomat, ammennyire csak tudom, viszont a szomszéd (akinek tényleg oltani kellene a kutyát) jogosan sértődött meg, mert bunkó voltál vele.

Megoldhattad volna finoman is a dolgot, hogy kitalálsz valamit, hogy miért kell bevinned, vagy pl most kapott oltást, és azt mondta az orvos, hogy egyelôre ne találkozzon oltatlan kutyával, stb. Ezt már akkor megmondhattad volna, amikor megérkezett, és lehet hazaviszi a kutyát, vagy eleve indokkal vittee volna be, és a rokonod se érezné úgy, hogy lenézed a kutyáját.

Különben ha így vannak megszokva, hogy máskor is megy kutyástól a szüleid udvarára, nem sokat tehetsz, max beviszed a kutyád.

2017. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, sokat jár ide, a rokon kb kétnaponta, a kutyák hetente. Ha nem jönnek, az csak véletlenül azért lehet, mert nem tudtak kiszökni rokonom után.
2017. máj. 22. 19:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézd, ha valóban nincsenek oltásaik, a tied akkor se kapna el semmit, hiszen neki van.
2017. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kicsit tulparaztad.

A németjuhász sem kapott el semmit, pedig ő valszeg rendszeresen találkozik a másik kutyával.

2017. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos a részedről, hogy kétkedve állsz a rokonod kutyáihoz. De a véleményem az, hogy azért igazán mondhattál volna neki valamit (pl bocsi most evett a kutya és nem játszhat mert nem akarod hogy gyomorcsavarodása legyen), nem pedig szó nélkül elcibálni a kutyát, mert ez így tényleg bunkóság volt. Kommunikáció!
2017. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A gazda joga és felelőssége eldöntenie, hogy a kutyáját kivel engedi össze, kihez engedi oda. És ezt mások tartsák tiszteletben. Én egyetértek veled, kérdező, még ha a közvetlen indítéknak nincs is alapja, hisz ahogy írták, ha a te kutyád megfelelően tartott, kezelt eb, valószínűleg semmit nem kapna el. De a te kutyád, te döntesz arról, hogy mit tehet meg, hogy milyen kutyákkal lehet együtt.


Az, hogy a keverék, szaporított kutyákat itt nem favorizáljuk, még nem jelenti, hogy a keverékeket kevesebbre is tartanánk. Ez a megkülönböztetés sosem a kutyáról kellene, hogy szóljon, hanem az emberekről. A felelős és felelőtlen emberekről, a normális tenyésztőkről, az átlag szaporítókról és a kutyagyárosokról. De az a normális, ha a gazdának a saját kutyája mindig a legjobb, a legszebb, a legfantasztikusabb.

2017. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as, nem úgy értettem hogy az én kutyàm egy szapis keverék. Az anyja keverék kóbor kutya volt míg be nem fogadtàk, az apja szinténm
2017. máj. 22. 21:11
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek. Én járok le a kutyámmal egy kutyás társasághoz, ahol van egy 8 hónapos kistestű kutya. A kutya hasa tiszta húgy és megkövesedett fekália (a fehér bunda sárga, barna, szürke, és tele van csomókkal, amik kitudja mit rejtenek), olyan szaga van, hogy tíz méterről érzem, hogy közeledik. Olyan fajta amit naponta kéne fésülni, de ők szerintem sose értek hozzá, csak helyenként belenyírtak a szőrébe, mert becsomósodott. Múltkor pont a bolhákról kullancsokról beszélgettünk, és mondtuk, hogy mi mivel védekezünk. Mondta a kedves gazdi, hogy ő semmivel, mert a KUTYA NEM ENGEDI MAGÁRA FELRAKNI A FORESTOT. 1000% hogy oltása sincs, és féreg hajtózva sincs, mert ha ezt egy doki meglátná az állatvédelmet is kihívná... Egyszer játszott vele a kutyám, és komolyan mondom, haza vittem a kutyát, és éreztem rajta, hogy átvette a szagot... Annyira büdös volt, hogy kénytelen voltam megfürdetni. Azóta nem is engedem oda, sőt, volt már hogy inkább elmentünk onnan... Ja és a legszebb, hogy lakásban tartják... Annyira sajnálom szegény kutyát, hogy ilyen idióta gazdái vannak. Már néha tényleg gondolkozom, hogy kihívom az állatvédőket, mert az a kutya egyszer ebbe fog meghalni... Úgy hogy teljesen megértelek kérdező, én is mindig kiakadok.
2017. máj. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!