Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy angol cocker spániel...

Egy angol cocker spániel mennyivel könnyebb/nehezebb eset mint egy akita?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a fajta, viszont érdekelne hogy szerintetek mennyire könnyebb vagy nehezebb megnevelni mint egy akitát. Miben tér el a nevelése? Csak olyan válaszát várom aki tudja is milyen ez a két fajta.

2017. máj. 22. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő makacs, de amíg a cocker az akitához képest piskóta.

Egyébként értelmes, okos kutyák, és egy határozott gazdival remek társa az embernek, viszont ha nem szabják meg a határokat, akkor antiszoc, és agresszív is lehet.

Az akita ezzel szemben ritkábban agresszív (legalábbis akikkel eddig én találkoztam), ők csak simán tesznek arra, amit mondasz.

2017. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem, akkor lehet hogy ezt a fajtát választom.
2017. máj. 22. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A ketto eg es fold. Az akita egy nagyon szep allat, de ha kutyat szeretnel mindenkepp a kedves, aranyos es csaladbarat spanielt javaslom.
2017. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mindkettő lesz :D Az akita konkrétan olyan mint egy macska, irányíthatatlan és magának való.
2017. máj. 22. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Akita kemény dió még tapaszatalt kutyásoknak is. Ismerek két gazdát is aki megbántani, hogy kinézet alapján választotta ezt a fajtát.

A Spániel könnyen nevelhető és hajlamos a munkára, feladatok elvégzésre az Akita komoly magabiztosságot, határozottságot igényel és nem vevő a munkára, feszegeti a határokat.

2017. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jól tudom milyen az akita. Van. Ezért kérdeztem hogy hozzá képest egy spániel milyen. De elég könnyen kezelhetőnek tűnik. Megértem az ismerőseid :D én is megbántam de nincs mit tenni. Már túlságosan hozzám nőtt.
2017. máj. 22. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!