Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell leszólni ha a...

Miért kell leszólni ha a kutyám neveletlen?

Figyelt kérdés
A kutyám amikor meglát egy másik kutyát egyből játszani akar vele. Ilyenkor lefekszik, majd hisztis hangon ugat. Próbálom tiltani, de nem könnyű. Ha pedig valaki csodával határos módon odaengedi egyből el is rántgatja mert "fiú" és azokkal nem jön ki. Szerintem ez sztereotípia, nem a kutyák nemétől függ az ismerkedésük eredménye. Ha pedig nem engedik oda hozzank és a kutyám hisztizik (próbálom nevelni) még be ki is beszélnek a hátam mögött. Persze lehet hog csak 13 éves vagyok (és lány) de szerintem eléggé értek a kutyákhoz. Nyáron tervben van a kutyasuli, de addig sajnos nem tudok már mit csinálni. Pár kutyuson kivűl senkivel sem tud játszani. 1,5 éves, kan, süket.
2017. máj. 23. 10:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%

Ez is valami rögbilabda méretű vakarász?

Ha meg süket, akkor még jó, hogy ugat, mint a hülye.

2017. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos az egyetlen megoldás a szocializálás. Tökéletesen nevelt kutya csak a könyvekben van (meg a TV műsorokban). Ha nem tud szépen játszani, akkor szocializációra van szüksége. Ha süket az nehezíti a dolgot, de sok mindent lehet így is csinálni (láttam már szépen szocializált süket kutyát).

Szerintem kezd el járni a kutyasulikat a környéken. Neked olyan kell, ahol van a képzés során szabad játék, mert a kutyák ott tanulnak meg egymással játszani.

Valószínűleg lesz olyan suli, ahonnan elhajtanak (nem mindenhol vállalnak problémás kutyát sajnos).

Az én kutyáim 7 évesek két suliba járok velük, mert mindkettő másban erős. (az egyik a nagycsoportos képzés miatt a szocializációban, a másik kevés kutyával a gyakorlatok tanításában jobb)

Az teljesen mindegy, hogy milyen kutyád van. Ki fognak beszélni a hátad mögött. Ez ilyen játék. Mivel a viselkedése nem tökéletes, fognak benne hibát találni, ha meg tökéletes, akkor meg "szegény agyonfegyelmezett kutya".

Ha a kutyát elsősorban te sétáltatod, akkor a suliba is te hord (nem mindenhol fognak 13 évesen tárt karokkal fogadni).

Amit leírtam nem kis program, de a kutyának az "az élete célja", hogy Neked örömet szerezzen. A kommunikációt azonban neked is neki is tanulni kell (két eltérő faj, több ponton eltérő kommunikációval). A kutyavezető is olyan, mint a pap. Holtig tanul

2017. máj. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Imád kutyákkal játszani, nagyon szépen ismerkedik, de ha nem tud odamenni akkor hisztizik. Röplabda méretű TERRIER. Arra lett kitenyésztve hogy mindenhova beferjen. Azért kicsi kedves egyes.
2017. máj. 23. 10:51
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert veszélyes... Ha pedig ezt 13 évesen nem vagy képes felfogni, akkor már pedig nem értesz a kutyákhoz...

Előbb meg kéne kérdezni az adott kutya gazdáját, hogy odamehet-e egyáltalán a te kutyád, és csak utána elengedni. Mégis honnan veszed, hogy minden kutya békés és barátságos más kutyákkal nemtől függetlenül?

Én pl utálom a hozzád hasonló felelőtlen embereket, akik a világba engedik a kutyájukat (mert az ő kutyájuk mindenkivel kijön és barátságos meg cukimuki és még a világot megváltja...)

Kapásból itt van az én kutyám... Csak néhány nőstény kutyával jött ki eddig életében, és mivel ezzel tisztában vagyok, ezért nem is engedem oda akárkihez... Nem egy olyan kellemetlen helyzetbe kerültem már a hozzád hasonló felelőtlen emberek miatt, hogy odaengedte a kutyáját a megkérdezésem nélkül, az enyém pedig egyből támadt... Hagy ismerjem már jobban a kutyámat...

2017. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon jo kis gazdaja vagy mert szereted annak ellenere hogy hallasproblemaja van. az ilyen allatokat sokkal nehezebb nevelni. amig nem mentek az iskolaba jatszal vele sokat szeresd nagyon es amelyik kutyussal engedik azzal hagyd jatszani. sok turelemmel es az iskolaval meglatod minden jo lesz. sok sikert mind a kettotoknek, es ne add fel a nevelest soha. nem kell tul szigorunak lenned csak kovetkezetesnek . es SOHA NEM SZABAD OT MEGUTNI, mert a suketsege kovetkezteben nehezebben erti meg a tiltast vagy a parancsot utasitast amit kap. azzal meg ne torodj hogy masok mint mondanak. Viszont ivartalanitani kellene ot, mert ugysem tenyesztitek gondolom es viselkedes szempontjabol nagyon sokat szamit ha nem ivaros a kutya. Raadasul mint fiu ha megmarad ivarosnak akkor kesobb konnyen kap prosztata rakot mivel nem paroztathato. ha valami erdekel irjal privit ha tudok segitek. nekem 40 eve vannak kutyaim jelenleg egy kuvasz fium van (ivartalanitott) es egy border collie lanyom o is ivartalanitott.
2017. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Az én kutyám vak. Soha nem támadott meg senkit, de ugrál és durván szaglássza a másik kutyát, ami egy békés kutyát is felidegesíthet. És mivel ivaros kan, bizony vannak olyan kutyák, akik nem viselik ezt, nyilván a dominancia is belejátszik a dologba. A kutyusod nem hall, és egyelőre nem is tudod behívni őt. Mi van, ha ő kedvesen közeledik, de a másik kutya nekimegy? Én mindig megkötöm a kutyám, ha ismeretlen kutya közeledik, sokszor ki is térünk, míg nem ér oda a gazdája, hogy leinformáljam...tényleg a ti érdeketek is, hogy ne rohangáljon szabadon, míg nem tanul meg figyelni rád, míg nem tudsz utasítást adni neki, hogy mehet játszani vagy maradjon melletted.
2017. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg nem értessz eléggé a kutyákhoz. Ne legyél már ennyire beképzelt, amikor eleve rosszul nevelt kutyád van és ahhoz sincs eszed, hogy megértsd, nem minden kutya lesz kedves a kis cukorfalatoddal. Bezzeg a tiéd lehet hisztis, ugaráló, de ha egy nagy fajta csinálná ugyanezt, akkor te hisztiznél a gazdájával, hogy állítsa le a veszélyes melákot. Nem szabad egy kutyának több mindent elnézni, csupán mert nem pl. németjuhász, hanem pl. kicsi terrier.
2017. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
A nevelést nem próbálni kell, hanem csinálni. A hisztiről leállítást, az irányítást nem próbálgatni kell, hanem megcsinálni. Én kapásból nem engedném oda a sajátjaimat ilyen hisztis, kontrollálhatatlan kutyákhoz. Még messziről ki is kerülném. Ez így veszélyes, és a kutyának sem jó állapot!
2017. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

Időpont ma 11:24

Értő olvasás?

A kérdező utal rá, hogy pórázon van a kutyája, nem szabadon. És a gondja is arról szól, ha nem engedi másik kutyához, az övé hisztizik.

2017. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
Látom, utolsó, átment a lényeg... :) Értő olvasás, tudod. ;)
2017. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!