Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatnék így ausztrál...

Tarthatnék így ausztrál juhászkutyát?

Figyelt kérdés
Tömblakásban lenne tartva.Reggel 4körül 1 órás sétával utána egyedül lenne 15 óráig vagy 16ig. Utána levinném megont egy órára és este egy 1,5 órás sétára.Hétvégén többet tudnék vele foglalkozni.Kutyasulit meg ilyeneket nem tervezek.

2017. máj. 23. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez kicsit kevésnek tűnik nekem, juhászkutya és igényli az ennél jóval több mozgást és fárasztást. Emellett a kutyasulit is meghálálja, kell neki a szellemi fárasztás is.
2017. máj. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Juhászkutyát így ne tarts, ez kevés lesz neki. Szellemi lefoglalás is kellene, kutyasuli, kutyás sport.
2017. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kutyasuli meg agility sajnos kizárva.Én tudnám tanitgani de ez persze alap.
2017. máj. 23. 20:59
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Miért akarsz ilyen fajtát, ha nem illik az életviteledhez? Válassz olyan kutyát, amelyiknek kisebb a mozgás és feladatigénye.
2017. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Ha nincsenek sportcéljaid legalább hobbiszinten, akkor válassz valami kevésbé sportos fajtát.

Azt meg gondold át, hogy rendszeresen 11-12 órára egyedül hagyni a kutyát nem a legideálisabb, pláne ha kölyköt szeretnél. Én nem vagyok annak a híve, hogy 8 óra munka mellett senki ne tartson kutyát, de próbálj meg egyszer fél napig nem vécére menni. Aztán próbáld ugyanezt évekig csinálni. Szerintem olyan 10 óra a határ, amíg még egy normál méretű kutya különösebb kellemetlenség nélkül kibírja (ha jól van belőve a kaja és a séta, és mondjuk ha nem tápot eszik, amire marha sok vizet iszik és egyébként is annyit kell tőle kakálnia, mint egy lónak). Szóval nem jó, nem a fajta szempontjából, hanem úgy általában.

2017. máj. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Biciklizni szoktam.Általában többet érek rá, ezek csak ilyen "durvább" napjaim.És ha vennék is egy kölyköt akkor is nyáron mert ott annyit tudok vele foglalkozni amennyit kell, vagyis inkább többet. Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 23. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért túlzás, hogy 5-6 óra kell egyesek szerint egy kutya juhász kutya lemozgatásához. Az enyémnek napi 2 óra elég, bedig border collie. A juhász mellett sem jár a kutya agility-re és nem rombol, ha órákig kell a nyáj mellett feküdnie. A hiperaktív kutya nem normális állapot. Az enyém bicó után fut vagy kutyákkal játszik a parkban. Frizbivel még hamarabb le lehet testileg fárasztani. Az igaz, hogy az agyát is le kell fárasztani, de ezt sem kell úgy beállítani, mintha ez is 4 óra elfoglaltság lenne. Ezen kívül nemcsak a kutya fajtája számít, hanem a kutya energia szintje is. Minden fajtából születhet nyugodtabb, kevesebb energia szintű egyed is. Az én borderemé például egy átlagos spániel szintjén van. Egyetlen ilyen kölyök volt az alomban, de volt.
2017. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
* első mondatban juhász kutya akart lenni simán
2017. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó neveléssel és tudatos foglalkoztatással bőven elég másfél óra is a kutya lefárasztásához. Sportkutyáknál a nagyon maximum napi egy óra tréning. Persze ez nem biciklizést jelent, hanem kemény munkát. De ehhez az kell, hogy a gazda a kellő tudással, tapasztalattal rendelkezzen.


Kérdező, volt már kutyád? Milyen? Vele mit értél el, mit dolgoztál? A kutyasuli miért van kizárva? Személyesen mennyire ismered az aussie jellemét? Makacs, elég független, domináns, normál esetben ösztönerős kutyák. Ha nincs erős vezetője nem lesz megbízható. Ez a fajta nem igazán simulékony, ide kell a kellő tapasztalat és a jó ráérzés.

2017. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kutyasulit végig gondoltam és néha el tudnám vinni.Van 1 bichone havenese kutyám, ő eléggé makacs meg arrogáns viszont szót fogad.Nála a szocializálás el lett rontva mivel 8évesen kaptam és akkor nem igazán fogtam fel ezeket a "dolgokat".
2017. máj. 24. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!