Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek volt rossz tapasztal...

Valakinek volt rossz tapasztalata a barf módszernél?

Figyelt kérdés
Sok sok táp kipróbálása után, erősen gondolkodok a nyers etetésről.Egyik táp se vált be, sok prémium tápot kipróbáltam, és már nagyon unom.Szeretném ezt a módszert megnézni, hogy válna be a kutyámnál, és legalább tudom mit enne.Csak rossz tapasztalatra vagyok kíváncsi, hogy ártott e ez a módszer a kutyájának. Csak attól tartok, hogy meg akadna a belébe vagy valahol a csont, mástól nem. Köszönöm előre is.
2017. máj. 24. 06:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felénk legtöbb ember így etet (nem Magyarország). Laktunk Németországban és ott külön kultúrája van. Állatorvos is így etette Németországban és mostani országban is a kutyáját. Itteni orvosnak yorkija van. Ha az meg tudja enni, ráadasul kölyök korától, akkor egy úgymond normál méretű kutyának főleg nem árthat. Valóban előfordul, hogy a csont megakad, de olyanoknál, akik nem megfelelően etetnek. Pl. megfőzik a csontot, pedig pont így lesz kemény. Vagy szilánkosra törő csontot adnak. 1. barf etetés előtt érdemes 1 napot éheztetni a kutyát. 1 hétig az étel 50 %-a csontos hús legyen. A csirke és a nyúl ideális, mert puha csontos. Csirkenyak ajánlott, ha nem tudod a csirkemellből vagy a nyúlból mit adj. 50 % színhús legyen darálva. Szoktatás ideje alatt, tehát kb 1 hét, ne egyen vöröshúst (pl. marha) és belsőségeket. Ha evett már zöldséget, akkor kicsit (kb 2 %) kaphat rá turmixolva vagy reszelve. Állatorvosunk így etet és mi is. Mi kutyánk nem hányt tőle, de akik hirtelen adtank mindent, azoké igen. Nem mindegyik, de a legtöbb hányt vagy ment a hasa.
2017. máj. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, már mindent át tanulmányoztam ez ügyben, elolvastam a hogyan kezdjük részt.Tudásilag fel vagyok készülve, és van ismerősöm is,aki tud segíteni, mert régóta bárfozik.
2017. máj. 24. 07:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A csont nyersen tök puha, jól emészthető. Mindig a főtt/sült csonttal van a baj. Kollegám is tartott ettől, szóval letesztelgetett egy csomó féle csontot, és mondja, hogy még a halszálka is nyersen tök puha és hajlítható, csak főve olyan, mint a tű. Szóval emiatt nem érdemes aggódni :)
2017. máj. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Mi a baj a tápokkal? Mármint ezek szerint a te kutyádnak elég spec igényei vannak.
2017. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Talán az, hogy mesterséges ?
2017. máj. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

#1 vagyok


Tényleg csak az a kutya sérült meg az ismerősi körömből, aki megfőzte a csontot vagy disznót adott nyersen, estleg olyan csontot adott, amit egy farkas sem tud elrágni, nemhogy egy kutya. A szilánkosan törő csontokat kell kerülni és a főttet. Kivétel a disznó, mert azt jól meg kell főzni. Bár én disznót biztos nem adnék a kutyámnak. A bulldogokkal is vigyázni kell, mert hajlamos falni és úgy tudom nehezebb neki bizonyos csontokat elrágni. Egyik gazdi csöves csontot adott a kutyájának, ráasásul főve. Ambulancián kötött ki a jószág és fel kellett vágni a nyakát.r

2017. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kösssz kedves #5-ös :D Nem így értettem a kérdést. Nem vagyok barf ellenes, de ha a kutya a prémium tápot nem tudja pl megemészteni lehet előbb ki kéne vizsgáltatni mert a nyerset megemészteni sem könnyebb.
2017. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából de, könnyebb. A táp mindig feldolgozott alapanyagokból van, amik a kutya számára nehezítik az emésztést. Nem egy érzékeny emésztésű kutya bírja tök jól a nyerset, akinek a táptól mindig volt valami kínja.
2017. máj. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.A kutya egeszsèges semmi baja,nálam többet senki nem hordja a kutyæját állatorvoshoz.Èn ilyen aggódós vagyok.Amugy nagytestű nèmetjuhászról van szó. Az acana táptól a brittig mindent próbáltunk,ès elegem lett.Most lesz 1 èves. Vagy hasmenès volt a vège,vagy nagyon megnyúlt ès sovány maradt.Kipróbálom a barfot,mert sose tudom meg ha ki se próbálom, hogy hogy válik be nála a termèszetes ètrendet.
2017. máj. 24. 12:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyetlen egy,hogy macerásabb.

Megfelelő és olcsó húsforrás nélkül dupla annyiba kerül,mint ha minőségi táppal etetnék.

Illetve a helyhiány.



Magával az etetéssel megvoltam elégedve.

Egy 13 és egy 4 éves kutyával Barfoztam kistestű mindkettő.

Nálunk sosem akadt meg a csont vagy ilyesmi 1,5 évig nyerseztünk.


Most az egyik N&D-t eszik másik Real Nature-t.

2017. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!