Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet így rendesen...

Hogy lehet így rendesen kutyát nevelni?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos kölyök kutyám (mudi). A probléma az vele, hogy nagyon makacs és csökönyös. Vannak vele sajnos problémák, de hál' Istennek több a jó tulajdonsága mint a rossz.

Sorolnám is a problémákat:

1. Az utcán mindent megugat. MINDENT. Legyen az másik kutya, egy gyerek, vagy akár egy szemeteszsák, vagy egy letört gally... Ilyenkor azt csinálom, hogy megállok vele, és az orrára koppintok, majd mondom határozottan hogy nem szabad ! (kb a 40. alkalomra megtanulja, de az újabb sétánál elfelejti, hogy nem kéne fűt fát megugatni. )

2. Csak akkor hallgat a nevére amikor ő akar. Ha tudja hogy leszidás miatt hívom oda, csak ül, és néz, mint aki nem is érti hogy neki szólok.

3. Ez a legnagyobb probléma az összes közül. Túlságosan ragaszkodó, e miatt ha elmegyünk itthonról megállás nélkül sír / vonyít. Csak akkor érzi jól magát, ha együtt a "falka" (nagyon aranyos ilyen szinten, mert ha pl erdőbe visszük sétálni (ott póráz nélkül szokott lenni) és vagy én vagy a párom elbújik elkezd sírni, és addig nem megy tovább míg meg nem találja az elveszett tagot :D ) De ennek sajnos vannak hátrányai. Sokszor elmennék pl boltba vagy olyan helyre ahova kutya nem jöhet be, és szeretném ha kint megvárna. De nem tud...Egyszer volt olyan, hogy a tescoba elkísért, kint kikötöttem. Ő szépen elrágta a pórázt és bejött a boltba megkeresni.. Mondanom se kell égett a pofámról a bőr...... Ha itthon hagyjuk a lakásban, új szokása az lett hogy rögtön bepisil bekakil, ahogy rácsukjuk az ajtót.

Valamint most jön a kérdésem lényege, hogy mit tudok csinálni, ha a kedves szóból nem ért, mert azt hiszi játszunk, a határozott NEM / Nemszabad! / Mit csináltál? -ra BEPISIL. Ilyenkor mindig feltartom az ujjam (ilyen ejnye-bejnye jelleggel) már akkor is húzza magát, mint aki ütéstől fél, pedig soha nem bántottam. Amikor meg mellé még mondom is hogy pl Mit csináltál?? Még jobban belelapul a földbe, sunyja a szemét, majd ijedtében bepisil. Nő vagyok, tehát nem olyan ijesztő mély hangom van hogy ennyire félnie kelljen tőlem, valamint a kiállásom se olyan azért mint egy férfinak.. De mégis.. Nem akarom hogy féljen tőlem, nem akarom rettegésben tartani, viszont így nevelni e tudom. Legalábbis az eddigi módszereimmel nem. Mit tudok csinálni? Hogyan lehet kutyát nevelni úgy, ha a kutya retteg a leszidástól? Párom sajnos még elég rendesen kényezteti is, így még nehezebb, mert a kötelék csak erősebb lesz. Valaki tud mondani valami hasznosat neveléssel kapcsolatosan??



2017. máj. 24. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola!

Nem akarlak megbántani, de ezek a problémák minden kutyánál előjönnek, amelyiket nem megfelelően nevelik, nem megfelelően foglalkoztatják és fárasztják, amelyikkel nem kommunikálnak jól.

A mevelési, tanítási módszerekről 1000 oldalas könyvet lehetne írni. A következetesség valódi jelentését, amivel az átlag gazdák nincsenek tisztában nem is lehet elmagyarázni, azt személyesen lehet csak jól bemutatni. A kutyakommunikációs jelekről szintén 1000 oldalas könyvek vannak. Ezek alap problémák, amiket elmondtál, de online nem lehet rájuk tanácsot adni, hosz látni kell a kutya jeleit és a te viselkedésedet is! Keress egy jó kutyaiskolát, olyat, ahol van szocializáció, összeengedés, és ahol a tanítások mellett a nevelésre is nagy hangsúlyt fektetnek.

2017. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mivel csak 6 hónapos, így is be lehet íratni? Esetleg Szeged, vagy környékén valaki tud mondani valami jó kutyasulit? Én csak egyet ismerek, de ott csak negatív visszajelzéseket hallottam, úgyhogy oda nem vinném. :/ Szegeden a ligetben többször láttam már kutyaoktatást, ott szimpatikus volt az oktató + az alkalmazott módszer. Valaki nem tudja véletlenül hogy az melyik kutyasuli ami ott ad órákat?:)
2017. máj. 24. 09:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mudid van. Érzékeny és domináns egyszerre, makacs de nagyon okos, remek jelzőkutya, nagyon ragaszkodó. Nem egyszerű nevelni, nem kezdőknek való. Nevelhető, de fajtához értő kiképzőre van szükség. Lépj be az egyik mudis csoportba Facebookon (pl Mudibarátok), ott a helyi mudisok biztosan tudnak valakit ajánlani. Nekem is mudi volt az első kutyám és az első két évben megszenvedtem vele, de végül találtam valakit, aki ért hozzá és segítettek.
2017. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mudi munkakutya. Rengetegen sportolnak vele valamit, nekem is mudim van, én futok vele.

A szeparációs szorongáson segít a falkasorrend megtanítása, és a minőségi fárasztás.

Ugyanez a falkarendezés segít a szelektív halláson, olyan nincs hogy akkor jön oda amikor akar.

Mennyit sétálsz, mozogsz vele? Annak ugye utánaolvastál, hogy a mudinak iszonyatos energiái vannak, amit ki kell aknázni ahhoz, hogy ne legyen vele pokol az élet.

Kutyasuli, és keressetek valami kutyás sportot, de mindenképp fáraszd többet.

2017. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szegedi vagyok. A Ligetben lévőt nagyon nem ajánlom! Csak pórázos, csak kényszerrel történő képzés. Se behívás tanítása, se normális szocializálás, se nevelés. A 80-as évek képzési stílusánál ragadtak le.


Amit ismerek és ajánlani tudok: Csibész kutyaiskola, Köröstorki Ebtanoda. A Csibész csak családi kutyás, tanfolyamos, a második pedig családi kutyás és sportkutyás is.

2017. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kutyasuli tippeket:)

Az a baj hogy mivel ilyen rosszul viselkedik lakott részen, így bevallom őszintén nem szívesen viszem sétálni lakott területen. Ki szoktam vele sétálni a közeli erdőbe, és 1-2 órát ott elvagyunk. Szaladgál, ugrál, általában ki is várad. Hetente kivisszük

a gátra, ott is nagyon jól elszórakozik, ez általában egy napos program szokott lenni. Valamint a kertben szoktunk labdázni. Trükköket is tanítok neki, nagyon okos, úgyhogy e téren vele nincs baj, de az agyi torna nem fárasztja le kellőképpen. A lakásban meg marad a birkózás és a kötélhúzás. Elismerem hogy több időt is lehetne vele tölteni, de időmből nem futja.

2017. máj. 24. 13:22
 7/9 anonim ***** válasza:

A lakott területen belüli rossz viselkedés a szocializáció elmaradása miatt és a nem megfelelő nevelés miatt van. Ezek, ha nem foglalkozol vele, csak rosszabbodnak.

Csak heti séta? Az kevés. Minden nap kellene vinni.

2017. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kutyaoviba hat hónapos kölyköt simán lehet vinni.

Viszont! Futni, bringázni, kényszerítő mozgást végezni egy kölyökkel nem szabad, mivel még nem kifejlett a csontozata, és kárt tehet az izületeiben - ezt egy korábbi hozzászólásra mondom.


Kérdező, a hármas pontra annyit reagálnék, bár ezt a suliban/oviban is el fogják mondani, hogy nem lehet úgy leszidni kutyát, hogy behívod, és leszidod. A kutyának ebből az fog lejönni, hogy ha odamegy, akkor kikap. Kontraproduktív.

2017. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hetente a gátra viszem, naponta kétnaponta erdőbe. Tehát minden nap megyek vele, ha más nem is, a háztömb körül egy gyors sétára.

Való igaz, ez az odahívom leszidom dolog így belegondolva tényleg butaság..

2017. máj. 24. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!