Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek használt a láthatatlan...

Nektek használt a láthatatlan kerítés?

Figyelt kérdés
1 éves labrador miatt szeretnénk ezt használni, aki miután megtapasztalta, hogy abban az időben amikor nem vagyunk ott vele, remekül el tud szórakozni, ha elszökik. De ez veszélyes is mert pár utcányira lakunk egy forgalmas úttól, meg azért mégis, maradjon a kerten belül. Volt már ivartalanítva, napi 2-3 órát játszunk, sétálunk, fárasztjuk szellemileg is, de rengeteg energiája van. Szeretnénk a telket körbekeríteni ezzel az ún. láthatatlan kerítéssel, de nem tudjuk mennyire hatásos. Nektek bevált? Ha igen milyen kutyával, kb. mennyi idő alatt tanulta meg a kutya, hogy ne menjen a közelébe, és hogy utána is folyamatosan használtátok, vagy egy idő után el tudtátok hagyni? Illetve, hogy ha a földbe ásom, akkor is hatásos, amikor a kutya mondjuk a kerítést átugorja? (170 cm magas kerítést simán átugorja)

2017. máj. 24. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmit sem segített.

A kert egy részét akartuk lekeriteni, hogy ne menjen a vetemenyesbe.

Egyszer megrazta, azóta rájott, hogy a földtől számítva kb félméter a hatotavolsaga, na ő ezt szépen atugorja.

Gyakorlatilag ugrik egyet ott ahol megrazná és megy tovább.

2017. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nevelni kell a kutyát, nem kínozni! Vagy ha arra lusta vagy, akkor építsél normális kerítést!
2017. máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindenhol van normális kerítés, de megtanult felmászni rá, és átugorja. Kutyasuliba is hordom, egész jól haladunk, már csak a teljes közömbösségen kell dolgoznunk, minden mást példásan megcsinál. Tehát nem egy olyan kutyáról van szó, aki még életében nem engedelmeskedett egy parancsnak se, és mindent csak ráhagynak a gazdijai... Próbáltam leszoktatni is a szökésről, például abban a pillanatban, hogy el akart menni, leszedtem a kerítéstől, ment a tiltás, és beraktam kennelbe, és nem foglalkoztam vele egy ideig. Több alkalommal is megtettem, nem használt. Nem kínozni akarom a kutyát, és légyszi ne ítélkezz előre! Sok tanácsot kértem már, nem jöttek be, és tenni akarok azért, hogy a kutyámból normális kutya legyen, aki nem az utcán éli az életét!
2017. máj. 24. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!