Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csontot adtam a kutyáimnak....

Csontot adtam a kutyáimnak. Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem szabad csöves csontot főve/sütve adni nekik mert szilánkosan törik és felsérti a beleiket, komoly gondot okozhat, viszont azt olvastam nyersen lehet adni.

Liba alsó- és felső combcsontokat adtam nekik nyersen, miután a hús nagy részét leszedtük róla. Ahogy ették valóban nem szilánkosan tört. Így akkor lehet nekik adni ugye?



2017. máj. 24. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet.
2017. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen simám adhatod.
2017. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyersen kell adni, kivéve a disznót.
2017. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne szedd le a húst, mert szorulásuk lesz..
2017. máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de hússal együtt javasolt, a csont önmagában szorulást okozhat és kevés a tápértéke is. Tehát egész combot adj nekik, úgy ahogy van.
2017. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

BARF szerint, tehát nyersen etetek. Alapból lehet nyersen adni ezeket a csontokat, DE! Ha leszeded a csontról a húst, az veszélyes, főleg, mivel ezek tartócsontok és ezért viszonylag kemények, és ha nincs ott a hús, ami mintegy "kipárnázza" őket, akkor ugyanúgy okozhatnak sérülést, mint a főtt csont. Másfelől, nem mindegy, mekkora testű kutya eszik ilyen csontot, kistestűeknek egy náluk nagyobb állatt tartócsontja fokozottabban veszélyes lehet. Harmadszor: ha a kutya amúgy nem nyerskoszton él, netán pont tápot eszik, könnyen lehet, hogy nem elég erős még a gyomorsava ezeknek a csontoknak a feldolgozásához, ami szintén veszélyes. Utolsó pont: ha magában adod a csontot, hús nélkül, jobb esetben csak szorulást, rosszabb esetben bélelzáródást is okozhat.


Vagyis az, ahogy adtad, úgy, nincsen rendben.

2017. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!