Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő panellakásos kutyatartó...

Kezdő panellakásos kutyatartó vagyok! Van pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Egy másfél éves, ivaros, kan kutya került hozzám. Keverék, 9 kiló, nagyon jófej kis dög. Pár napja van csak nálunk, nem igazán vagyok rutinos kutyás. Eddig kertesházban lakott a kutya. Napi 3x vagy 4x sétáltam vele eddig. Mivel most nem dolgozom, ráérek sokszor kivinni, de ha majd dolgozni fogok, kibír 9 órát, vagy10-et séta nélkül? Szobatisztának tűnik, egyszer sem csinált még be. Reggel és este adok neki konzerves kaját, meg kutyakekszet 2-3 dbot napközbe, vize is van mindig. Száraz táp nem kell? Illetve ezt a kakafelszedést még emésztgetem.... ha hígat szarik, amire nemigen lehet zacskóval rámarkolni (guszta) , azt simán hagyjam ott? Illetve amikor más kutyákkal találkozunk, majdnem minddel rontanak egymásnak. Arrébb húzom,vagy ölbe veszem olyankor. Kertesházas részeknél, meg igazi káosz sétálni, mert az összes kutya ront neki a kerítésnek, persze az enyém is. Egyszer egy akkora dög volt a kerítésen belül, mint egy ló és úgy ment neki a kerítésnek, hogy azt hittem megáll a szívem ijedtembe, hogy kiszabadul. Mások sose viszik kertesházak fele sétálni a kutyájukat? Illetve az ágyba alvásról hogy szoktassam le? Kicsit bűntudatom van, ha lezavarom, mert olyan boci szemekkel néz, de mindig felugrik ha elaludtunk és úgy befészkel a párom és közém, mint egy kisgyerek. Napközben is természetes neki, hogy az ágyunkba héderel. Zavar, de másrészt meg nincs szivem leparancsolni sokszor, de azt se akarom, hogy mindenünk kutyaszőrös legyen. Milyen sűrűn szabad fürdetni a kutyagyereket? köszi a válaszokat!
2017. máj. 24. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Helló!

Próbálok sorban válaszolni a kérdéseidre:

- nekem 9-10 óra picikét soknak tűnik egy kistestű kutyánál. Valszeg kibírja, csak szar lesz neki. Nem túl ideális, de ha nem tudod másképp megoldani, munka után rohanj haza, és óriásit sétáljatok, játszatok, 1-2 órát, kárpótlásképp.

- konzerv kaját ne adj neki. Nagyrésze víz, fogkövet okoz, nem ajánlott. Válassz egy jó minőségű száraztápot - ezt ki kell kísérletezni, melyik válik be. Itt ajánlják az Orijen, Acanát, de a Happy Dog se olyan rossz, én pedig speckó Royal Canine táppal etetek, amit mindenki fújol, de nekünk ez vált be. Onnan tudod, h jó a kaja, h a széklet is rendben van, az eb is jól funkcionál. Fontos, hogy a kutyakaják között nem lehet egyik pillanatról a másikra váltani, fokozatosan kell hozzászoktatni a kutyát, napról napra, keverve, növelve az adagot, különben fosni fog. Adagolási útmutatót a kaja csomagolásán találsz, testsúlyhoz igazítva.

- kakát tessék felszedni! ha hígat szarik, az szar, viszont nem is természetes. Hasmenés ugyanúgy valami probléma jele, mint az embernél. Forduljatok állatorvoshoz.

- ölbe kapni sosem ajánlatos a kutyát. Ha másik kutya támadja, akkor azért nem, mert zsákmányt csinálsz belőle, ha ő támad, akkor meg azért nem, mert ezzel csak erősíted benne az agressziót. Mivel problémás a kutya (valószínűnek tartom, hogy nincs rendesen szocializálva), és te is ultra kezdő vagy, mindenképp járjatok kutyasuliba, de legalábbis kezdj el nagyon utánaolvasni a témának! Cesar Milan, Victoria Stilwell alap, vannak youtube videóik is.

- a kutya nem ember, nem gyerek, még ha annyira szeretjük is. Nevelni csak következetesen lehet, tehát döntsd el, hogy felmehet-e az ágyra vagy sem, és ahhoz tartsd magad. Egy erélyes "nem!" parancs, föl nem engedés, leküldés - ennek működnie kell.

- fürdetés fajtától és szőrtől függ, erről nem írtál bővebben.


Jó kutyázást :)

2017. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Konzerv 80%-a víz,szóval nem fog vele jól lakni.

Sajnos a jó minőségű konziknál is. Így azt mint főtáplálék nem jó adni. Kiegészítésnek jó, pl 1-2 kanállal bele keversz a tápba.


Hosszú távon hiánybetegségek fognak fellépni és fogköves lesz a kutyus foga.


Érdemes lenne jó minőségű kutyatápot adni neki vagy főzni vagy pedig a nyers etetésnek nézz utána.


Híg kakit nem tudod felszedni, azt én is otthagyom ha van vmi föld,homok vagy vakondtúrás azért próbálok rászórni vmennyit. De ha semmi akkor ott marad. Próbáltam már felszedni híg kakit,mert pont idősek jöttek arra. De sajnos azon kívül,hogy a zacskót össze maszatoltam nem tudtam felszedni semmit sem belőle.


Napi 3 sétával ki kéne bírnia a napot,érdemes reggel legalább fél-1 órát sétálni vele,hogy kipisilje magát.



Ölbe nem szabad állandóan kapdosni más kutya láttán. 9 kg-osan nem olyan kicsi.


Én a 4 és az 5 kg-os kutyát nem kapdosom fel.


Leszoktatni az ágyban alvásról nehéz lesz,mert eddig engedted.

Legyél következetes, ha érzitek,hogy felugrik akkor újból leparancsolni hiába van hajnal 2. Sajnos ez az amit érdemes az elején tisztázni,hogy aludjon e a kutya az ágyon vagy ne.

Valószínű érzi benned a bűntudatot így tudja nem vagy határozott.

Az pedig,hogy egyszer leküldöd,de 3. próbálkozásra már maradhat,mert sajnálod így nem fog működni. Ami nem az nem és pont.


Nem tudom milyen keverék, de átlagban 2 hónapnál sűrűbben nem igazán jó fürdetni. Nekem bichonjaim vannak 1,5-2 havonta fürdenek. Egy barátnőmnek boxere van panelban. Ő kb 4-5 havonta fürdeti meg.


De lényegében ha már nagyon koszos és büdös én mindig azt mondom :D

2017. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rövid szőrű a kutya. A feje olyasmi forma mint egy csivaváé, a füle felfele áll és a hegye hajlik vissza kicsit. Testalkata kb egy jack russeléhez hasonlít amelyiknek hosszabb a lába és a szőre mintája meg sötétbarna, a lábai és a mellkasa világosabb barna, mint egy németjuhász, ahhoz hasonló a színe. Más kutyákkal ugat csak, emberekkel nagyon cuki, bújós, barátságos. Kaját a kezemből szépen veszi el, nem úgy hogy leharapja a fél ujjamat, és szerintem egy kis foglalkozással, jó kutya lesz belőle. Okosnak látom, csak el volt hanyagolva. Fürdést, autózást szépen tűri, nem kell vele harcolni. Nem rág semmit, még azt se amit lehetne neki. Van a kutyakakához speckó zacsi, vagy sima bármilyen nejlon zacskót használtok?
2017. máj. 24. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem havanesem van, mindig kibírt 9 órát, pedig már tíz éves. :D Ha vannak játékai, rágcsálni valója, akkor el lesz.


Konzervet felejtsd el most. Fogköves lesz nagyon hamar, és ha nem veszed észre időben, akkor még lehet, hogy fogat is fog veszíteni. Lehet neki néha-néha adni, de akkor se a boltit ami tele van vízzel, hanem olyat ami 70-80%van minimum tartalmaz húst(Fresiben lehet ilyet kapni, Select Gold, Real Nature, illetve más prémium minőségű márkák). Száraz tápnál nagyon sok jó közül választhatsz, de a Pedigree-t és társait nem szabad. Közép árkategóriában a Brit Premium nagyon jó, sokan ezzel etetnek. Magasabb árfekvésben Orijen, Acana, de itt már szinte mind jó, csak az ára más. Petissimon nézz szét, ott biztosan találsz jót, kedvező áron. Kutyakekszet sem javaslom, inkább valami jó minőségű jutifali. Ekkor lehet tanítgatni is, főleg ha szereti a hasát. :)


Kutyakaki hát igen, ha híg akkor híg. :D Én sem tudom felszedni, mindig megpróbálom azért a nagyját, de van amikor ott marad. Kakifelszedésbe belefogsz jönni, én eleinte öklendeztem is, ma meg már természetes. Én csak néha veszek rendes kutyakaki zsákot, általában sima nejlonzacsival szoktam felszedni. Talán a kutyakakizacskó annyiból jobb, hogy ha messze van a kuka, akkor nem látja a félváros, hogy kakit cipelsz, mert ugye fekete a zacsi... :D


Én nem sétáltatok kertes házaknál, inkább parkba megyünk, ilyesmik.


Az ágyban alvás olyan dolog, hogy ha egyszer engedélyt kapott rá, akkor az rögzült neki, és nagyon nehezen lehet kinevelni. Csinálhatsz pl olyat, hogy az ágyvégében kinevezel neki egy kistakarót, és akkor ő ott alszik a lábatoknál. Ha feljebb akar menni akkor visszaparancsoljátok, vagy rakjátok.



Fürdetésnél mindig vannak viták. Szerintem aki lakásban tartja annak havi egy szükséges. Én Double K-t használok, nekem ez bevált.

2017. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kistakarós megoldás az ágy végében, arra gondoltam már én is. Nincs szivem lezavarni az ágyról. Köszi a tápos tanácsokat. Nekem ezek a márkák idegenek, sose vettem még kutyatápot,de igyekszem jó fajtát keresni. Azt hittem pedig a konzerv hú de jó.... a pedigree miert nem jó fajta? olyanból vettem neki a kekszet
2017. máj. 24. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok


Pedigree: Összetevők:


Válogatott gabonafélék, Hús és állati származékok (ebből 4% marhahús a vörösesbarna és 4% baromfihús a bézs színű szemcsékben), Olajok és zsírok (ebből 0,2% napraforgóolaj, 0,25% halolaj), Növényi eredetű származékok (ebből 2% szárított répapép), Ásványi anyagok


Acana: Összetevők:


Szárított bárány (22%), csontozott bárány * (15%), zöld lencse, vörös lencse, báránymáj * (5%), alma *, bárányzsír (5%), zöldborsó, sárga borsó, repce olaj, alga (DHS és EPS forrás), garbanzo bab, tök *, sárgarépa *, báránybendő * (1,5%), bárányvese * (1,5%), fagyasztva szárított báránymáj *, tengeri moszat *, cikória gyökér, gyömbérgyökér, borsmenta levél, citromfű, vegyes tokoferolok (tartósítószer), szárított Enterococcus faecium fermentációs termék.

* Friss vagy nyers állapotban



Láthatod, hogy a Pedigreeben alig van hús, ami ugye a kutyák elsődleges tápláléka. Hús nélkül rengeteg hiánybetegség léphet fel náluk, mivel nem jutnak elég fehérjéhez. Ráadásul a Pedigree tele van gabonával is, ami meg csak hízlalja őket.


De saját példám is van, sokáig ilyennel etettem én is. Amikor váltottam egy prémiumra, konkrétan egy új kutyát kaptam. Tele lett energiával, boldog volt, a szőre szebb lett, állandóan játszani akart, sokkal jobban tudott koncentrálni, öt perc alatt megtanult egy trükköt, stb. Előtte meg olyan volt, mintha féllábbal a sírba lett volna. Mindig aludt, nem akart mozogni, kedvetlen volt. Úgyhogy én mindenképp ajánlom, hogy jó fajtát válassz. :)

2017. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Pedigree azért nem jó, mert tele van színezékkel és gabonával, a kutya számára értékes és hasznos húst pedig nem nagyon tartalmaz.


Online nagyon kedvező áron tudsz elég jó minőségű tápot venni a kutyusnak.

Ezekben a webáruházakban nézelődhetsz:

petissimo.hu

falatozoo.hu

zooplus.hu

zoofast.hu


Én ezeket a tápokat ajánlom: Brit Premium, Josera, Happy Dog Supreme


Ha ezeknél drágábbakat is megengedhetsz magadnak, akkor Taste of the Wild, Brit Care, Acana

2017. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én faluba lakom és itt ugye csak kertes házak vannak a kerítésük mögött ordító kutyákkal. :D

A kutyáim pár hét alatt megtanulták, hogy ezeket figyelmen kívül kell hagyni. Ez azért nagyon nehéz, mert ugye ilyenkor az ember is ideges lesz és minél előbb el akar "menekülni" a helyzetből. De ilyenkor kell venni egy nagy levegőt és nyugodtan rászólni a kutyára és csak akkor szabad továbbmenni, ha csak rád figyel.

Már volt, hogy kijöttek a gazdák, hogy miért üvölt ennyire a kutyájuk, de aztán látták, hogy csak egy őrült van itt, szóval inkább szó nélkül visszamentek a házba(az ugatástól úgysem hallottam volna semmit :D )

Már többször gondoltam rá, hogy felveszem, ahogy a kutyáim full chillbe ügetnek a kerítés mögött üvöltő kutyák mellett.

Szóval, meg lehet tanítani viselkedni, de a többi kutya akkor is ugatni fog és mi is csak azért sétálunk a faluba, mert a mezőre úgy lehet kijutni :)


A többit pedig már leírták(táp/nyers legyen a fő táplálék, híg kakival nem tudsz mit csinálni, kutyát felkapkodni nem szabad, fürdetés pár havonta és ha muszáj neki, kibírja a 9-10 órát/hiába lakunk kertesbe, télen a hideg miatt bent vannak, szóval a tapasztalat beszél :)/)

2017. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!