Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patkánymérget evett nálam a...

Patkánymérget evett nálam a szomszéd kutyája, lehet ennek valami következménye?

Figyelt kérdés

Sokszor átszökött már, tudta a szomszéd, szóltunk neki , hogy kösse meg vagy valami, de nem. 4 kutyájából 4 mindig nálunk van éjjel. Hát meg is lett az eredménye ma az egyik elpusztult :/

1 éves, törzskönyves nem tudom hányszáz ezres kutya.

Most azzal fenyegetőzik, hogy feljelent ki kell majd fizetnünk stb

Szerintetek?



2017. máj. 25. 12:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehet. A telkeden bármit csinálhatsz, patkánymérget szórhatsz, fagyállóval töltheted meg a medencéd, bármi. A kutyának nem volt ott keresnivalója, így a gazdája felelt érte. Nem értem, minek neki többszázezres kutya, ha nem vigyáz rá.
2017. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
13-nak: szerinted miért? Nagyzási hóbort és társai (lehetne kicsit vulgárisabban is más kifejezéssel, de akkor inkább drága autót tartson azzal nem okoz minden esteben közvetlen szenvedést egy érző állatnak). Kérdezőnek: fotó-fotó-fotó ha lehet videó, megkell próbálni elkapni az átszökés pillanatát. Utána jegyző és birtokvédelem. Ha esetleg ott van a kutya ki kell hívni a rendőrt, hogy ott az udvarban egy aggresszív kutya és nem tudsz kimenni a házból mert veszélyeztetve érzed magad (nálunk ez működött) pár perc múlva kint volt a járőr.
2017. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
4%
A kutyának valóban nincs helye a szomszédban. De erre az a megoldás, hogy fájdalmas, kegyetlen módszerrel meg kell ölni? Miért a kutya issza meg már megint az egésznek a levét? A jegyzőnek nem lehetett volna szólni, vagy feljelentést tenni? Itt az a gond, hogy ha egy késsel szúrja le a kérdező a kutyát, akkor mindenki neki ugrana. De hogy csak lemérgezte, az már rendben van.
2017. máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Lassmich Ruhe ***** válasza:
91%

13-as várj egy percet kérlek!

Szerintem egy szóval nem hangzott el hogy kifejezetten a kutya számára, szándékosan tette volna ki a kérdező a mérget. Persze javítsatok ki ha tévednék.

2017. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

„Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.”

1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről 5. § (1)


„(1) Aki tevékenységével vagy mulasztásával az állatok védelmére, kíméletére vonatkozó jogszabály vagy hatósági határozat előírását megsérti vagy annak nem tesz eleget, magatartásának súlyához, ismétlődéséhez, és különösen az állatnak okozott sérelem jellegéhez, időtartamához igazodó mértékű állatvédelmi bírságot köteles fizetni.

(2) Az állatvédelmi bírságot az állatvédelmi hatóság szabja ki.

(3) Az állatvédelmi bírság kiszabására az állatvédelmi hatóságnak az (1) bekezdésben meghatározott magatartásról történt tudomásszerzését követő egy éven túl nincs lehetősége. Az elkövetéstől számított öt éven túl nem szabható ki bírság, kivéve, ha a magatartás jogszerűtlen állapot fenntartásával valósul meg. Ebben az esetben az elévülés mindaddig nem kezdődik meg, amíg a jogszerűtlen állapot fennáll.

(4) A bírság megfizetése nem mentesít más jogkövetkezmények alól.

(5) Az állatvédelmi bírság mértékét, megállapításának módját, a kiszabására és felhasználására vonatkozó részletes szabályokat a Kormány rendeletben állapítja meg.

A fenti törvény 43. §-a


A törvény teljes, hatályos szövege: [link]


Az (5) bekezdésben említett Kormányrendelet:

„A mulasztó” „az állat szökésének megakadályozásáról nem, vagy nem megfelelően gondoskodott” „Az állatvédelmi bírság tételes mértékének megállapítása során alkalmazandó minősített esetek és szorzók” „6”

„A bírság alapösszege tizenötezer forint.”

244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet az állatvédelmi bírságról

4. melléklet h) és 2.§ (1)


A Kormány rendelet teljes, hatályos szövege: [link]


Ha feljelentést tesz, akkor megállapítható, hogy nem tartotta be az állatvédelmi törvény rá vonatkozó résézét. És, a szökés miatt elintézhet magának 90-ezer forintos állatvédelmi bírságot. Ami, egyébként szökési esetenként és ebenként kiszabható.

Még nem késő, hiszen egy éven belül kiszabható.

2017. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15%

A kutya napi szinten átszökik - a kérdező mérget rak ki. Biztos nem lehetett előe látni a következményeket... Ugyan már!

Mégis hányótoknak mérgezték meg a kutyáját? Nekem kettő kutyámat és két macskámat ölt meg a drága szomszéd patkányméreggel. Igaz, ő a háza elé és a mi kertünkbe dobálta be a mérgeket. Hányan ismerik a tüneteket? Hányan látták már közületek, hogy milyen fájdalmat, kínt és rettegést áll ki az állat? És nagyon ritkán menthető! De ha menthető, akkor is lesznek szövődmények, sosem lesz már utána egészséges a kutya, macska!


Az a röhej, hogy az itteniek mind felháborodnak egy láncon tartáson, egy kutya kilövésén vagy azon, hogy annak a szegény kutyának elvágta a gazdája a torkát. Én is felháborodok ezeken. De az szerintetek rendben van, sőt, akár normális, követendő is, hogy lemérgezzék egyesek a kutyákat, csak mert megtehetik? Mert a gazdával nem akarnak konfrontálódni? Mert nem büntetik, de ha büntetnék sem lenne rá bizonyíték?

2017. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: a kérdező állítja, nem a kutyák miatt volt kinn a méreg. Olvass vissza. Ne beszéljünk bele olyan dolgokat a történetbe, amik nem igazak.
2017. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy én betiltanám a patkánymérget.

Nem csak a patkány pusztul el tőle, hanem ha mondjuk egy macska rátalál,az is elpusztul.

Vagy ahol a tetem lebomlik,ott az egész környezet kipusztul.

Nem hinném,hogy ahol kutyát tartanak,felbukkana patkány is.

Még a szomszédban se.

Én így biztosra tratom hogy a szomszéd szándékosan helyzte ki a patkánymérget,hátha megdöglik a szomszéd kutyája.

Ahelyett,hogy közösem megerősítették volna a kerítést.

Oly felesleges várni a másikra.

Miért nem egyeztek meg hamarabb, közösen,fele fele arányban megcsinálni normálisan a kerítést?

2017. máj. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Kihagytam, gerinctelnennek tartom ,hogy patkányméget az ártatlan kutyának szántad.

Nem a kutyát kellett volna büntetni.


Ja és eg kutyára nem csak akkor kell vigyázni,ha több százezer ftba került. Ők nem tárgyak. Ha nem került volna semennyibe az állatt,akkor senkit se érdekelt volna az épsége,csak engem?

Persze én is a gazdát tartom hibásnak.

De akkor is aljas húzás a patkányméreg :)

2017. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Itt körbe mindenhol van kutya,macska mégis tele van patkánnyal a mi udvarunk is, pedig nálunk még egy aranyhal sincs!

Tehát ne beszélj hülyeségeket.

Amúgy nem vagyok pszichopata, hogy kutyákat mérgezzek.

És az igaz, hogy nem biztos, hogy nálam evett mérget, sajnos mindenhol vannak patkányok (kb az összes szomszéd tart haszonállatot). Csak gondolom ránk akarja verni.

2017. máj. 26. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!