Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos a kutyám penészes sültkrum...

Sos a kutyám penészes sültkrumplit evett!?

Figyelt kérdés
A kukát felburította amiben be vilt zacsizva a penészes s.krumpli! Nem tudom mennyit ehetett belőle 5 kilós. Adtam neki gyorsan egy cralexet, hogy ne f@jjon a pocakja. A s.krumpli múlt hét csütörtöki, kinnt maradt a spájzban.
2017. máj. 25. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon függ attól mennyit evett belőle, és szserintem hívd fel a közeli állatorvost, ő tud egyből tanácsot adni. De simán lehet, hogy nem lesz semmi baja tőle.
2017. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel gyorsan az állatorvost, mivel a penész toxinokat termel és kistestű kutyusról van szó, legjobb sürgősen szakértő véleményét kérni. Bár elvileg az aktív szén alkalmas méreganyagok megkötésére, a felszívódásuk megakadályozására, de inkább szakképzett személy mondja, hogy ennyi elég-e.
2017. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem is állatorvos.


"A s.krumpli múlt hét csütörtöki, kinnt maradt a spájzban."

Valamint lehetnétek kicsit igényesebb család is.

2017. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

" A penészes ételek tremorgén mikotoxinokat tartalmaznak, melyek néhány napig tartó rohamokat és remegést okozhatnak. Ha a kutya kisebb mennyiséget evett belőlük, megúszhatja gyomorfájdalmakkal, de ha bármiféle remegést tapasztalunk, orvoshoz kell vinni."

Forrás: [link]



# 3-as, az ilyen véleményt miért nem bírod magadban tartani? Szerinted az ítélkezéssel olyan k urva sokat segítettél?

2017. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

"# 3-as, az ilyen véleményt miért nem bírod magadban tartani? Szerinted az ítélkezéssel olyan k urva sokat segítettél?"

Az ő érdekükben nem. Jöhetnek rá a patkányok és a penész baromira nem egészséges. Az ilyesmire nagyon nem egészséges rászokni, főleg ha van kisgyerek is a családban. Nem érdekel a pampogásod, engem csak a lehetséges gyerekek egészsége érdekel, mert nem tudom vannak-e. A kutyáé is, mert rá is veszélyes környezet, mint láttuk. 1 hétig tárolni a rohadt, penészes maradékot igenis igénytelenség.

2017. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Az ő érdekükben? Ugyan... Egyszerűen csak állati könnyű más feje felett pálcát törni.

Biztosan veled is fordult már elő, hogy valamit elfelejtettél, ez nem válik szokássá.

Ne rúgjunk már bele a segítséget kérő emberekbe!

2017. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

jézus mit sipákoltok itt ennyit.

max fosik egyet aztán jól van

2017. máj. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha tudni akarod okos kötekedő én vagyok 13 évesen a legkisebb és nem eszek penészes sültkrumplit! A kutyus jól van. A spájzban volt a kuka és abban volt benne 1 hete, mivel csak most telt meg és nem volt büdös ma vittem ki a szemétbe, de közben segítenem kellett a fürdőben és a kutya szétrágta mind2 réteg zsákot. Nem sok krumplit ehetett, és utána egyből adtam neki a cralexet. Egyenlőre semmi baja, hála Istennek, de majd meglátjuk. Persze ha baja van.egyből visszük a klinikára. Köszönöm s v@laszokat!
2017. máj. 25. 14:38
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

3. válaszolónak üzenem hogy képzeld el nálam otthon meg valamikor megpenészesedik az uborka a hűtőben. Akkor én is igénytelen vagyok? :D :D :D Atya ég.

Kérdező te meg hívd fel az állatorvost, azzal nem vesztesz semmit, legalább megnyugszol :)

2017. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A műanyag zsákból nem hiányzik abból nem ehetett?

Az még rosszabb volna mint egy kis penészes kaja...

2017. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!