Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok Border Collie-t?

Tarthatok Border Collie-t?

Figyelt kérdés
már közel 6 éve a kedvenc fajtám,már 13 éves vagyok, és úgy gondolom, mostmár rendesen tudnék gondoskodni egy nagy mozgásigényű kutyáról.Reggel kivinném egy órás sétára,majd miután hazaértem d.u. 2-kor,rögtön mennénk megint mozogni.majd este is tennénk egy ,,kört" .Mező mellett lakunk,kinti kutya lenne.Persze folyamatosan tanítanám,és sportolnák is vele(pl.:agility)ja,és az anyukám és a hugom egész nap otthon vannak úgyhogy nem lenne egyedül
2017. máj. 25. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Tarthatsz, megengedem. De gondolj bele abba is, hogy a kutya jó esetben 10-15 év múlva is ott lesz, amikor te már nem is laksz majd otthon. Akkor is lesz, aki gondját viselje?
2017. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Eze még nem gondolkodtam, de köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet:) de szerintem viszem magammal
2017. máj. 25. 16:35
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Ennyi idősen én is szerettem volna egyet. Szerencséje, hogy nem lett. Most kezdtem a gimit, és annyi a tanulnivaló, hogy előfordul, hogy a jelenlegit se tudom kivinni. Akárki akármit mond, szerintem ilyen idős korban (pontosan a tanulás és iskola miatt, ami mégse olyan, mint egy nyolc órás fix munkaidő) szerintem ne. Esetleg egy nyugodtabb show vonalú, erre szelektált kutyát, vagy egy rá hasonlító keveréket.
2017. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja,és mint említettem, vannak tesvérei, úgyhogy ha otthon is marad, ők tudnak róla gondoskodni
2017. máj. 25. 16:50
 5/16 A kérdező kommentje:
*testvéreim
2017. máj. 25. 16:51
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

De akkor tulajdonképpen kié is lesz a kutya? Mert magadnak szeretnéd, nem a testvéreidnek. Most lehet, hogy azt mondják, tudnának róla gondoskodni, de éles helyzetben meg fene tuja.

Régebben volt egy lány, akivel együtt sétáltattunk kutyát, aztán egyszercsak nem jöttek olyan gyakran. Na kiderült, hogy a csaj megkezdte Pesten az egyetemet, a kutya (szintén border), akivel versenyekre járt, meg foglalkozott vele, az meg itt maradt vidéken. Néha sétálunk feléjük, hát szerencsétlen eléggé meg van kattanva, majd szétszedi a kerítést, ha megy feléjük valaki.

Nem mondom azt, hogy te is biztos így járnál, mert van ismerősöm, aki naponta ingázik otthon és egyetem között, bobtail kutyája van, és a kutya nincs elhanyagolva, ugyan úgy foglalkozik vele. De ki tudja mit hoz a jövő, és egy border nem az a kutya, akinek örülnek a szülők, ha rájuk van hagyva. Szóval érted... lehet bordered, de nagyon-nagyon elkötelezettnek kell lenned, ami sok lemondással jár együtt.

2017. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha szeretnél is kutyát, ne Border Collie-t. Nagytestű kutya, és amúgy is sokat kell vele foglalkozni.


Valószínűleg versenyre úgy sem viszed, akkor meg nem mindegy, milyen kutya? Akkor legalább fogadj be menhelyről egy kistestűt.


Figyelj, lehet, hogy még nincs sok dolgod, de hidd el, hogy lesz. Én 14 vagyok, 7.-es, és örülök, ha hazaérek. Pedig még gimi nincs is, általánosba járok. Egy kutya nem pár évig van, hanem akár 15 évig is. Gondolj bele, 25 (!!) évesen is ilyen lelkesedéssel fogod nevelni?


Meg ugyebár a nagytestű kutyák általában dominánsabbak, ergo nehezebb kialakítani a falkasorrendet, ami baromi fontos.

Gondold meg, mert szerintem nem bírnál vele.

2017. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a border egyáltalán nem nagytestű, és nem a méretén múlik, hogy mennyire domináns. A kérdező lehet, hogy bírna vele, itt a probléma az életkorából fakadó bizonytalanság. Ha valakinek hat éve kedvence egy fajta, az vélhetően elég rendesen utánaolvasott már a dolgoknak.
2017. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves voltam, amikor lett egy borderem. Inkább a show vonal a kutya és a lefárasztása sem egy túl nagy ördöngösség. Már 20 vagyok, szóval a kutya már a 10. évéhez közelít, kevesebbet bír :(


De pl én meg tudtam oldani, hogy gimi mellett is kutyázzak és versenyezzek is. 1-1,5 órára lakom Pesttől busszal, szóval napi kb 3 órát töltök utazással. Minden évben kitűnő voltam, most érettségiztem és meg tudtam oldani, hogy napi pár órát kutyázzak a suli mellett, de még barátaim is vannak :)

Szerintem ez elhatározás kérdése...

Persze voltak napok amikor nem tudtam vele foglalkozni, de könyörgöm, kinél nincs ilyen?


Viszont tényleg csak akkor vállalj állatot, ha az egész család beleegyezik és neked se az a terved, hogy egy év múlva, mikor gimis leszel beköltözöl a koleszba. Gondolom anyukád jelenleg gyesen van a húgoddal, de ennek is max 3 év múlva vége és a legtöbben ilyenkor visszamennek dolgozni(ha nem, akkor bocsánat a feltételezésért), de minden esetre nem minden embernek van arra affinitása, hogy napi 2 órát aktívan kutyázzon, ha lenne rá ideje, ha nem.

De ha mindez oké, akkor hajrá :)

2017. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Na ja utolsó, de gondolom a kutyát meg a tartását apuciék fizették. Így azért könnyű, ahogy sok lovas kislány is van így.
2017. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!