Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát sétáltatni póráz...

Lehet kutyát sétáltatni póráz nélkül? Illetve nem kapnak valami bűntetést a kutyatartók hogyha nem szedik össze a kutyájuk után a sz*rt?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, szeretem a kutyákat, de szerintem nem lenne szabad póráz nélkül sétáltatni őket, még ha csak ilyen kis padlócirkálókról van szó, mindig jönnek oda "támadni" engem, persze kiröhögöm őket, a bokámat sem tudják megharapni.:D

Mi lenne ha én sétáltatnék egy nagyobb testű kutyát pórázzal, és egy ilyen kiskutya meg oda jönne kötekedni?

A másik hogy nem lehet szinte sehol sem menni, még a járdán sem normálisan, mert tele van "aknákkal". Nem igaz hogy nem bírják összeszedni a kutyájuk után. Nem lehet szólni valakinek ezzel kapcsolatban?



2017. máj. 26. 09:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
43%
Pesten az Andrássy út kész aknamező. Minden reggel kerülgetem az ürülékeket, de sajnos nem hiszem, hogy lenne erre valamilyen törvény/szabály, ilyesmi. A figyelmeztető táblák ellenére mindenki otthagyja a sz*rt. Póráz nélkül viszont tényleg nem lehet sétáltatni, azthiszem erre van törvény is, bár lehet hogy tévedek. Bár attól is függ, hol laksz. Vidéken sajnos nem sok mindent lehet tenni az ügy érdekében, tapasztalatom szerint.
2017. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Hol laksz? Mert nem mindenhol ugyanazok a szabályok.
2017. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél megtudni, mert szerintem csak kiöntötted azt, ami a begyedben van. Közterületen egyébként csak pórázzal szabad kutyával sétálni, s egyes fajtákat, illetve a harapósakat fajtától függetlenül csak szájkosárral.

És természetesen az ürüléket fel kell takarítani utánuk.

2017. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miskolcon élek, azt szeretném megtudni, hogyha látom hogy valaki póráz nélkül sétáltat vagy nem szedi fel a kakit, akkor tudok e tenni valamit az ügy érdekében hogy ez megváltozzon? :D Ha kell fel is veszem videóra, olyan gyakori eset. (Ha nem sérti a kutya hátsójának és kakijának személyiségi jogait.. bár a bizonyítékhoz az ember is kéne, akié a kutya :D)
2017. máj. 26. 09:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hatásos tud lenni, ha ilyenkor egy nylon zacskóval felszeded a gumit és hozzávágod a gazdihoz :) Van erről néhány film a Youtube-on.
2017. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyafuttatókon kívül szinte mindenhol csak pórázzal lehet a kutyát sétáltatni a törvény szerint és ugye az ürüléket mindenhonnan fel kell takarítani.


Szerintem egy kutyának szüksége van a póráz nélküli sétákra is, viszont ezek során be kéne tartani egy pár íratlan szabályt(bár ezek a pórázos kutyákra is vonatkoznak szerintem):

Kérdezés és engedély nélkül ne engedd oda a kutyádat más kutyához, pórázashoz pedig végképp ne.

Ne engedd, hogy a kutyád végigszaglássza a szembe jövő embereket, de leginkább "rájuk se nézzen".

Ha megkérnek, hogy rakj rá pórázt, rakd rá a pórázt, ne kezd el magyarázni, hogy nem bánt.(senki sem állította ennek az ellenkezőjét ;) )

Mindig szedd fel utána a piszkot és ne engedd, hogy a virágágyásokat, házfalakat, kerítéseket lepisilje.


Sok kutyánál nem segít a póráz, volt már rá példa, hogy direkt nagy ívben megpróbáltam kikerülni valakit, aki egy 50-60 kg-os döggel volt, de ő simán odasétált vele hozzánk (mert odahúzta a kutya) és jól ledomináltatta a kutyáimat. Én meg imádkoztam, hogy az enyémek nehogy kifejezzék a nemtetszésüket...

2017. máj. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:
81%

A kutyaszar otthagyásának a levideózását támogatom, simán osztogatnak érte büntit, csak legyen bizonyíték. És abszolúte megérdemli az illető.


A póráz viszont nagyon más eset. A szabályok szerint ott is neked van igazad, viszont a szabályok szerint nem lehetséges állatkínzás nélkül kutyát tartani. Belterületen és külterületen is tilos elengedni. Még ha vásárolsz egy erdőt vagy mezőt, ott sem engedheted el a kutyát, mert minden ami nem belterület az vadászati terület. És sajnos a kutyafuttatók vagy akár egy kert is édeskevés mozgás egy kutyának. Így kénytelen mindenki szabályt szegni aki normálisan akarja tartani a kutyáját. A bokára támadó padlócirkálók gazdáira mondjuk ráfér a helyreigazítás, csak nem így, mert a végén még rászoknak a közteresek a büntetésre akkor is, amikor nem kéne.

2017. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

A pórázt csak arra kijelölt helyen lehet levenni a kutyáról.

A kutyagumit én össze szoktam szedni (kutyabolondként szinte mindig van nálam zacsi) és udvariasan odaadom a gazdának, hogy a kutyája elvesztette. Agresszív válasz még nem volt, de olyan igen, aki el akarta játszani, hogy nem érti amit mondok. (angolul beszéltük meg. Olyan volt, mintha két Drakula beszélgetne)

2017. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnak tudod jelezni a problémát, esetleg elmehetsz nyilvános fórumra is, amiket polgármester szokott tartani. Amúgy igen szabálysértésnek minősül - pénzbírság jár érte, ha valakit rajtakapnak. Szerintem felesleges embereket fotózgatni, mert neked nincs jogosultságod erre ill. ez alapján senkit nem fognak megbüntetni, max a végtermékekből készíts egy "montázst" úgy, hogy kivehető legyen, hogy hol van. Közterületesnek vagy rendőrnek kéne a saját szemével látnia az esetet, akkor tudná őket megbüntetni, aztán egy idő után leszoknának róla, tehát inkább azt kérvényezd, hogy legyen nagyobb a jelenlétük - ha belvárosi rész, akkor reálisnak látom, külterületen nem biztos hogy segíteni fognak, városvezetéstől/büdzsétől függ. Ha egyedül nem vesznek komolyan, akkor többen összefogva, aláírásokat gyűjtve tudnál még eredményt elérni.
2017. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Cigit sem lehet eladni 18 év alattinak a 13 éves gyerekem mégis megszerzi valahonnan... üdv magyarországon... a törvénytisztelő emberek hazájában..
2017. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!