Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kis...

Hogyan szoktassam le a kis kedvencünket az éjszakai bepiszkításról?

Figyelt kérdés
Nappal nincs gond, tudja, hogy nem szabad a lakásban, szépen kikéretőzik és az udvarban végzi dolgát. De majdnem minden éjszaka berondít, általában pisi kaki együtt, ritkább esetben csak pisi. 9 hónapos, ennyi idősen már tartania kellene tudtommal 7-8 órán keresztül. 3x kap enni egy nap, utoljára délután 4kor. 6 óra fele elviszem sétálni, elvégzi a dolgait, de egészen este 9-10-ig bármikor kimehet az udvarra, hiszen még fent vagyunk mi is.

2017. máj. 26. 10:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs túl etetve sem, délben kapja a legnagyobb adagot, reggelé-délutáni kevesebb. Rizst, főtt répát, farhátat, tápot szoktunk adni neki felváltva. Gondolkoztam, hogy előrébb hozom a vacsorát, vagy átállunk a napi 2 evészetre. Ti mit ajánlatok? egyébként Bichon Havanese a kutyus.
2017. máj. 26. 10:26
 2/7 anonim ***** válasza:

Bőven elég lenne naponta kétszer etetni. De lehet hogy màr egyszer is.

És ne adjatok mindent össze vissza neki. Vagy főzöl neki húst zöldséggel (de inkább nyersen!!!) vagy jó minőségű táppal eteted. De ne keverd a kettőt.


Próbáld meg úgy csinálni, hogy 10 fele kiviszed pisilni, kakilni, de úgy hogy látod is hogy tényleg csinálja. Majd utána kelj fel hajnal 4-5 fele, és vidd ki akkor is.


Egyébként az én közepes testű keverékem (panelkutya) màr 4.5 hónapos koràtól fogva teljes szobatiszta, most 7 hónapos és simàn úgy is kibírja az éjszakàt hogy pisil este 8-kor, utàna csak reggel fél 7-kor. Én egy hónapja màr csak 2-szer adok neki enni, reggel 7 és este 6.

2017. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A vegyes étel miatt nem bírja ki éjszaka. Vacsorára csak egy félét adj neki. Pl tápot.
2017. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, mentek a zöldek. Kipróbálom a tanácsokat!
2017. máj. 26. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekunk egy eleg furcsa megoldas volt. Valamiert ha ejjel az agyban aludhatott sosem volt gond. Reggel felkeltunk es akkor ment wc-zni. Ha viszont nem velunk aludt, felkelt, csaszkalt, es akkor be is piszkitott. Egyebkent pedig nalunk egy eves korukra lettek teljesen szobatisztak.
2017. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálunk a szobába sem jöhet be, így az kilőve:) remélem az étkezések megváltoztatása meghozza az eredményét.
2017. máj. 27. 08:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Éjszakára szobakennel

De az étkezésén is változtatni kell. Elég napi 2x, és ne keverd. Este 10-kor vidd ki, lehet, hogy szívesebben végzi a dolgát az utcán, mint a kertben.

2017. máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!