Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak öregedő, szerint...

Mit csináljak öregedő, szerintem meghülyülni kezdő kutyával?

Figyelt kérdés
10 éves szamojéd kutyusunk van. Kb. fél éve fél a kutya, reszketni is szokott, egyfolytában fülel, az eget kémleli szűkölve. Az udvaron nem találja a helyèt, szaladgál csak össze-vissza, ezért szinte csak bent van a lakásban, dolgát megy ki csak végezni. Van, hogy fel akar ránk mászni, mint egy létrára. Legutóbb márciusban voltunk túrázni, de borzasztó volt, reszketett, alig birtuk kihúzni az autóból, behúzott farokkal ment, szűkölt, nem szimatolt meg semmit. Az utcán sétálva ugyanez van, már nem is visszük ki. Az előbb kijött utánam, teregettem, és hátulról rámugrott kaparva, ellöktem, és visszaugrott többször elölről, szó szerint dulakodtunk. Nem ütöttem meg, csak rákiabáltam. Mikor elkezdte ezt a félősdit kb. fél éve, felhívtam az orvost, ő azt mondta, hogy gyenge nyugtatóval lehetne kezelni. Akkor elvetettem ezt a javaslatot. Mit csináljak szerintetek? Ez a mostani nekemugrás... tiszta karmolás lett a hátam... Nagyon jó fizikai állapotban van, soha nem volt beteg.
2017. máj. 26. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem felhívni kellett volna az orvost, hanem elvinni kivizsgálásra a kutyát, legalább az elmúlt fél év alatt. Ez a fajta félelem ugyanis már beteges, és ha ez hirtelen, minden látható indok nélkül kialakult, akkor több, mint valószínű, hogy valami szervi baj állhat a háttérben.

Tehát: vidd el egy alapos kivizsgálásra. Igen, tudom, hogy a rettegése miatt nem egyszerű őt elvinni állatorvos, de ahogy leírod, sehova sem, szóval nyugodtan belefér. Kivizsgálják, jó esetben megtalálják az okot (lehetőleg jól felszerelt rendelőbe vidd, ahol van pl. röntgen is), vagy legalább valami nyugtatót adnak neki.

Lehet, hogy ránézésre jó a fizikai állapota, de bele nem látsz, pl. az agyába sem.

2017. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy felszerelt rendelőbe, esetleg állatkórházba egy teljes kivizsgálásra ha valahogy megtudod oldani a félelme mellett.
2017. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, állatorvos, méghozzá normális, felszerelt rendelővel, nem valami kijárós lódoktor, aki csak vitamint meg antibiotikumot tud adni. Simán lehet, hogy csak valami eltévelyedett az agyában, amit helyre lehet tenni, esetleg valami érzékszervi baja van, amitől ezeket produkálja, vagy eseteg epilepszia, amire meg van gyógyszer (most csak ötleteltem így hirtelen, én, a mezei kutyás, képzeld el akkor, hogy egy jó állatorvosnak mennyi tippje lehet). Egy rendes kivizsálás vérképpel-mindennel sokat tud segíteni.
2017. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az idős kutyáknál gyakoriak az agyi/idegrendszeri problémák, valamint a demencia sem szokatlan, a leírásod alapján az utóbbira tippelek, de nem vagyok orvos. Tényleg vidd el egy kivizsgálásra, ennyi jár neki.
2017. máj. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, 3 és 4-nek ment a zöld.
2017. máj. 27. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!