Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet e venni...

Szerintetek jó ötlet e venni még 1 kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves német juhászunk, szelíd, jó kutya.Jó döntés lenne e mellé venni egy huskyt vagy esetleg más kutyát ?

2017. máj. 26. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem csak az határozza meg, hogy milyen a nj termèszete.
2017. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rövid távon igen, középtávon nem, hosszú távon igen.


Rövidtávon igen, mert az öreg kutyát átmenetileg feldobná, hogy "kitanítsa" a kölyköt.

Középtávon nem, mert meg fogja sínyleni lelkileg, ha a kicsi megnő, és átveszi a vezető szerepet a "falkában".

Hosszútávon igen, mert ha elvesztitek az idős kutyát, muszáj lesz a fiatallal foglalkozni, és az segít a továbblépésben.

2017. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy kitanítsa ?A másik meg az hogy a husky az alig ugat tehát ház őrzésre nem alkalmas pedig nekünk az is fontos.
2017. máj. 26. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt értem alatta, hogy a maga módján ő is nevelné, szocializálná a kölyköt. Viszont ha a kölyök megnő, akkor egyre nagyobb megerőltetés lesz neki megtartani a domináns szerepet, és ha egyszer elveszíti, az nagy törést jelenthet az életében:(
2017. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerinted hogy lenne a legjobb mert ha meghal a mostani akkor nem lesz aki őrizze a házat szóval hogy kéne ezt megoldani.Lehet ráérek majd a mostani után egyszerre venni egy német juhász meg egy huskyt egyszerre ?
2017. máj. 26. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, én nem vennék most társat mellé, ha eddig mindig egyedül volt, akkor már hadd élje így meg az öregkorát plusz stressz nélkül.

Ha elpusztult, akkor majd elgondolkozol, milyen kutyát szeretnél. (Bár szerintem házőrzésre ma már egyik kutya sem alkalmas, egy valamire való betörő simán elintézi a kutyát, én inkább féltem a kutyám emiatt, pedig egy kuvasz:) Inkább építs ki riasztót!)

2017. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is mindig ezen voltam hogy aki nagyon beakar törni úgy is befog csak vannak erre ilyen fura emberek akik beugrálhatnak
2017. máj. 26. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!