Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja itt mindenki...

Miért mondja itt mindenki hogy házőrzésre ne kutyát vegyen hanem riasztót?

Figyelt kérdés
Jó, mondtok egy kèt fajtát pl Kàj, komondor,de utàna mindenki jön a "vegyèl inkàbb risztót" szöveggel, mert "a kutyàt megmérgezik, lelövi a betörő stb". De akkor e szerint senki ne tartson kinti kutyàt, mert akàrmikor leölhetik vagy mi? :D
2017. máj. 26. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem arról van szó, hogy ne tarts kint kutyát, hanem arról, hogy a "házőrzésre kell" a legtöbb esetben azt jelenti, hogy kell valaki a kertbe, akinek napi egyszer kaját löknek, és az a dolga, hogy őrizze a házat. De egyébként nem akarnak foglalkozni a kutyával, nem érdekli őket, hogy esetleg sétálni kéne vinni, meg foglalkozni kéne vele.

Mellesleg én olyan történeteket hallottam, hogy mivel a kutya megharapta a betörőt, még a gazda járt rosszabbul, mert a bíróságon bizonyíték híján nem tudta bizonyítani, hogy ez a telken belül történt. A jóember meg kerített maga mellé húsz tanút, hogy a kutya jött ki az utcára megharapni őt. Ha lett volna kamera vagy riasztó, az bizonyíték lett volna.

2017. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt olyankor írjuk, amikor az embernek lövése sincs arról, hogy milyeb igényei vannak egy kutyának, nem is akarja tudni, de házőrző az kell. Illetve ha valaki olyan környéken lakik, ahol sok a betörés és elhatározza, hogy majd vesz egy kutyát és akkor senki nem jön be, akkor is fontos tudnia, hogy egy kutya abszolút nem biztosíték. Lehet kinti kutyát tartani és ha még őriz is, az csak plusz előny, de ha komoly veszély van, akkor nem szabad arra számítani, hogy majd a komondor elintézi. Illetve rossz környéken én eleve megfontolnám, hogy tartok-e kinti kutyát, mert az a minimális védelem, amit nyújt, nem igazán nagy előny ahhoz képest, hogy bármikor megmérgezhetik.
2017. máj. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy az első írja.


A legtöbb ember nincs tisztában a kutya valódi igényeivel. Azt hiszik, hogy egy házőrzőnek elég ha a kertben, telken szaladgálhat, pedig emellett őt is kell sétáltatni például. Foglalkozni kell vele, mind fizikailag, mind szellemileg. Ha valódi házőrzőt akarunk, akkor kutyaiskolába is célszerű járni vele.

És még sorolhatnám.

2017. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
A kutya családtag, nem pedig élő riasztó. Ezt kéne felfognia a sok mezei tirpák parasztnak.
2017. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

De lehet kint tartani, csak sokaknak még mindig nem jutott el az agyáig, hogy a kutya egy élőlény és nem egy kellék, amit kiteszek a kertbe, napi egyszer elélökök egy tál moslékot és minden überkirály.


De a többiek már mindent leírtak szerintem.


A lényeg az, hogy 99% aki házőrzőt akar, az nem a kutyát, mint társállat és családtag akarja, hanem csak hogy legyen valami a kertben amitől nem azonnal (majd később...) mennek be.

2017. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"De akkor e szerint senki ne tartson kinti kutyàt, mert akàrmikor leölhetik vagy mi?" - de, kint éjszakázik (amúgy bejöhet, ha itthon vagyok, és akkor is, ha hideg van), de féltem, csak jobb neki kinn, hiszen kuvasz:)

De nem házőrzőnek tartom - arra tényleg van riasztó.

Annyi idióta ember van,tényleg eljutottunk oda, hogy sokszor a kutyát kell megvédeni az embertől, nem fordítva:S

2017. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartok kint kutyát, ezért se, meg azért se, mert bull típusú, és azt szeretik lopni. Amikor itthon vagyok, kint lehetnek, de ha elmegyek, be vannak zárva, meg bent is alszanak, úgy biztonságos.


Amúgy röhögni fogsz, de a kutya hatékonyabban őrzi a házat, ha ő maga is bent van. Mert úgy ugye nem mérgezhetik meg előre, és ha benyitnak akárhol, a kutya lesz nyerő helyzetben, rögtön ráfog az első végtagra, amit bedugnak, és viszlát. Láttam is erről egy fotósorozatot, csak a betört ablak látszott, meg a durva vércsíkok a szobától a kapuig, erre értek haza gazdik.

Persze nyilván egy komondort nem feltétlenül rak be az ember a nappaliba éjszakára, mert ő maga is ki akar menni, de alapvetően ma már többet ér egy harcias benti kutya, mint egy akármilyen kinti. A kamera meg tényleg nagyobb visszatartó erő lehet, mert aki használja az agyát betörés előtt, az nyilván nem megy be olyan helyre, ahol erről bizonyíték lesz. Alkalmi tolvajok ellen persze nem rossz a kutya se, de azért legyen egy kamera - már csak azért is, hogy a kutyát is védje a mérgezéstől.

2017. máj. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki házőrzésre akarja annak csak arra kell,hogy ugasson.

De alapjáraton egy fagyállós piskóta vagy virsli és a kutya kiiktatva.


De foglalkozni vele luxus.

Csak éppen nem mindegyik kutya tudja,hogy ha betörő jön azt meg kell fogni.

Mamáméknak német juhász keverékük volt,simán bementek mellette.Kipakolták a házat. Kutyának,hogy életben maradt az a szerencséje volt,hogy barátságos volt.


Ismerősömék vettek kuvaszt,de igazából már 7 hónaposan bezárták kennelbe ha otthon voltak és csak éjszaka meg napközben volt kiengedve pár órára.


Semmi séta,semmi foglalkozás,semmi nevelés.

A kutya 5 évesen besokallt,egy kiengedést követően neki ment ismerősöm anyjának,tény,hogy az asszonyt nem sokat látta a kutya,meg nem volt vele nagyon kontaktba,lehet idegennek érezte. Az volt a szerencse,hogy többen otthon voltak. Végül persze a kutya ellett altatva.

Szegény miről tehetett?


Na ezért nem éri meg kutyát házőrzésre venni.


De alapjáraton egy családi kedvencet is simán megmérgeznek lelőnek,de nem mindegy,hogy riasztónak veszik vagy tényleg családi kedvencnek.

2017. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Mielőtt bárki is válaszolna ennek a szerencsétlen világtalannak, idézek a leveleiből:


"Ja! Mert aki nem a ny..morult omladozó emeletes tömbházában lakik a vágható szmogban és benzingőzben egy csomó f...l maga körül hanem egy kertes házban udvarral és állatokkal maga körül már mezei t..pák? Te ny...ult f...sz remélem eleszi a rák az agyadat a füsttől és telesz..rja a kutyád a szádat este. Én városba költöztem de ezerszer megbántam mert olyan f...szok laknak itt mint te"


"vAhogy látom a szövegedben annyiszor szerepel a h...lye és a szinonimái és annyiszor mondod rám, hogy szerintem pont attól félsz hogy te maradsz az.. de sajnos ez bekövetkezett.. egy igazi tuskó id...ta ny...rék élettelen p...cs vagy. Ja és innentől nem kapom meg az üzeneteidet úgyhogy ne pazarold az idődet te f...sz."


Én pazarolom rá az időmet :D Te írtál rám, te állatkínzó réti néger.

És most azt hitted, hogy egy másik pasival keménykedtél (a 35 kilóddal, gondolom) de csak egy nő előtt égetted le magad, szerencsétlen.

Tanulság: nem kell priviket írni, ha az IQ szinted nem éri el egy kisadag mekis sült krumpliét.

2017. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Hát utolsó, azért a te megjegyzésed (mezei tirpák paraszt) sem volt éppen szalonképes.
2017. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!