Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek ilyen kutyát?

Ismertek ilyen kutyát?

Figyelt kérdés
Amire az ember ha ránéz azonnal elítéli, hogy egy vadállat, csak a fajtája miatt (bull típusúak, roti, kau, corsó stb) közben pedig barátságosabb mint egy goldi. Mindenkinek örül, nem kutyázik, nem őrjöng, a balhé elől inkább kitér, beenged idegent is. Szóval olyan igazi családi kutyák. Ok, nevelés kérdése is, de valamennyire adottság is, hogy egy egy példány vadabb, lustább, játékosabb stb az alomban.
2017. máj. 26. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Pont tegnap támadott meg egy amstaff egy tacskót. Borzalmas volt hallani...
2017. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, sokat.

Ismerősöm rotija is ilyen például.

A saját staffimra is igaz a leírásod, pedig sokan félnek tőle ("pitbull, az veszélyes, harci kutya" stb.)

A dobermannjaim is ilyenek voltak.

2017. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze.
2017. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen. Fodràszom kutyàja roti. Mindenkit imád. Ritka kedves kutya.
2017. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mostanában nem. Nem Magyarban élünk és itt mind tiltott fajta. Azt kell mondanom, hogy szerencsére. Egyedül a bullterriert nem értem miért tiltott. A staffiból, rotiból, corsóból, főleg a kauból több hülyét és gyilkost láttam, mint ölcicát. Egy amstaff egyszer széttépett előttem 2 kutyát. Egyik az enyém volt. Egy kau leharapta a saját gazdája kezét. A harci és örző-védő fajtákat kerülöm, mint a pestist olyan országban, ahol nem tiltott.
2017. máj. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen, sharpei és sokan félnek tőle. Kicsit nagyobb mint a sharpei kutyák, 30 kg, és magas is. Sokan rettegnek tőle, de ha valaki megismeri akkor rájön, hogy egy bamba maci. Nagyon kedves, imádja az embereket és mióta a szomszéd néni yorkija lábon harapta, illetve a bokorból ránk támadt egy bichon, azóta tart a kiskutyáktól...😁
2017. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rengeteget. Moszkvai őrkutya, kaukázusi és KÁJ van ismerősnek, saját telephelyén. Gazdi nélkül tényleg védik a portát, de amúgy, ha a gazdi ott van, nyitott kapunál semmi balhé, ha idegen jön, a gazdi rábólintása után összeNYALJÁK az idegent, már ha hagyja :D

Bull tipusút rengeteget ismerek, kutyasuliban kb 8 van, ami póráz nélkül elvan, akkor is, ha az új kutya kissé morci. Plusz a menhelyen van 1, aki olyan mintha állandóan be lenne nyugtatózva (de nincs..), szabadon van a kb 300 kutya között, 5éves, és nincs rossz megmozdulása, pedig ő is átélt már ezt-azt.

Ja és hogy mondjak kicsit nást is, van egy ismerősöm, Cane Corsóval nyomul, a kutya 6 éves, kölyökkora óta gazdival. Gazdinál teljesen abnormális, örjöng, kitámad stb, mindenki másnál pedig kisangyal. Ott pl 100% gazdival van baj... és sok ilyen van sajnos, bár még mindig jobb, aki próbálkozik, mint aki letojja.

Apropó nekem is bullom van, tegnap csupán 4 kutya akarta likvidálni, egy csivi, egy tacskó, egy pincher-jellegű és egy német juhász. Mindezt úgy, hogy a kutyám csak nézte őket, hogy mi a f... akarnak :D

2017. máj. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, sokat ismerek. Barátnőmnek staffija van, hát valami tündér az a kutya. Többi kutyát imádja, okos, óvatosan játszik, sokkal nyugodtabb, mint egy csomó labi akit ismerek. És rá ordibálnak mindig, hogy "jaj, harci kutya, vidd innen!" Teljesen jogtalanul, mert 1. Nem is ismerik a kutyát, 2. már távolról látszik, hogy még egy légynek sem ártana. Egyetlen "fegyvere" a farka. Ha embert lát, eszeveszetten csóvál, és ha útban vagy úgy megcsapkod a farkával, hogy az néha eléggé fáj, de imádtam benne azt is :D .

Hozzátenném, hogy én sokkal több idegbeteg csivavál, yorkival, tacskóval találkoztam, mint idegbeteg bull típusúval, csak az senkit nem érdekel, ha egy csivava idegbeteg, mert kicsi úgyhogy nem tud másik kutyát szétszedni, meg kicsit harap, de én eddig szinte csak olyan csivavával találkoztam aki mindenért őrjöngött, mégse általánosítok. Nem ragasztom minden mozgó lábtörlőre (nem sértés) az idegbeteg jelzőt. Persze mindenkinek megvan a saját véleménye.

2017. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Rottweiler kaukázusi pitbull foxi amstaff amerikai staffordshire terrier

De a legmegfelelőbb a te akaratodnak az amstaff

2017. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9 es. Nem ilyen kutyát akarok venni. A kérdés lényege az, hogy ismersz e a környezetedben olyan kutyát ami elvileg egy veszélyes fenevadnak bélyegzett fajta, de amelyiket te ismered az 100% ban bolondos, barátságos emberrel kutyával stb
2017. jún. 7. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!