Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a fajták közül melyik...

Ezek a fajták közül melyik birja jobban a meleget?

Figyelt kérdés

Szibériai husky

Német juhász

Japán akita

Amerikai akita

Belga juhász(malinois)



2017. máj. 27. 11:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Időpont ma 10:06

Nekem is fekete, hosszú szőrű nj-m van. Semmivel sem különb a viselkedése nagy melegben, mint a régebbi normál szőrű, más színű kutyáimnak. Ugyanúgy elvárja a sétákat délután kettőkor is akár, mint télen. A tűző napot sem a rövid szőrűek, sem a hosszú szőrűek nem kedvelik. Ez természetes. Nagy melegben pedig minden fajta elfekszik inkább. Szinte minden állat takarékoskodik az energiájával, ha nagy a meleg.

Melegben meg mindegyiknek melege van.

2017. máj. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nyilván nem 100ból 100ra igaz ez, illetve egyed és egyed közt is van különbség. Nem mindegy, hogy 65cm 40kg hosszúszőr, vagy 65cm 30kg "rövid szőr". Akárcsak az embereknél. Nyilván egy ugyanolyan magas 120 kilós ember kevésbé bírja a terhelést és a meleget, mint 80 kilós társa. De azért megjegyezném, hogy mivel az Akita szerintem nagyon messze van a NJ. pörgősségétől(felnőtt kutyákról beszélünk), ezért szerintem kevésbé veszélyeztetett a túlmelegedés szempontjából. Husky meg NJ szerintem kb hasonló. Nekem mindig fekete kutyám volt, és mindig iszonyatosan szarul bírták a meleget. Nyilván nem árnyékban, mert ott még azért elviselik, de mondjuk napon sétálni 30 fokban nagyon nem jó nekik.
2017. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azt még azért hozzátenném, hogy nézd meg a kutyás közösségeket, hogy nyáron este 6-7 kor melyik kutyák pörögnek. Hát alapvetően a rövid szőrűek. Mindenkinek melege van, de azért ezt kár vitatni.
2017. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!