Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma kaptunk egy egy éves...

Ma kaptunk egy egy éves nagytestű kutyát. Eddig ketrecben vagy rövid láncon kikötve volt tartva, nagyon rossz sorsa volt. Hogyan lehet ezek után lakásba, gyerekek mellé szoktatni?

Figyelt kérdés
Decemberben költözünk kertes házba, addig 4 gyerek mellett a lakásban kell tartanunk. Bármilyen segítséget szivesen fogadok. Ennyi idő után meg lehet még változtatni? Bízni fog valaha az emberekben? Ez az első kutyám, sajnos nem tudom, hogy mit tehetnék.
2017. máj. 28. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
érdemes lehet szakember (kiképző) segítségét kérni. Ő talán tud segíteni a beilleszkedésében.
2017. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
4 gyerek mellett? Szeégny kutya.
2017. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elismerésre méltó minden kutyamentés. De amit te csinálsz, azt felelőtlenségnek hívják.

Neten keresztül az életben nem fogsz felnőtt kutyát 4 gyerekkel igen gyorsan megtanulni összeszoktatni, nevelni.

Nagyon remélem, a kutya egy kedves, megadó természetű.

2017. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Rákészültél erre a kutyára? Olvastál, tanultál a kutyákról, nevelésről, szocializációról, tanításról? Miért kellett pont ez a kutya? És mennyire vállalsz érte felelősséget?


Problémás lesz. Ha igaz, hogy így tartották, akkor rengeteg viselkedési problémája lesz. Agressziótól, félelmi agressziótól kezdve a rettegésig, elmenekülésig mindennel lehet gondotok. Majd nem fogod tudni letiltani bizonyos rossz viselkedésekről, nem tudod irányítani. Ezekre fel vagy készülve? Ha az első egy év kimaradt szocializációban, nevelésben, pláne esetleg a kutya wesenesebb, vagy épp az általánosnál magasabb ösztönszinttű, akkor valószínű, hogy akár pár év is el fog telni, mire a kutya kellően jól nevelt lesz. Persze ehhez szakember, kutyaiskola is kelleni fog. Erre fel vagy készülve? És az anyagi vonzatára?

2017. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Türelemmel és szeretettel. Idővel rá fog jönni, hogy nem minden ember gonosz. Nem egy rossz sorsú kutyával találkoztam (menhelyen vagyok önkéntes), akik idővel szintúgy rájöttek, hogy az élet lehet szép is.

Szoktasd hozzá a pórázhoz, hogy naponta többször is le tudd vinni pisilni. Ajánlom Cesar Millan videóit, elérhetők youtube-on is.

Egyébként szép gesztus Tőled, hogy megpróbálsz segíteni rajta! Ha kérdésed van, írj!

2017. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kisgyerekek mellett Victoria_Stilwell szelidebb módszerei is célra vezetőek lehetnek

[link]

Mielőtt a "gyerekekkel összeereszted" szerintem nézzétek meg a szituációt (a kutya és a gyerekek viszonyát) szakemberrel. Egy kutya is lehet veszélyes a gyerekekre, ha nincsenek ilyen irányú tapasztalatai, de a gyerekek is bánhatnak (tapasztalat híján) gorombán a kutyával (ami válthat ki védekező reakciót)

Egy ketrecben/láncon tartott kutyának a szocializációja nagyon hiányos is lehet, ami indokolatlan agresszióhoz vezethet

Látatlanban csak rengeteg feltételes móddal tudok fogalmazni, de mindenképpen a "bízz a legjobban de készülj a legrosszabbra" mottó vezessen (a túlzott óvatosság kisebb baj, mint a kevés)

2017. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!