Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hull a kutyám szőre és...

Mitől hull a kutyám szőre és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kutyám és mindig hull a szőre de olyan szinten hogy megsimogatni sem tudom mert mindenhol szőrök hullnak utánna ahol csak elmegy. Télen is és nyáron is hull a szőre és máe nagyon únom hogy a ruháról sem bírom leszedni. Elég hosszú szőrű kutyáról van szó és nemrég levágattam neki egy "kutyafodrásznál" ahol meg is lett fürösztve egy szőr hullás elleni kutyasamponnal és Gondoltam hogy azért hull annyira mert hosszú a szőre de még így 1-2 centis hosszuságú és mégis hull és most hogy rövid mégnehezebb eltávolítani a ruhákról ha ráragad. Szerintetek miért hull ennyire és mivel lehetne csökkenteni Ezt?
2017. máj. 28. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya?

Valamilyen vitaminhiánya is lehet, mondjuk most tavasszal-nyár elején még pluszban valószínűleg vedlik is. Állatorvosnál nem voltál vele ezzel a kérdéssel? Mert érdemes lenne egy kivizsgálás.

2017. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Métisz és puli keverék.Nemrég (1-2 hónapja mentem vele állatorvoshoz mert folyton hányt és akkor mondtam neki hogy hull a szőre és azt mondta hogy csaj vedlik a nyár miatt de télen is meg ősszel is , mindig hull a szőre :\
2017. máj. 28. 18:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak*
2017. máj. 28. 18:11
 4/8 anonim ***** válasza:
# 2 Ha lakásban van tartva a kutya akkor egész évben hullatja erőteljesebben a szőrét,de egyébként rossz minőségű táp is felerősíti a szőrhullást.
2017. máj. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szoktam beengedni ritkán 1-2 órára de amúgy kerti kutya és lehet hogy a kutyatáp hibája , de akármilyen táppal etetem folyamatosan hullatja a szőrét
2017. máj. 28. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:
# 5 Furminátor kutyafésűt próbáld ki,bevált eszköz.
2017. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
uhhhh :( lehet,hogy rákos? voltál vele orvosnál?
2017. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sofiak03 válasza:
Naponta 1-2x fésüld ki NAGYON a bundáját és válts jobb minőségű tápra.
2021. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!