Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítséget kérnék pásztorkutyá...

Segítséget kérnék pásztorkutyásoktól. Hol lehet ilyen tenyésztőt találni?

Figyelt kérdés

Dp szűrt tenyészkutyái vannak.


Jószággal és családban tarthatóak.


Bátrak, nem félősek.


https://www.youtube.com/watch?v=GruYzOGX4BM&index=7&list=PL8..


https://www.youtube.com/watch?v=EwtrrrJCed0&list=PL8o5Dw9eag..


Nem hagy meg egy alomban rengeteg kölyköt, amit nem tud felnevelni tisztességesen a szukája.


Robusztus tenyészkutyái vannak.


Hat évnél időseb kutyákkal nem fedeztet.


Ilyet keresek kit tudnátok ajánlani?



2017. máj. 28. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen érdekes feltételeid vannak néhol.

A jól tartott, egészséges szuka fel tud nevelni "rengeteg" kölyköt is. Nem egyszer láttam, az anyakutya ketté választotta az almot és úgy szoptatott.

6 évesen még egy nagytestű kan sem öreg fedezésre.

Kíváncsi vagyok, találsz-e tenyésztőt, neked megfelelőt.

2017. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A felnevel azt ne arra értsük hogy meg maradnak (nem pusztulnak el) ha nem arra, hogy minőségében nem lesznek olyan erőteljesek, hanem inkább vákonyaklesznek a kölykök sajnos.
2017. máj. 28. 21:58
 3/15 A kérdező kommentje:

A felnevel azt ne arra értsük hogy meg maradnak (nem pusztulnak el) ha nem arra, hogy minőségében nem lesznek olyan erőteljesek, hanem inkább vékonyak lesznek(csököttek) a kölykök sajnos.


Az öreg kutya is tud fedezni csak minőségben nem lesznek olyan jók a kölykök. Ez olyan mikor nagyapám csinálna a 80-évével gyereket vagy egy húszéves.


Ezektől lettek kölykök, 16 darab és mindegyiket meghagyták csököttek vékonyak is lettek. Továbbá dp-re nem szűrték a tenyészpár.


https://www.youtube.com/watch?v=ntELFB0SWjw


https://www.youtube.com/watch?v=uXt6XorcM9A


Ez a kennel nem sokkal jobb mint egy normális szaporító.

2017. máj. 28. 22:05
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

1-2 dologgal nem nagyon értek egyet!

Ezeket olvastad vagy tapasztaltad?.

1. Vékonyak csököttek lesznek a kicsik???

Ha a szuka megfelelően van etetve,jó a teje akkor a kicsiknek rendesen fejlődni új kell,persze minden alomban van kisebb nagyobb kölyök,de ez nem ettől függ!

2. 6 éves kannak rosszabb a nemző képessége?

Ha erre rákerestél volna is okosabb lettél volna,mert orvosok akik ezzel foglalkoznak leírták,hogy kan kutyan nem úgy fog az idő!

Nekem a 10 éves kan yorkim 7es almot produkált egy 7 éves szukánál!mind a 7 egészséges jól táplált okos szőrgomboc lett!

Természetesen kipihentetve megfelelően tartva!

Így nehéz lesz kutyát venned,olvass előbb!

2017. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hagy meg egy alomban rengeteg kölyköt, amit nem tud felnevelni tisztességesen a szukája."

-erre a legkézenfekvőbb megoldás ami az eszembe jutott már bőven kimerítené az állatkínzás fogalmát... egy ilyen embert pedig szerintem nem kéne támogatni...


Az első videón lévő kutya nagyon szuper, hogy ösztönerős és megvédi a házat, viszont ha rajtam múlna, azonnal venném el a gazdájától, mert az nem normális, hogy egy 70 kg-os kutyát nem lehet behívni. Sőt, szerintem a gazdával szembeni feltétlen engedelmesség fontosabb, mint a bátorság, hogy megfogja a betolakodót.

2017. máj. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem ha ez annyira szuper, akkor vegyél tőle. Megjegyzem, ezeknél a tipusu kutyáknál egy 6 éves kan , bőven ereje teljében van, és egy szuka simán fel tud nevelni akár 10 kiskutyát is hozzátáplálás nélkül, ha jól van tartva. Amelyik kölyök nem életképes, azt ugyis kiteszi az ellést követő 1-2 nap mulva.
2017. máj. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Robusztus tenyészkutyái vannak.


Megalomániás mindenki... Aztán csodálkoznak hogy a nagy tömeget a 80 kiló feletti kutyákat altathatják el mert az izülete tönkre megy hamar a másik meg hogy baromi lomha, lassú, közel nem képes olyan munkára mint egy 55-65 kilós kutya...


A többi véleményedet szépen megkritizálták jogosan, amikkel egyet értek, én azt gondolom 8 éves korig tökéletes kölykei születnek a pásztorkutyáknak.


Jól táplált szuka jól tud táplálni sok kölyköt is, ez régen, nagyapáink korában volt divat, hogy nem akartak 8-10 kutyát utána etetni, eladni nem tudták őket, saját célra területörzésre kellett 3 a többit lecsapták és csak a 3 legszebbet hagyták meg ilyet még én is láttam de ezt nem azért csinálták mert a szuka nem bírná őket felnevelni hanem mert nekik kell 3-4 munkára a többit meg nem akarják etetni, és nem akarnak vesződni eladással, ezzel-azzal, az csak felesleges pluszmunka lenne ami nem érné meg, ezért csak a 3-4 legszebbet megtartották ami majd felnőttként kiválóan fog dolgozni.


Szerinted normális hogy Igorral hiába kiabál a gazda nem csinálja amit kér? A gazda ellen dolgozik amikor a gazda már leállítaná... Felénk ez nagyon rossz ilyenkor kerül elő valami durunk vagy lapát amivel kap egy keményet a kutya a bordái közé mert nem azt csinálta amit a gazda kért tőle.

2017. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy pásztorkutya 3 éves koráig fejlődik. Ha 6 éves korában kivonnák a tenyésztésből, lenne 3 aktív éve igazából. Ennek mi értelme? Miért kéne egy jó kutyát ilyen korán kivonni a tenyésztésből?
2017. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastad az első videónál a leírást? "Beleragad a fogásba. Már nem pásztorkutya."
2017. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

1. kérdésre a válasz: Igen, tapasztaltam másnál, aki ilyet csinált. Nagyapám 25 éven keresztül kezelte a népek kutyáit, köztük rengeteg tenyésztőét is. Ő is ezt tapasztalta. Meg van 3 állatorvos ismerősöm, ők is ezt tapasztalták az ügyfeleiknél.


Jó példa: egy csecsemőnek is a tiszta anyatej az igazi, nem a tápszer. ( remélem nőknek nincs ilyen szemét, hogy szemét teje legyen).


Egy 8 éves kauból biztos nem vennék kölyköt, még ingyen sem kellene. B@ski ezek a kutyák jó 10 évig élnek.

Yorkit nem ismerem, de a kistestűek akár 15+ évig is élhetnek. Hasonlítsd össze, 7 az nem 14-16 db vagy tévedek?


Mert altatni miért nem lehetne?

Szerinted az normális, hogy minden kölyök megmarad, hogy nincs szelektáció?

Ismerek olyan tenyésztőt, rendesen tartotta a kutyáit ( moszkvai) 14 db kölyök született 3 megdöglött hiába tolta a tápot, és a maradék csökött lett. Ilyenkor mi van szerinted?


Hogy ki hogyan bír a kutyájával az az ő dolga, nem az enyém vagy a tied.


Bocs, de azért nem veszek tőle, mert keverék kutyái vannak, de neki nem is lesz más mert nem szereti a standardokban a megkötéseket.


Bernáthegyinek sincs semmi baja, szerinted miért kell a szürés?!

Bocs nekem nem kell autentikus pásztorkutya, hanem házőrző.


Te nagy bárom vagy 7-tes, ilyen jó kutyát nem kell verni, nem bir az ember vele, az az ő baja.


Annak mi értelme, hogy 10 évig él, és nagyjából 8-9 ig tenyésztenének vele?


Én összetenném a két kezem, hogy ha ilyen kutyám lenne, mint igor.


Arról miért nem rizsáltok, hogy a tenyésztök bosnak szűrni a kutyáikat?

2017. máj. 29. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!