Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tanítani egy 7 éves...

Lehet tanítani egy 7 éves begalet, ha igen, hogy?

Figyelt kérdés
Az olyan alapvető dolgokat tudja, hogy : ül, fekszik. Ha hívom akkor meg csak akkor jön, ha nincs senki a közelben. Kicsi volta. amikor vettük, nem tudtam tanítani. A botot, labdát nem hozza vissza, bár nem is suerer labdázni. Póráznál sétálni eléggé kriminálisan "tud"... Kutya iskolába nincs lehetőségem elvinni. Mit csináljak? Hogyan tanítsam?
2017. máj. 28. 21:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Elnézést a hibákért:

Kicsi voltam...

bár nem is szeret...

2017. máj. 28. 21:13
 2/13 anonim ***** válasza:

Most is kicsi vagy!

A szuleid miért Nem tanitották szocializálták?

2017. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Most mi a kérdés? Természetesen lehet tanítani, de könnyebb lenne ha leírnád mit szeretnél vele elérni. Ha 7 évig ki volt v@gva az udvarra honnan tudná hogy kell játszani?
2017. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Ha 7 évig ki volt v@gva az udvarra honnan tudná hogy kell játszani?"

Ott a pont. Még ha valaha játékos, kreatív kutya volt, 7 év elhanyagoltság untig elég ahhoz, hogy ezeket a tulajdonságokat elveszítse. 10 évesen, rémesen elhanyagolt állapotban örökbe fogadott kutyám van, úgyhogy tapasztalatból beszélek :\ Kétféle "játékot" ért: a tölthető játékokat és a "mit akar a gazdi" játékot azaz a tanulást, gyakorlást.


Neked ott kellene kezdened,hogy elkezded napi szinten, fokozatosan lemozgatni a kutyádat. Amíg totál be van gőzölve, mert nem tudja kimozogni magát, addig úgyis képtelen lesz figyelni.

A pórázas séta tanítását millióegyszer leírták az oldalon, több módszert is, tessék szépen utánaolvasni, kiválasztani a legszimpatikusabb módszert és próbálkozni.


No még néhány fontos dolog:

- A jutalomfalatoknak értéke van, a kutyák nem egyformák, mindegyik mást szeret, más a kedvenc (ahogy te is mást szeretsz, lehet, hogy megeszed a cukorkát is, ha megkínálnak vele, de a chipszért megbolondulsz). Ezt ki lehet használni a kutyánál: új vagy nehéz feladatot értékes falattal jutalmazni, később váltogatni, egyre kevésbé értelmes jutalmakat használni.

- A feladatokat gyakorolni kell, előbb ingerszegény majd fokozatosan ingergazdagabb környezetben, ami jobban eltereli a figyelmét. Így fokozatosan el lehet érni, hogy akkor is jöjjön, ha valaki a közelben van vagy szalad a macska vagy valami. (Nézz a lelkedbe, hányszor válaszoltál anyukád hívására, hogy "ne most, ez a legizgalmasabb rész a filmben!" Na ugye? :) )

- Majd látod mennyire találja fel magát, de szerintem ő (is) megvezetéssel fog a legkönnyebben tanulni: tehát jutalomfalat megfelelő mozgatásával tudod elmagyarázni neki, hogy mit szeretnél. Ha megvezetéssel megbízhatóan csinálja a feladatot, akkor tudsz hozzá vezényszót kapcsolni, később más kézjelre váltani a megvezetést.

- Sok esetben a játékot (apportírozást, kötélhúzást) is tanítani kell. Ez is le van írva az oldalon néhányezerszer.

- A tanítás legyen rövid, 2-3 perc, hogy ne unja meg a kutya és legyen nagyon pozitív élmény.

- Az elosztogatott jutalomfalatok mennyiségét levonod a kajaadagjából. (Emiatt sokan nem is "jutalomfalatot" használnak a kutya jutalmazására, hanem jó minőségű tápot.)

2017. máj. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Egyébként foglalkoztunk vele de ez nagyából annyiból állt,hogy kicsit futkározott az udvaron, meg vakartam a hasát (kicsi voltam na...) . Mostanában viszem, próbálom vinni sétálni, illtve tanítgatom. Csak nem igazán akar sikeredni.

Amit szeretnék:

-Hívásra oda jöjjön

-pacsi, forgás vagy hasonló dolgok

-póráz melletti kúltúrált séta

2017. máj. 29. 08:30
 6/13 A kérdező kommentje:
A szüleim próbalkoztak, de nem valami türelmes emberek és én azt érzem, hogy az én kis példányom az átlagnál kevesebb inteligenciával rendelkezik... Meg ugye dolgoztam hasonlók így az alapok maradtak meg, amit meg tudott azt elfelejtette, mert nem gyakorultunk vele.
2017. máj. 29. 08:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Hívásra odajöjjön: ezt még egy ideig ne próbáljátok, várj 1-2 hetet ameddig kialakul a kötődés.

Viszel jutit. Sima pórázon van, mondod neki hogy hozzám, vagy gyere ide. Ha odajön adsz neki egy falatot és nagyon megdicéred. Ezt gyakoroljátok, amikor már 10/10x odajön leveszed a pórázt és kész. Ha nem jön elfutsz a másik irányba, ekkor utánad fog menni. Gyakorlásként csinálhatod azt, hogy elbújsz egy fa mögé, és amikor pánikba esett előjössz. De ezt egy séta alatt max 3-4x csináld, különben sz@rni fog a fejedre. Amikor végleg hazamentek ne hívd oda, hanem inkább kapd el, mert összeköti a kettőt!

Trükkök: beírod google-be: 101 kutyatrükk pdf. Letöltöd és szépen elolvasod. Minden le van írva.

Fegyelmezett séta: itt gyk-n 90000x le volt már írva.

2017. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bollocks ***** válasza:
77%

"és én azt érzem, hogy az én kis példányom az átlagnál kevesebb inteligenciával rendelkezik..."

Ez a szüleidre, meg az ő kis példányukra is teljesen igaz a kérdéseid alapján. Mégis mi a szart vársz el egy elhanyagolt kutyától? Az a foglalkozás, hogy futkározik az udvaron... lefosom a bokám az ilyen marháktól.

2017. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat szeretnék! Elhanyagoltuk? Igen... De olyan az nincsen a világba se, hogy ne lehessen vele újra eredményesen foglalkozni. A kötődés meg van, régebben is mindig oda jött és simogattam. Mostanság már nem olyan aktív a közelemben csak lefekszik mellém. Imádja ha vakargatom a hasát.
2017. máj. 29. 09:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Dolgoztál? 13 évesen? Na és hol?
2017. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!