Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztésnél a fedeztetés...

Tenyésztésnél a fedeztetés hogyan számlázható, ha enyém a kan kutya?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki nemsokára lesz egy fedező kan kutyám (nyilván a megfelelő szűrések, tenyész engedély, verseny stb. után), és ha van egy megfelelő szuka akit befedez (tenyésztés célból, nem szaporítás, tudom mi a különbség, nem kérek kioktatást, ezt előre is köszönöm).


Erről kell számlát kiállítsak (főleg ha külföldi a partner, és az lesz a gyakori), mert a bevétel bankszámlára fog érkezni. A különböző helyeken totál eltérő dolgokat mondtak (könyvelő, önkormányzat adó osztály, NAV ügyfélszolgálat stb.), a neten még kuszább dolgokat találtam. Pl. egyéni vállalkozónak kell legyek, de ilyen TEÁOR-t nem találtunk (vagy csak nem voltunk elég ügyesek). Illetve a számlán minek kell szerepelnie (pl. VTSZ bár az elvileg megszűnt)? Van valakinek ezzel közvetlen tapasztalata?



2017. máj. 28. 23:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
64%
Udv a burokracia birodalmaban!
2017. máj. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem poénból írj a számlára animál szex szolgáltatást. :)
2017. máj. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Adószámot kell kérned a NAV-tól.

Majd megmondják, mit írj a számlára.

2017. máj. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kanról van szó, nem a te döntésed, hogy mennyit fedez. Az is lehet, hogy életben egyet sem, az is lehet, hogy hetente. Szerintem feleslegesen agyalsz ezen. a külföldiek nem fognak számlát kérni, ha meg a bankszámládra érkezik valamennyi, azt meg egyszerüen beleirod az adóbevallásodba.
2017. máj. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Kutya ügyekben ő ma a legelismertebb ügyvéd. Kérdezd meg tőle.

2017. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fedeztetési jrgy
2017. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
2017. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokkal okosabb nem lettem, mert itt főleg arról írnak (utolsó válaszok egyike, a belinkelt PDF), hogyha nálam születik a kiskutya. De támpontnak jó. A helyi NAV irodában próbáltam adószámot igényelni erre, de azt mondták nekem kell kitalálni a besorolást, ők ebben nem tudnak segíteni. Köszi minden tippet.
2017. máj. 29. 15:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: Nekem is adószámom van (nem kutyákkal foglalkozom). Nem értem, milyen besorolásra gondolnak. De amikor én intéztem, egyszerűen kiutaltak egy adószámot, amit fel kell tüntetnem egy sorban az adóbevallásban és kész. (Más kérdés, hogy először egy egyéni vállalkozóit akartak velem kiváltatni, de mondtam, én nem így tudom, az ügyintéző ezután telefonált valakinek, és megoldódott az ügy.)
2017. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
3-9: köszi, akkor megpróbálom még egyszer. Hátha most normálisabb ügyintézőt fogok ki.
2017. máj. 29. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!