Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát választanátok...

Okrwdw kérdése:

Milyen kutyát választanátok második ebnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kölyök Cane Corsom van, de szeretnénk még egy kicsit, addig amig a Corso fiatal, hogy könnyebb legyen egymáshoz szoktatni őket.

Eddig egy Tosa volt tervbe véve, de ott nagyon ragaszkodok egy kennelhez, akiknél évek óta nem jön össze egy alom. Ennek sok oka lehet, nem is ez a lènyeg.

Mivel rendszeres kutyakiállitás látogatók vagyunk, illetve van a családban tenyésztő is, el kezdtem szemezni más fajtákkal is.

Presa Canario, argentin dog, fila, KÁJ, kangal, boerboel.


Nem tervezek tenyészteni, csak egy "pet" kutyát szeretnék akivel lehet játszani, családtagként lehet szeretni illetve nem hátrány ha jó házőrző is. A felsorolt fajták tetszenek.

A KÁJ és a kangal gondolom kiesik, brutál kemény munkakutyák, nem hiszem, hogy labdázós, kirándulós fajták lennének :D

A filával vannak kételyeim, a személyisége nem biztos, hogy beleillene egy ilyen képbe. Azért arra sincs szükség, hogy féltékenységből nemi menjen a corsonak illetve anyámékat se engedje be a kapun.

A boerboel rég óta szimpatikus, de tiszta vonalat gondolom nem igazán lehet találni.

Argentin dogról nem sokat tudok.

A két befutó a tosa és a presa, utóbbi talán egy hajszálnyival jobban. Viszont sokan le akarnak róla beszélni. Azt mondják, hogy olyan mint egy Corso csak osszam el 100al.


Nem tartom magam szuper tapasztalt gazdának, egy corso volt az első kutyám aki 13 évig élt. Sosem mutatott agressziót a család tagjai és kutyái felé, remek kutya volt!


Ti, hogy látjátok a helyzetet? Kérlek osszátok meg a tapasztalataitokat.


U.i.: a mostani corsonk szuka, a második kutya mindenképp kan lesz.


2017. máj. 29. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Én ezek közül semelyiket. Látom te is csak pénisznövelő fajtákban tudsz gondolkozni.
2017. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez mind nagyon kemény kutya, egyik sem az a labdázós-kirándulós házi kedvenc. Nem értem, miért pont ezekben a fajtákban gondolkodsz.
2017. máj. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a KÁJ és a Kangal is túl extrémnek tűnik akkor a Tosa is az lesz. A többit nem ismerem annyira így azokról nem tudok nyilatkozni.
2017. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Ezek annyira farok növelő kutyák, hogy ha elvinném őket sétálni a feléről az embereknek fingja nem lenne, hogy mi van a kezemben, a másik feléről meg azért nem lenne, mert már nem lehet fület farkat vágni. Ha láttál már pl füles farkas corsot megérted. Nem hiszem, hogy így annyira farok növelö lenne :)


Másrészről, van egy befogadott mudim, akit 6 évesen az albi előző lakója itt hagyott, mert nem kellett neki. Közölte h vigyem el, altassam le. Azóta teljes értékű családtag. Na ő az igazi farok növelő, csak úgy menekülnek az emberek mikor sétálni viszem!

Szóval kösz a személyeskedést, ha hülye vagy hozzá ne hangoztasd legalább. Nem fogok se yorkit se labradort venni, ha nekem a molosszer típusú kutyák tetszenek.


A többieknek köszönöm a kultúrált válaszokat!

2017. máj. 29. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem a mudi tiltott a legtöbb országban, hanem cane corso, argentín dog, káj, kangal, tosa, akita, pitbull, amstaff ...

Nyílván nem ok nélkül tiltottak. Sok embert és kutyát megnyomorítottak. Nem valók mindenkinek az ilyen erős fajták. Írtad, hogy a mudid sem tud normálisan viselkedni, mivel egy jól nevelt kutya nem ugat utcán másokat. Ezek után inkább ne kemény fajtát vegyél.

2017. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Remélem ivartalanítva lesz az új kutya és nem akarsz szaporítani! Szerintem döntsd el te magad, senki nem tudja helyetted kiválasztani a leendő társadat 15 evre! :)
2017. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Te hol olvastál ilyet a mudiról? Jézusom, ember :D

Ha tudnád pl., hogy a Tosa miért tiltott Angliában akkor nem írnál ilyen hülyeségeket. Mellesleg MO-n sétáltathatod szájkosár nélkül. Egy bármilyen kutya is tud benned nagy kárt tenni, nem kell, hogy tosa legyen.


Utolsó: tenyészteni sem szeretnék, nem, hogy szaporitani :)

2017. máj. 29. 11:05
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem irtam, hogy a mudim ugat az utcán. 6 évesen hagyta itt a gazdája, én fogadtam be....

Szerintem ma már többet ne igyál.

2017. máj. 29. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor bármilyen jó lenne:) Vedd fel a kapcsolatot a legszimpatikusabb tenyésztővel, és majd ő megmondja való e hozzád a kiválasztott fajta
2017. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dogo argentino az tuttis.


Kedvenceim még komondor, labrador, német juhász, magyar vizsla, alaszkai malamut, husky, óriás snauzer


A Dogo ezekkel egy szinten család szerető


Utálom: kuvasz, kaukázusi, spánielek, kopók, bulldogok

2017. máj. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!