Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell etetni egy 3 éves...

Hogyan kell etetni egy 3 éves németjuhászt?

Figyelt kérdés
Tegnap került hozzám egy 3 éves németjuhász kutya és fogalmam nincs hogy kellene etetni, csak szigorúan táp vagy lehet mást is? Előző gazdi már nem tudta ellátni igy került hozzám ő azt emlitette hogy lassan 1 hete valami gond van a gyomrával, zabálja a füvet, és nincs széklete. Mivel tudnám ezt az egészet helyre hozni? Szerintetek mivel etessem?

2017. máj. 29. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvos első körben. Aztán majd napi 1x táp.
2017. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dokinál is voltunk de azt mondta ha nem javul a helyzet akkor menjünk vissza jövő héten, én előző kutyámat úgy etettem hogy először rendes kaja utána tetejére táp, naponta kétszer, reggel és este és sose volt gond, royal canint javasolta a doki mert szerinte az a legjobb németjuhászoknak
2017. máj. 29. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Először is vidd el állatorvoshoz, nem normális, hogy nincs széklete és sok füvet eszik.

Én azt javaslom, ha minden oké, nem beteg a kutya, akkor vagy táp+ néha(1-2hetente 1x) külön neki főzött étel vagy barf étrend.

Barf az röviden: nyers hús, nyers csontos hús, nyers belsőség, kevés zöldség-gyümölcs félékkel, gyógynövényekkel és egyéb kiegészítőkkel, megfelelő arányban.

Tápból a nagyon jó minőség pl: carnilove, taste of the wild, orijen, n&d. Olcsóbb, de még jó pl: brit premium, bosch, fit&fun, happy dog, josera.

Főtt ételnek ehet pl: különféle husokat, rizst, tésztát, zöldségeket, tojást, halat(filézettet), túrót, natúr joghurtot.


De először oltásai, féregtelenítése, élősködő elleni védekezés legyen rendben + ivartalanítás javasolt, amennyiben nincs meg neki.

2017. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Orvos után napi 1x vagy 2x minőségi táp. Emellett nem kell neki semmi. Jó tápok: Josera, Carnilove, Brit, Orijen, Acana, Eukanuba, Real Nature. Ezekkel bátran etethetsz, amelyiket megengedheted magadnak, azt válaszd.
2017. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"előző kutyámat úgy etettem hogy először rendes kaja utána tetejére táp"


Mit értesz azalatt hogy "rendes kaja"? Házi koszt?

Mert azt nem érdemes adni kutyának, illetve nagyon nehéz úgy megválogatni, hogy csak olyat kapjon ami nem árt neki hosszú távon.


A Barfozás, vagyis a nyers etetés jó lehet, olvass utána ha érdekel.

Ha ennél egyszerűbben akarod megoldani az etetését, akkor adj neki csak tápot (szárazat). A kutya ettől is szép és egészséges lesz. Amit a doki javasolt, az drága és nem is elég jó táp. Ennél sokkal olcsóbban kaphatsz jó minőségű eledeleket. Online rendelve juthatsz hozzájuk a legolcsóbban, ezeket a márkákat javaslom: Brit Premium vagy Brit Care, Josera, Happy Dog Supreme, Real Nature. Ha ezeknél drágább tápokat is megengedhetsz magadnak, akkor Acana, Taste of the Wild.


Én ezekből a webáruházakból szoktam rendelni:

falatozoo.hu

petissimo.hu

2017. máj. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A #3-as válaszolóval egy ponton nem értek egyet: tésztát a kutyának?! Inkább ne...
2017. máj. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Így van, tésztát, rizst ne!
2017. máj. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elég egy jó minőségű táp, más nem kell.

Vagy ha szimpatikusabb, akkor BARF étrend, nézz utána.

Embereknek készült ételek, főtt kaja, maradék nem jó neki.

2017. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Maradékot én nem is adok neki, néha kap konzervet is, de kétlem hogy ezektöl baja lehet, semmi cukros vagy tészta szerű cuccal nem akarom etetni nehogy gond legyen, néha kap levest.... am meg ismerek olyat aki csak azt ad neki amit ő eszik és semmi baja a kutyának régen se volt táp mégis tartottak kutyát, nekem doki azt javasolta hogy adhatok neki néha rendes kaját is nem muszáj mindig tápal tömni csak oda kell figyelni hogy mit nem szabad... pl krumpli, tésztás kajákat sose adtam még neki, oltásai is rendbe vannak és tegnap már volt széklete is, az is gond hogy néha felszed ezt azt sétáltatásnál hiába figyelek oda de ő akkor is
2017. máj. 30. 16:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Végül is, bármit adsz enni egy kutyának, elél rajta, csak kérdés hogy mikor kap rákot meg milyen más egészségügyi gondjai lesznek tőle...

A régi idők kutyái egyrészt szívósabbak voltak mint a mai, túltenyésztett társaik, másrészt pedig az emberek úgy tartották őket hogy él ameddig él, aztán kész.

Meg az, hogy látszólag tök jól elvan a kutya a konyhai maradékon is, és úgy tűnik, hogy nincs semmi baja se tőle, az nem jelent semmit. Általában ez a fajta táplálás lassú méreg a kutyának, ami 6-8 év múltán előbb utóbb kifejti hatását valamilyen formában.


Úgyhogy nem értek egyet a maradékos etetéssel, jó ok néha kaphat ezt-azt. De nagyon nehéz arra figyelni hogy csak olyan maradékot kapjon ami nem árt. Az emberi ételek ugyanis túl fűszeresek nekik, rengeteg gabonát tartalmaznak és nehezen emészthetőek, stb.


Nekem ez is elég fura, hogy az állatorvosod szerint "nem kell mindig táppal tömni", mintha az valami ördögtől való dolog lenne, vagy legalább is drága luxus. Pedig valójában az az ami tényleg jó neki és kaphatja rendszeresen. (Ha a nyers etetéssel nem akarsz bajlódni akkor valóban a táp a legjobb megoldás.)

Sajnos vannak ilyen maradi felfogású állatorvosok nálunk is. De a többség szerencsére már alkalmazkodott a kor felfogásaihoz. :)


Én még mindig azt mondom, egy középkategóriás, jó minőségű táppal etesd rendszeresen. Online rendelve gazdaságos az ára. Brit, Josera, Happy Dog tápok megfelelőek, és nem kerülnek egy vagyonba.

Néha néha adhatsz neki konzervet, de gyakrabban nem érdemes, mert kb. 80 %-a csak víz, és emellett nem nagyon van benne hasznosítható tápanyag a kutyának.

2017. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!