Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyussal jót teszek...

Menhelyi kutyussal jót teszek ha elhozom és lakásban kell élnie (rendszeresen sétáltatva), vagy jobb ha otthagyom és hátha befogadja valaki, aki kertben tartja?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyust, menhelyen ki is néztem egyett, akibe egyből "beleszerettem". Közepes méretű kutyáról van szó, 2 szobás lakásban lakom. Természetesen napi 3x vinném sétálni. Szerintetek jobb lenne neki, ha elhoznám, vagy az a jobb, ha ott marad és hátha valaki más befogadja, ahol kertben élhet? Azt szeretném, ami a kutyusnak a legjobb.

2017. máj. 30. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Persze hogy jobb, ha elhozod, ne hülyéskedj. Tévhit, hogy a kutya csak a kertben érzi jól magát. Néhány kivételtől eltekintve sokkal jobb nekik a lakásban a gazdival. Még egy nagyobb testű kutya esetében is. Mi másfél szobás lakásban lakunk, közepes testű keverék kutyussal. Naponta 4szer van lent, ebből két hosszabb, két pisilős, dologvégzős séta van. Hétvégén nagyobb kirándulások, hosszabb futtatózás, pajtizás más kutyákkal.
2017. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira hülyeség ez a kutya nem való lakásba csak kertesházba duma. Mi külföldön élünk és itt még a németjuhászt is lakásban tartják. Ha van kert, ha nincs. Egyik kutya sem néz ki boldogtalannak, sőt.
2017. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas nagy tévedésként él az emberek fejében az a gondolat, hogy ha be van rakva egy kutya egy nagy kertbe, akkor ott jól fog élni, mint Marci Hevesen.

Nekem kerti kutyám van, néha körbejárja a kertet, ha úgy tartja kedve, de a nap 90%-ban egy helyen fekszik és alszik, néha váltogatja az árnyékos és napos helyet, ennyi.

Egy kutya attól lesz boldog, ha a falkájával (gazdival, családdal) lehet. Ha ott a falka, foglalkoztatva van, van séta, játék, miegyébb, akkor már boldog, de nem a kert puszta lététől lesz jól tartva egy kutya.

Ha úgy érzed, hogy teljese felelősséggel tudnád gondozni a kutyát, akkor fogadd örökbe.

2017. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen sokkal jobb neki a menhelyen egy szűk ketrecben úgy, hogy hetente egyszer kiviszik sétálni, mint a lakásban egy igazi családban napi 2-3 óra sétával. Természetesen ha nem viszed el, rengeteg jelentkező lesz rá, hiszen nem azért altatnak el évente több tízezer kutyát, mert jóval több gazdátlan kutya van, mint gazdijelölt.

Irónia OFF.

2017. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy jót teszel, ha elhozod. Ha valóban élete végéig tudod vállalni a napi minimum 3 sétát, akkor bátran vágj bele.

Eleinte lehetnek problémák, pl. szobatisztassággal, vagy a kutya rongálhat, rághat a lakásban. Megfelelő neveléssel ezek megoldhatóak.

Néhány fajta kivételével, a kutyának nem kell kertben élnie, sőt sok kutya nem is alkalmas kinti tartásra. Sokkal jobb nekik a lakásban, ahol sokkal több időt tölthetnek a gazdival, mint a kerti kutyák. Természetesen minden nap biztosítani kell neki a megfelelő számú sétát, elegendő mozgást, tanítást is.

2017. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Persze hogy jobb ha hazaviszed.De ha foxi féle akkor vigyázz vele,mert ők kivételek legalábbis nagy részben.Benti kutyának hoztam sintértelepről egy foxi keveréket pár éve,mondanom sem kell,bent mindent szétrágott és kapart a drága és folyton a kertben akart maradni belőle házörző lett és ő tényleg ott boldog:) természetesen nem ez az átlagos a többi keveréknél,de vannak kivételek.Ha hasonló kutyus akkor is lehet nevelni,tanítgatni kortól függetlenül,és egy idő után hozzászokik,megszereti bent.Mindenképp jobb lesz neki lakásban mint menhelyen.
2017. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

"Persze hogy jobb, ha elhozod, ne hülyéskedj."

Kövezzetek meg, de nem feltétlenül. Nem mindegy, hogy a kutyus mennyi és milyen jellegű mozgást, foglalkozást igényel és az sem mindegy, hogy a leendő gazdi mit tud neki nyújtani. Szóval még mielőtt fülig beleszeretsz, tájékozódj a kutyival kapcsolatban és végezz alapos önvizsgálatot! Elnézést, hogy lehangoló vagyok és pesszimista, de annyi rémesen rossz menhelyi kutya + gazdi párost látni mostanában.


Ha jellemben, mozgás- és fogalkozásigényben passzoltok egymáshoz, természetesen legalább olyan jó élete lehet lakásban, mint kertes házban. Sőt, olyan szempontból sokkal jobb is nekik, hogy jobban részesei a családi életnek: reggeli és az esti rituáléknak, főzésnek, közös TV nézésnek stb. és elkerülhetetlenül többször szóltok hozzá, több figyelmet kap.


Nekem kertes házban van kutyám, bent lakik. Kertben is azt csinálja, amit bent: fetreng, lustálkodik, alszik, néha átvonul A pontból B pontba. Néha kikérezkedik egyedül is a kertbe, de alapvetően ott van, ahol mi, mert ott van a nagyobb buli :)

2017. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Tudom, hogy egy kutyus hosszú időre szól, ezért is próbálom nagyon alaposan átgondolni. Jártam ki hozzá többször sétáltatni, megismerni, hogy milyen. Úgy tapasztaltam, hogy nincs hatalmas mozgásigénye, ha futok vele, élvezi, de ha megállok, akkor befekszik a fűbe és örül a simogatásnak, elég alkalmazkodónak tűnik. Még szerintem ismerkedek vele kicsit, aztán remélem minden úgy alakul, hogy el fogom tudni hozni. Mégegyszer köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek! :)
2017. máj. 30. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!