Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákban veszélyes a kullancs?

Kutyákban veszélyes a kullancs?

Figyelt kérdés

Na az van, hogy hétvégén voltunk lagziban, és a nagyszulokkel lakunk, és azt mondták, hogy nem ittak semmit, csak hanytak. Én jártam velük sétálni a természetben, találtunk is bennük kullancsot, és kivettuk. Felhívtuk egyik ismerősünket, hogy veszélyes-i a kullancs az állatoknál. Múltkor azt mondta hogy nem, most pedig hogy igen. Most akkor mi? Még azt is mondta, hogy valamilyen betegséget elkaphat, besargul, és elpusztul. De még azt is mondta, hogy az emberre nagyon veszélyes és megijedtem. Mit gondoltok, veszélyes ez ilyen dolog, hogy a kutyák nem isznak ilyen melegben? És raszallhat valami az emberre? Nagyon félek, én ilyenkor elkapom a rohamot, hogy megijedek és rosszul maradok.


Mi a véleményetek? Köszönöm szépen a válaszokat.


2017. máj. 30. 22:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Apropó: három kutyánk van, kettő fiú, egy nőstény. De annak annak a nőstény kutyának most vannak kiskutyái, és akkor elvannak választva, akkor raszallhat a kullancs a mellete lévő kutyarol?
2017. máj. 30. 22:07
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Veszélyes, nagyon is! Lyme kórt kaphatsz, ha fertőzött kullanccsal találkozol. Használj kullancsriasztót! És kutyából átmászhat emberre.

(Velem is ez volt. A kullancsot kiszedték, szerencsére semmi bajom nem lett.)

2017. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Lyme kor mi az?
2017. máj. 30. 22:10
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél a kutyákra kullancsriasztó nyakörvet, vagy cseppet, s akkor te is biztonságban leszel, nem tör rád roham.
2017. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
S ha hány a kutyád és nem iszik, érdemes megmutatni állatorvosnak!
2017. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen veszélyes.

Ha viselkedése sokat válltozott például kedvtelen lett a kutya, keveset mozog, nem eszik, nem iszik akkor érdemes lenne állatrovoshoz vinni mert akár babézia is lehet ami pedig halálos.


Fiú és lány kutya nincs, kan és szuka van. Látszik, hogy te is egy eszetlen szaporító vagy aki még probléma esetén sem képes állatorvoshoz vinni a kutyát vagy a minimum elvárható bolha, kullancs, szúnyog elleni védelmet megadja nekik. Na meg az is figyelemre méltó, hogy legjobban megadért aggódsz, hogy rád mennyire veszélyes a kutya pedig kit érdekel.

2017. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szüleim gondoskodnak velük én csak sétáltatom. Ne adj Isten bele is lehet halni ha elkapja az ember azt a betegséget vagy ramaszik a kullancs?
2017. máj. 30. 22:14
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A Lyme kór ritkább, a babézia viszont gyakori, és igen, kezelés nélkül belehal. Jellemző tünete a bágyadtság, nem evés-ivás, láz, véres vizelet, de ekkor már súlyos az állapota.

A babézia emberre nem terjed, a Lyme-kórt se a kutyán keresztül kaphatod el, hanem közvetlenül a kullancstól, tehát ha benned volt, úgyhogy emiatt ne aggódj. A kutyát vagy kutyákat viszont sürgősen vidd állatorvoshoz.

2017. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem kedvetlenek, bolondoznak, meg a levest is megeszik
2017. máj. 30. 22:16
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, azt visszük az állatorvoshoz, mondta az ismerősünk is.
2017. máj. 30. 22:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!