Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy káj?

Amstaff vagy káj?

Figyelt kérdés

Melyik kutyát válasszam?

szeretnék venni egy kutyát de nem tudok dönteni,

Melyiket lehet könnyeben sétáltatni/futtatni,biciklivel futtatni,és melyik a játékisabb,és melyik a jó házörzö,nekünk nagy kertünk van,és melyiknek könnyeb az ápolása?



2017. máj. 31. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
KÁJ csak olyanoknak való szerintem akik értenek hozzá. Ha nem tudsz vele bánni akkor neked fog támadni. Házörzőnek kiváló mert bemenni bemennek de ki már nem. Szerintem óriási különbség van a staffik és a kájok között. Jól gondold meg. A káj nem egy családi kutya.
2017. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A káj egy "merev" kutya azzal nem fogsz sportolni meg labdázgatni frizbizni. Területet, nyájat őrizni jó és ennyi.


Az amstaff sokkal mozgékonyabb taníthatóbb játékosabb, de területet védeni annyira nem alkalmas. De lehet vele őrző védőzni és akkor fog jelezni sőt harapós is lehet de akkor meg vigyázni kell vele,nehogy kiszökjön.

2017. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen más a két fajta.

KÁJ házőrzésre jó, nagy területre van szüksége. Futtatni, sportolni nem való.


Amstaff nem házőrzésre való, emberbarát, hideg időben mindenképpen bent kell tartani, de amúgy is kinti-benti tartásban, mert erősen ragaszkodik a gazdihoz. Sportolásra ő jobban megfelel, játékos is.


Döntsd el, a kettő közül melyik illik jobban hozzád, mert teljesen különfélék.

2017. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha futtatni is akarod, labdázni is akarsz vele meg házat őriztetni is, akkor sokkal jobban jársz egy németjuhásszal.
2017. máj. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már bocs de bármilyen kutyánál a biciklis futtatás az nálam ön és közveszélyes. Mit csinálsz ha véletlenül megugrik a kutyád mert pl. megijjed valamitől, vagy meglát egy macskát, vagy bármit? Vagy neked kell egy kátyú miatt hirtelen irányt változtassál? Amióta nekem a csodával határos módon sikerült egy ilyen idiótát nem elütnöm azóta undorodok ettől a fajtától (mármint attól az elmebetegtől aki biciklivel futtatja a kutyáját, mert nyilván ezt közúton teszi). Tehát mentem A és B falu között (lényegtelen, hogy melyik volt ez a kettő) és kedves barátunk ott futtata biciklivel a kutyáját, majd amikor nagyjából velem szembe ért (a rendőrségi jegyzőkönyv szerint gyakorlatilag féktávolságon belül /ha nem lassitok előtte ld. később/) meglátta a biciklis barátod a kátyút és hirtelen elkapta a kormányát (mivel tőle jobbra volt a kutya balra) ettől megijjedt a kutya is, aki rántott egyet rajta - szintén balra (az megpróbálta a kátyút átugrani, legalábbis a biciklis barom ezt mondta a rendőrnek) és máris az én sávomban voltak, én meg előtte 90-el mentem Mivel nagyon sokat vezetek vidéken, ha meglátom a szemből jövő biciklist le veszem a lábam a gázról lassítok (ha nem jön mögöttem senki), aztán ha elmentem mellette gyorsítok, és ez mentette meg az idiótát attól, hogy megpusztuljon. Mert utána mégjobban elrántotta a kormányt, próbálta elkerülni az ütközést, de a kutya is rántott rajta még egyet (ekkor borultak fel). Végül elkerültük az ütközést, én félig az árokban. 30cm volt a felborult bicikli és az autóm bal eleje között. A kutya meg rángatta össze vissza. Mentőt hívtam és rendőrt. Ez jusson eszedbe ha biciklivel futtatod a kutyád. ÉS ne mond azt, hogy csak olyan úton ahol más nem jár, mert odáig is el kell valahogy jussál, és nem életszerű, hogy addig tolod a biciklidet.
2017. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

KÁJ de kemény kézzel kell fogni és kiskorában le kell rendezni az erőviszonyokat hogy soha se merje megmorogni a gazdát.

Amstaff nem alkalmas házörzésre. KÁJ apportja nulla, nem annyira labdázós, de futni lehet vele szeret mozogni, futni, sétálni, és a legjobb házörzők közé tartozik, sőt, talán a legjobb területörző egy igazi KÁJ ami nem show vonalú meg kiállítási vonalú ösztönszegény, hanem igazi KÁJ.

Családdal is sokkal jobban kijön, sokkal toleránsabb, és nem olyan tüzes mindig, nem akar állandóan verekedni az Amstaffal ellentétben, alapvetően higgadt, nyugodt, büszke, kiegyensúlyozott kutyák, akik nagyon szeretnek a család közelében lenni, közös programokat csinálni a családdal, gyerekekkel, és az életük árán is megvédik a család minden tagját, háziállatokkal is sokkal jobban kijön. KÁJ soha nem beteg szinte, a szőre télen-nyáron megvédi, míg télen az Amstaff rövid szőre miatt betegségre megfázásra én azt gondolom hajlamosabb.

KÁJ nagyon egészséges fajta.

Viszont az fontos, hogy amikor a terület veszélybe kerül, vagy valamelyik család/falkatag veszélybe kerül akkor a KÁJ is előhozza magából, mármint egy ösztöngazdag KÁJ előhozza magából a munkályához szükséges harciasságot, keménységet, és egy 60-80 kilós kutyát 1 ember nem állít meg, tehát ott a gazdának a szavára kell a kutya megálljon, vagy 4 ember kell kb hogy lefogja, akárcsak bármelyik pásztorkutyát, Kuvaszt, Komondort, Kaut, Kangalt, Sárhegyit, ezeket a kutyákat egyedül nem fékezi meg az ember ha a kutya nem tiszteli őt, nem úgy mint egy 25 kilós amstaffot amit keményen bordán küldesz és érti hogy mi a helyzet, ezért nagyon fontos hogy a KÁJ-al fiatal korában 2-3 hónaposan tudassa a gazda hogy ő a főnök és a gazda szava szent, mert különben nem fogja bírni kezelni a kutyáját, ami 60-80 kiló színizom és masszív csontozat.


A pásztorkutyákra amúgy is jellemző hogy a Masztiffokon kívül bármelyik másik kutyából pillanatok alatt rongyot csinálnak, de egy igazi pásztorkutyának még talán a Masztiffok sem ellenfelek.


Én személy szerint és tapasztalataim szerint a KÁJ-t javaslom, de kemény kézzel, szigorral, fegyelemmel kell nevelni, nem is igazán tapasztalat kell ehhez, hanem rátermettség.


A pásztorkutyák idegen emberek és állatok ellen nagyon veszélyes fegyverek, amiknek a tartása óriási felelősség, és nem mindenkinek való, de sokkal gazdagabbak és sokkal értékesebbek, több "hasznuk" van mint bármelyik másik kutyának.

2017. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Egyiket se, mert a jelek szerint csak faroknövelőben tudsz gondolkodni, érteni viszont nem értesz a kutyákhoz, így mindkettő veszélyessé válhat.
2017. jún. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!