Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért közösül vele ha ivartala...

Miért közösül vele ha ivartalanítva van? Fáj a szukának, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves ivartalanított kanom és egy 10 hónapos szukám. A szomszéd jött át ma, hogy hallotta vonyítani a kutyust és látta, hogy azt csinálja. Már többször hallotta visítani, de csak most látta, hogy miért mikor itthon vagyunk még soha nem csinálta.

Mit tegyünk? Különzárni nem tudjuk, kössük meg a nagyot ha nem vagyunk itthon?



2017. máj. 31. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
mondjuk neveljétek meg a kant mert a falkasorrenddel bajok vannak.
2017. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem 'közösülés' hanem dominancia. Neveld meg a kant vagy kérj segítséget szakembertől mert a szuka nem tudja magát megvédeni.
2017. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha itthon vagyunk soha nem bántja, nem csinál semmi rosszat. Hogy neveljem ha előttem nem csinálja?
2017. máj. 31. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem.

Ha ivartalanítva van a kan kutya, akkor attól még feláll neki?

Annak idején az eunuchokat (háremőrök) azért herélték ki, hogy tudják megdugni a szultán nőit.

Azért értetlenkedek itt, mert egész életemben volt kutyám-macskám, mind ivartalanítva, de egyik sem produkált ilyet.

Biztos, hogy közösülnek? Nem csak rámászik?

A szomszédomban a két kan kutya (testvérek) közül az egyik csinálja ezt a másikkal, olyan mértékben, hogy a szegény "áldozatnak" már nincs szőr a hátán.

2017. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* (jav.) ...NE tudják megdugni
2017. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Néha előfordul, hogí a kan az ösztönei után megy még ivartalan korában is, és ez NEM dominancia. A szukád most kezd ivarérni ha még nem is, de lassan tüzel ezt érzi a kan. Ettől függetlenül a szukának nem jó, fáj neki, ha nem vagytok otthon, inkább különítsd el őket.

Mielőtt lehurrognak az "ez dominancia, ivaros kutya nem párzik" kommentelők. Ismerősömnél 2 utcáról felnőttként befogadott ivartalanított kan kutya is simán megcsinálta az addig még ivaros szukát (már ő is ivartalan), olyan szinten, hogy még össze is ragadtak. De kiskutya nem lesz belőle. A tied párzott mielőtt ivartalaítva lett?

2017. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán felállhat neki, az ivartalanítással csak azt biztosítod, hogy ne legyenek kiskutyák(meg persze pár hormon nem fog termelődni).

De ez embernél is működik, pl aki hererákos, annak is úgy operálják ki a heréit, hogy utána még tudjon közösülni, csak ugye gyereke nem lehet már.

Az eunukoknak pedig változó, hogy mit távolítottak el, de nem volt ritka, hogy az egész szerszám ment...


Valahogy oldd meg az elkülönítést...

2017. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg lesz kötve a nagy amig nem vagyunk itthon :/
2017. máj. 31. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nem értem miért lettem lepontozva?:O
2017. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!