Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltások, hogy is van?

Oltások, hogy is van?

Figyelt kérdés

Az első kutyusom augusztus elején fog megérkezni, 8 hetesen. ( Máltai selyempincsi)

Mindennek utánna jártam,de egy dolog nem tiszta.

Az oltások...

Milyen oltások kellenek neki, mikor, milyen időszakonként?

Valaki világítson fel légyszi :)



2017. máj. 31. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A tenyésztőtől már 2 oltással hozod el és chippel (ha nem, akkor el sem hozd olyan helyről).

Utána kell még 10, 12 hetesen egy-egy oltás, majd 16 hetesen a veszettség elleni. Ezt követően kell fél év múlva még egy veszettség elleni, ezután évente egy ismétlő plusz évente egy kombinált ismétlő oltás.

De mindenképpen el kell vinned állatorvoshoz, aki pl. a nevedre írja a chipet az adásvételi alapján, és ő elmondja a további oltások sorrendjét is.

2017. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

A tenyésztő először is jelezni fogja, mikor aktuális a következő oltás. Onnantól az állatorvos megmondja majd, mikor kell menned a következő oltásra.

Mostanában elég változatosan oltanak az orvosok. Más- más gyártó készítményét használják és a régi protokollt sem mindegyik tartja be.

2017. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tenyleg teljesen egyedien oltanak. En kutyum szerbiabol van(mudi), 6hetesen tenyesztonel kapott kombinalt oltast, nalam 8.5 hetesen meg egyet, es a harmadikat 11.5 hetesen(erre mondta az orvos hogy 12hetes korhoz legyen kozel, en egy hettel korabban akartam). Ahogy levettem a sok kerdesbol, infobol, a legfontosabb a 12hetes kor koruli, es hogy ez mar ismetlo legyen, ekkor mar teljeseb megszunik az anyatejes vedettseg, es teljes immunvalasz van ra. Erre egy het rahagyaa, es mehet utcara, 2hetre ra veszettseg elleni, veszettsegre felevesen ismetlo, utana evente kombi+veszettseg.
2017. máj. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok: allatdokit mar most is kinezhetsz, infot ingyen adnak, es meglatod szimpi-e. O elmondja hogy hogy szoktak oltani, ra hallgass, mert o ismeri a kornyeket, es a helyi kutyak oltottsagat, betegségeit.
2017. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tenyésztők nagy többsége már 2 oltással és chippel adja oda a kutyát. (Az egy oltás még elfogadható, mert egyes állatorvosok úgy gondolják, a 6. hétben még kora az oltás mert akkor még dolgozik az anyatejjel a kicsi szervezetébe jutott immunvédekezés.) - Az érem másik oldala, hogy a korai szocializáció érdekében fontos, hogy a kutya minél hamarabb közösségbe vihető legyen.

Így az oltási program vagy a 6. vagy a 8. héten kezdődik: kéthetente kell oltani: 2 db parvo elleni, 2 db kombinált és 1 db veszettség elleni az alap. Emellé javasolt még a kennelköhögés elleni oltás, ezt általában a 2. kombinált és a veszettség elleni oltás közé javasolják beszúrni. Kell is ismétlő veszettség elleni az első veszettség elleni után 6 hónappal. Ezután már csak évente egy veszettség elleni és egy kombinált. (A kennelköhögés elleni oltásból oltóanyagtól függ, van, amelyik egész életen át hat, van, amelyiket évente ismételni kell.)

Nem szabad megfeledkezni a szúnyog-bolha-kullancs elleni védekezésről sem!


Az oltások sorrendje lehet:

1. parvo - 1. kombinált - 2. parvo - 2. kombinált - kennelköhögés - veszettség

DE! pl. a 1. kombinált és a 2. parvot is láttam már felcserélve, és a kennelköhögést is be lehet a veszettség utánra tenni.


A. 2 parvo és 2 kombinált után már elvileg "bátrabban" viheted közösségbe, pl. akkor már egy csomó kutyasuli fogadja. De ez nézőpont kérdése, az ismeretségi körömben több kutya hullt el kennelköhögés miatt, így én megvártam azt az oltást is, mielőtt vittem.

2017. jún. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!