Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elszökött a kutya be kell...

Ha elszökött a kutya be kell jelenteni valahova?

Figyelt kérdés

Mamáéknál volt egy NJ méretű keverék, meg volt kötve mert harapott. 3 napja éjjel elszabadult, megölt egy millió csirkét, kacsát, stb mamánál is a szomszédnál is és eltünt. Kell ezt jelenteni valahol?

Emberekre is veszélyes lehet oltva van de chip nincs benne (szerintem az ő falujukban egyik kutyában sem).

Ha haza jönne elaltatnák, tehát nem maradna meg semmiféleképpen.



2017. jún. 1. 10:35
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
85%
Szegény kutya. :( Nem tudom, hogy be kell-e jelenteni, de én nagyon sajnálom őt. Inkább adjátok be menhelyre, ha megkerül, ott hátha találnak neki gazdát, aki nem köti meg.
2017. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%
Menhelyre vigyetek be kerlek!!!
2017. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Sintértelep szállítja el esetleg oda, ha előkerül. A menhely messze van, kb 60 kilóméter. Mint mondtam harap,támad tehát tömegközlekedés kizárva.
2017. jún. 1. 10:42
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Mégis hogyan lett oltva veszettség ellenivel ha nem volt chipelve? Ti lesztek jól megbüntetve helyesen, ha valakit megharap a kutya!
2017. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
98%

Persze, hogy harap meg támad, gondolom ki volt kötve, ha meg "rosszat tett", el is lett verve. Nektek mindannyiótoknak kijárna egy nagy harapás a sejhajotokba tőle.


Lehet, hogy jobb is, ha elaltatják, ha elkapják, rá már nem sok jó vár. :(

2017. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
98%

Jelentsd minél több helyre, remélem annál több büntetést szabnak ki rátok:

-Kötelező chip hiánya

-Veszélyeztetés (mert szabadon lófrál egy harapós kutya- és írod is, hogy emberre veszélyes lehet)

-állatkínzás (mert nem lehet kötve tartani kutyát).


És ez tényleg jó kérdés, hogy hogy oltották, ha nincs chipje???


Ez volt a legjobb döntése a kutyának, hogy elszökött! Boldog életet kívánok neki, nektek meg egy jó nagy bírságot!

2017. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Mivel valami csoda folytán nincs chipje,nincs mit, nincs hova bejelenteni.

Max a gyepmesteri telepnek lehet jelezni, ha véletlenül ők befognák.

2017. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
85%

Titeket kéne jól megverni, meg kikötni. De legközelebb maximum plüsskutyát tartsatok, az való nektek, semmiféle érző lény.


Ám megérdemelnétek, hogy elégtételként jól megharapjon, és remélem, jó nay büntetést kaptok a nyakatokba az önkormányzattól.

2017. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Hát itt senkinek nincs chip a kutyába és még senkit nem büntettek meg vagyis mamám nem hallott róla és ő a falu szeme-fülle.

Évente 1x jön egy állatorvos ( tavasszal aaszem) és akkor 1-2 napig itt van és lehet vinni a kutyát oltatni. Kifizeted a 6-7 ezret, kap egy pecsétet oszt' csókolom. De szerintem itt a kutyák 70%-a oltva sincs nemhogy chippelve.

Az 5-600 fős faluban szerintem 400 ember 50-55 év feletti.

Ahogy a nagyimék is. Ez Pestiként nekem is fura, hogy itt így tartják a kutyákat de itt tényleg megállt az élet 50 évvel ezelőtt.

2017. jún. 1. 11:12
 10/51 A kérdező kommentje:
*füle
2017. jún. 1. 11:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!