Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál is úgy van, mint...

A kutyáknál is úgy van, mint nálunk, hogy ha borotválják a szőrét rendszeresen, akkor annál erősebben és dusabban nő majd vissza?

Figyelt kérdés
Főleg a lányok érthetik, hogy mire gondolok. :)

2017. jún. 2. 18:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy tévhit. Embereknél sem nő vissza erősebben.
2017. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk sincs így.
2017. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Kutyának nem borotválják a szőrét. Komoly bőrpanaszai lehetnek miatta.

Vannak olyan szőrtípusú kutyák, amelyeknél , ha lenyírják a szőrtakarót, nem olyan minőségű szőr nő vissza, mint az eredeti.Pl spanci.... Ha nyírják a hátán a szőrt, nem trimmelik, randa gubancos szőre nő vissza.

2017. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

De igen, nálunk biztosan igy van!

Én nő vagyok, úgyhogy tapasztaltam!

Sokkal gyorsabban és erőteljesebben nő vissza a szőr ha borotválod.

Nm tudomy hogy a kutyáknál is így van-e.

2017. jún. 2. 19:25
 5/37 anonim ***** válasza:
27%

Igen, én is ha borotvàlom a làbam, 3 nap múlva újra kell mert olyan gyorsan nő. Tavaly nyàron csak borotvàltam, utàna nagyon brutàl lett. Gyantàza kitart 2-3 hétig és sokkal "szellősebb".

Kutyáknàl viszont nem nagyon szoktak borotválni.

2017. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Kutyákat nem borotválni, hanem nyírni szokták, gondolom arra irányul a kérdésed. Snacim (törpe schnauzer) van, világéletében nyírva volt, mivel nem kiállítási kutya, és nem bírja a trimmelést. A schnauzerek eredetileg drótszőrűek, ha nyírod a szőrüket és nem trimmeled, akkor a szőr elpuhul, hullámosan fog visszanőni, de nem lesz se ronda, se gubancos, nem tudom ki írta ezt a baromságot. Egyébként rengeteg kutyát nyírnak, és köszönik, jól vannak. A nem drót, vagy vegyes szőrű kutyáknál, nem tesz semmit a szőrrel a nyírás. Az megint más tészta, hogy néhány fajtát nem ajánlott nyírni, pl. a pomerániai törpespiccet TILOS nyírni, mégis sokan nyírják, mert olyanra szeretnék a kutyájukat, mint Boo-t . Viszont Boonak bőrbetegsége van, azért nyírják, nem azért, mert úgy cukibb. Na, de kicsit elkalandoztam.


A kérdésedre a válasz:

Nem, nem nő se erősebb, se dúsabb szőr. Általában ugyanolyan szőr nő vissza, néhány fajtánál rosszabb állapotú szőr lesz az új (pl snacinál puha szőr, vagy westinél is puha szőr nő vissza, ami nem jó, mert a fajtastandard szerint drót szőrük van).

2017. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
92%
Azért nő gyorsabban és erősebben a szőr a borotválástól, mint a gyantázástól, mert a borotva csak elvágja a szőrt, a gyanta meg kitépi tövestül. De a nem szőrtelenítés és a borotválás között semmi különbség nincs. Azért tűnik mégis úgy, hogy van, mert amikor elkezd erősödni a szőr, akkor ugye mindenki elkezdi vadul borotválni, de akkor még nem állt meg az erősödés folyamata; ha nem borotválná le, akkor is ugyanolyan erős lenne. A haj se nő gyorsabban a vágástól. Egyszerűen nincsenek idegsejtek a szőrökben, amik közvetítenék a szervezet felé, hogy mi történt vele, meg hogy hogy nőjön. A szőr/haj egy "halott" dolog, ennyi erővel fogpiszkálók is kiállhatnának a bőrünkből, azok is pont ugyanannyi információt adnának át arról, hogy letörték-e őket vagy sem.
2017. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Na de még mindig nem kaptam​ egyértelmű választ.

A kutyámnak fog bármiben is változni a szőre, ha rendszeresen nyírom neki?

Rövid szőrű kutya, de olyan vastag bundája van és melege, hogy úgy éreztem, egészen rövidre érdemes megnyírnom őt.

Az nem érdekel, ha egyre gyorsabban nő majd vissza neki mindig. Azt viszont nem szeretném, hogy dúsabb vagy vastagabb legyen a szőre emiatt. Nálunk sajnos ez így van, a borotvált szőrszálak megerősödnek.

2017. jún. 2. 21:17
 9/37 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk sincs így lol.

A kutyának sem fog megerősödni.

2017. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre nem kaptál választ, ez tény, hiszen megmondtuk, hogy a kérdésed eleve nem értelmezhető.

A kutyát nyugodtan nyírasd le, nem fog hirtelen megváltozni a szőrossza vagy a minősége. Bár általában a rendszeres és alapos fésülés is elég :)

2017. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!