Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálta ezt a magyar...

Miért csinálta ezt a magyar vizsla kutyám?

Figyelt kérdés

Az 1 eves magyar vizsla kutyammal gyakran megyunk setalni. Ha az egyik baratnom is jon velunk akkor van hogy leulunk egy padra a parkban. Eddig tobb ember is odajott mar hozzank hogy megsimogathatjak e a kutyamat. Eddig mindig meg is engedtem mert nagyon baratsagos kutyam van. Eddig mindenkinek megengedte hogy megsimogassa. Bar altalaban ismerosok jonnek oda hozzank akikkel beszelgetek is. De olyan is volt mar hogy varakozas kozben egy idegen no jott oda hogy megsimogathatja e, es vele egybol elkezdett baratkozni a kutyam. Volt mar olyan is hogy hirtelen egy fiatal srac lepett oda hogy megsimogathatja e, es mire valaszolhattam volna mar meg is simogatta. Mostanaban festok es ablakosok rohangalnak az udvarunkban, veluk is hamar megbaratkozott. Gyerekek is simogattak mar meg az utcan, oket kulonosen szereti (kiveve ha hangosak es sokan vannak, toluk megijed) Alapjaba veve kisse felos kutya, viszont nagyon baratsagos. A tegnapi napon egy olyan ferfi allt meg messzebb tolunk, akinek nincs meg mind a 4 kereke. Egy kicsivel messzebbrol kerdezte hogy harap e a kutyam. A kutyam erre nagyon elkezdte ugatni. Egy kicsivel kesobb egy biciklis nagydarab fiatal srac allt meg messzebb es kerdezte hogy megsimogathatja e. Na a kutyam ot is orult modjara ugatni kezdte.

Nem ertettem, mert eddig sose csinalt ilyet.

Azert lehetett, mert messzebb alltak meg tole, es erezte rajtuk hogy nem magabiztosak? Vagy azert mert nem talalta oket szimpatikusnak? Vagy talan erezte hogy en se akarom, hogy ezek az emberek odajojjenek hozzank? Vagy talan felt toluk?

Innentol kezdve vigyazzak hogy kinek engedem meg hogy megsimogassa az utcan a kutyamat?

A valaszokat nagyon koszonom!:)



2017. jún. 4. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ugatást azonnal tiltsd! De egyébként érezhette, hogy valami nem oké, illetve ha már te magad írtad, hogy az első ember nem normális, akkor ugyanezt közvetíted a kutyádnak. Nagyon könnyen átveszik a gazdi érzelmeit. Nekem is alapjában véve barátságos kutyám van, de van pár réteg, akiktől iszonyodok/gyűlölködök (pl részegek, cigók), na őket simán darabokra tépné, mert érzi a negatív energiáimat. De emiatt én nem csinálok balhét, ha nagyon ugat/örjöng, akkor ráordítok, hogy elég, de alapjáraton ha csak morog, akkor hagyom. Végülis nem robot, neki is lehet unszimpatikus ember.
2017. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ertem! Koszonom a valaszodat!
2017. jún. 4. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal kamasz kutya, ilyenkor előjönnek bizonytalanságok, védős viselkedések. Az ugatást tiltsd.

De nem kell mindenkinek simogatnia a kutyát. Aki neked nem szimpatikus, azt nyugodtan küld tovább. De ne a kutya döntse el, hogy kit kergessen el és kit nem. Az nem gond, hogy ha nem emgedi magát megsimogatni és arrébb megy, de az ugatást, esetleg kiharapást ne engedd.

2017. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat!
2017. jún. 5. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!