Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetek ferges?

Lehetek ferges?

Figyelt kérdés

Ősszel voltunk a nyaralonknal. Ott a szomszédnak van 1 pulija sok eséllyel hugom tole szedte ossze. Ma megint mentünk es itt volt az a kutya megint. A mienk elkezdett gozza bújni meg jatszottak 2 percet kb utana behivtuk. Ez volt olyan 11 ora kornyeken. Közben kutyam sokszor ivott. Fereghajtozva is van a mienk. Es most olyan 5 ora korul hazafele megálltunk egy kajaldanal kezet mostam alaposan de a pórázt fogtam ami hozzáért ahhoz a masik kutyához. (igen fenek es a pofája körüli részről terjedhet Elvileg) Közben elfelejtettem mar ezt az őszi esetet es kapott 5 szem krumplit abbol 2x hozzáért az ujjamhoz es utana folytattam az evest. Igy van ra esély hogy esetleg ferges lettem?

A masik ha meg nem ettol a nyaralonal levo kutyáról kapta el a hugom akkor milyen sima egyszeru hétköznapi dolgokról szedhette ossze?


2017. jún. 4. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Túlaggódod szerintem az egészet. Nem hinném hogy ennyitől férges leszel, mert mint mondod ennyi erővel akármitől az lehet. Ha sétálsz az utcán ahova előzőleg egy kutya végezte a dolgát de feltakarították és az a kutya férges volt, ez rákerül a cipőtalpadra, később megmosod a cipőt vagy megfogod és arrébb rakod, utána esetleg nem mosol kezet és a szádhoz nyúlsz.

Ez csak egy felvázolt ugyanilyen elenyésző eset, csak hogy lásd mire értem. Nem jó ha ennyire túlmajrézod, ha te rendszeresen féregteleníted a kutyádat és nem nyalatod arcon magad idegen kutyákkal akkor nem nagy valószínűsége van.

2017. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen lehet de én nagyon felek ezektol a kus elodkodoktol meg a bogaraktol meg ugy mindentol ami kicsi sok lány van es csunya... Koszonom a valaszt megnyugtattal. Akkor fölösleges bevenni erre azt a tablettát ami megöli ezeket. Mondjuk most a kutyam nem is ment a pofája környékére meg a fenekehez se. Mondjuk jobb felni mint megijedni.

Koszi meg egyszer

2017. jún. 4. 19:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen bélféreg nehezen terjed át egészséges felnőtt emberre főleg nem ennyitől.
2017. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ohh akkor most hogy mar 2-én mondjak sokkal nyugodtabb vagyok.
2017. jún. 4. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Amikor a hugodrol kiderult, hogy ferges, a haziorvos nem fereghajtozta vegig az egesz csaladot? Mert igy kellene.. Es egyebkent hogy derult ki, hogy ferges? Latott fergeket a szekleteben? (mert ha igen, akkor szinte biztosan nem kutyatol fertozodott..)


Egyebkent sokkal nagyobb az eselye, hogy a hugod nem a kutyatol fertozodott, hanem emberektol, es akar mar evek ota ilyen lehet. Gyerekeknel a leggyakoribb fereg a cernagiliszta, amit kizarolag emberektol kaphat el, allatoktol nem.


Az embereknek eleg nagy resze ferges egyebkent, csak ez legtobbszor tunetmentes, igy sosem derul ki, illetve nagyon sokan nem ugyelnek a higieniara. Gondolj csak a nyilvanos mosdokra, amikor a az emberek kezmosas utan tavoznak a a helyisegbol.


A kis gyerekek egyebkent nagyon konnyen fertozodnek, mivel sok mindent a szajukba vesznek, illetve nem mosnak kezet annyiszor, vagy ugy, ahogy kellene.


En azert lefereghajtoznam az egesz csaladot, es az agynemuket, es alsonemuket forro vizben ki kellene mosni, mert ha cernagilisztaja van a hugodnak, akkor siman vissza fog fertozodni, illetve a csaladot is vegig fogja fertozni.

2017. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A hugom 12 eves hugom majd apukám talált a szekleteben. De se én se anyukám se bátyám nem szedtük ossze. Igen az egesz csalad kapott, ágynemű mosás alsonemu kifozes... Mindent megcsinaltunk. Abbol kovetkeztetem hogy a kutyáról kaptak el mert csak ok simogattak es hugom eleg sűrűn elfelejtett akkoriban kezet mosni. Apukám meg allergiás es rogton nyúl mindig orrot fújni... Es mint irtam ez ősszel tortent. Annyira nem kicsit hogy a szájába vegyen mindenfele dolgot. Ezert ilyedtem neg hogy ha akkor megtörtént akkor most miert ne lehetne. Hogy arrol a kutyáról az enyémre es az enyemrol ram.
2017. jún. 4. 20:08
 7/10 anonim ***** válasza:

A kutyanak nincs olyan feregfertozese, ami az emberben is fergeket eredmenyezne a szekletben. Kiveve egy galandferget, de azt nem a kutyatol kapna el kozvetlenul.


A fergek sok-sok evig elelnek az emberben, es ahogy irtam, tunet nelkul is (tehat nem kell, hogy a szekletben minden esetben fergek legyenek).


Viszont elmesz egy bevasarlokozpontba, vagy akarhova, elmesz a wc-be, megfogod a kilincset, amit mas a mocskos kezevel vegigtapogatott, es veletlenul belenyulsz a szadba, es kesz a fertozodes.

2017. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen ertem koszonom. Most mar teljesen megnyugodtam. Es koszonom a válaszokat. Ilyen pontosan nem talaltam Sehol leírást róla. Ahol eddig utánanéztem mindenhol azt irtak hogy kutyáról emberre teljedhet.
2017. jún. 4. 20:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Felreertes ne essek, kutyarol emberre terjedhet fergesseg, es nagyon sulyos is lehet. De nem ilyen formaban, ahogy a hugodban tortent.
2017. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt igy ertem de hogy ez a fajta nem. Akkor nem is biztos hogy a kutyáról jott. A puli amugy menhelyes es ott szigoruan figyelik az orokbeadott kutyákat ez most jutott eszembe. Lehet a bevásárló központ vagy más. Megesik húgommal hogy osszefogfos mindent es az arcához nyúl...
2017. jún. 4. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!