Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 állatorvos után sem múlik...

2 állatorvos után sem múlik el kutyám köhögése, tanácsok?

Figyelt kérdés
3 hónapja egy régi módszereket használó orvoshoz vittük erős náthás tünetekkel kölyök kutyámat, aki egy antibiotikum inyjekció után azt mondta várjunk csak, majd felépül (mandulagyulladással diagnosztizálta). Egy hónap múlva sem lett jobb, ezért átmentünk másik dokihoz, aki végre meggyógyította egy erősebb antibiotikum és köptető kúrával, viszont 2-3 hét után a köhögés visszatért, és arra már csak rávágta, hogy ez természetes. Nem igazán tudok már nekik hinni, főleg azután, hogy egyszer már sikerült teljesen rendbe jönnie. Bármilyen tanács érdekel ami segíthet.

2017. jún. 5. 02:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak köhög? Egyéb tünet nincs? A kötelező oltásait beadták már neki?


Amennyiben megvan minden oltása többféle betegség ellen, most nem sorolom fel.

Adj neki körömvirág teát. Egy kis kanál körömvirágot rakj 3 dl forrásban lévő vízbe és mikor színe van kb 2-3 perc után szűrd le hagyd egy picit kb. 10 percig aztán hütsd le langyos formára és ha önmagába nem issza rakd a nedves tápba.Enyhe főzetet készíts ne úgy mint az embernek.


A másik tippem 1 csepp graphefruit mag csepp az ivóvizébe. De csak egy cseppet.

2017. jún. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Így néz ki.

2017. jún. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

A körömvirág így vagy fehér a csomagolása.

Mindkettőt gyógyszertárba tudsz venni.

2017. jún. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem most speciel az jutott eszembe, hogy egy kutya nem csak akkor köhög, ha meg van fázva. Akkor is ha szívbaja van.

Ismertem olyan kutyàt aki folyton köhögött, semmi köhögés elleni szer nem segített neki, aztán kiderült hogy miért. Szívelégtelensége volt.

2017. jún. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet szívférges? Úgy tudom az is köhögéssel jár.

Másrészt, egy próbát megér, mert nem fog rosszabbat csinálni, de nagyimhoz tavaly lefialt egy macska (amúgy nem tart macskát mert sajnálja őket, ha nem jönnek haza), és a kicsik is betegek lettek, de már olyan 4-6hetesen.. ő mézes teát adott nekik, napi 3-5 alkalommal egy nagyobb tálba, talán 2 dl tej es 1 evőkanál méz (igazi nem a bolti mű), es kb 4 nap alatt meggyógyultak. De azért kérdezd meg a dokit, nem-e lehet mérgező a kutyának, mert ha nem az, akkor meg lehet próbálni, ártani biztos nem fog, max nem válik be. Ja és azóta az 5 kicsiből 4-nek találtunk gazdit, a menhely segítségével, a megmaradt cica nagyinál van BENT AZ ÁGYBAN :D

2017. jún. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni,de a köhögés szívproblémára és tüdőrákra is jellemző.


Alaposabb kivizsgálást kérj vmi jól felszerelt rendelőben,mert ha tényleg csak megfázott volna vagy mandula gyulladása lenne akkor az antibiotikumtól rég rendbe kellett volna,hogy jöjjön!! Más van a háttérben.

2017. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is rögtön szívproblémára tippelek.
2017. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az összes oltását megkapta, és rendszeresen kapja a féreghajtót, szóval azok nem hiszem, hogy problémák lehetnének.


Erről, hogy a szívprobléma tünete lehet még sose hallottam, köszönöm az ötletet.

2017. jún. 6. 16:13
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy két commentre szétbontva válaszolok, sok comment volt egyszerre.

Mézet próbáltunk már neki adni, és jó volt a náthája alatt, de most a tüneti kezelés helyett inkább az okok keresésére fókuszálnék. Az első commentelő által írt teának amúgy utána nézek!


A tüdőráknak nem tudom mennyi az esélye, mert többször hallgatták a tüdejét amikor dokihoz vittük, és egyszer se hallottak semmi rendkívülit, azt mondták egyértelműen más a baj.


Azt elfelejtettem mondani, hogy vérvétel is volt és az se talált semmit a gyulladásra utaló jeleken kívül.


A másik fontos dolog amit kiemelnék, hogy a hosszan tartó betegeskedése alatt volt más tünet is (tüsszögés, orrfolyás, levertség), és minden elmúlt egy ideig a köhögést is beleértve, majd csak a szünet után, most kezdett el visszajönni a köhögés. Azért furcsa, mert a náthája előtt sose köhögött, egyszer se.

2017. jún. 6. 16:22
 10/10 anonim ***** válasza:

lehet erős allergia is, ezt tényleg ki kéne vizsgálni,mert találgathatunk össze vissza,de ehhez alapos vizsgálatok kellenek.


Pollenallergiára lehet ki kéne vizsgálni

2017. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!