Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát NEM ajánlott...

Milyen kutyát NEM ajánlott lakásban tartani?

Figyelt kérdés
2017. jún. 5. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Pásztorkutyák (kuvasz, komondor, kaukázusi stb) + moszkvai őrkutya
2017. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
pásztorkutyát és szánhúzót
2017. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon és bundás fajták pl bernáthegyi. Eső után megrázza a bundáját a lakásban és meszelhetsz újra. Nagykutyát egyébként csak liftes panel házban tartanék. Gondolni kell arra is, hogy nem mindig tud a saját lábán lépcsőzni, hanem neked kell felcipelni, mert pl beteg vagy megsérült. Egy minimum 40 kg kutyát felcipelni még a 2. emeletre sem gyerekjáték.
2017. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
* nagy
2017. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
5 kilónál és 30 cm-nél nagyobb kutyát.
2017. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

5-ös te is aztán rohadt értelmes egy ember vagy! Gondolom te vagy az aki a dobit is kitennéd az udvarra a minusz 20 fokban...


Szerintem minden kutyàt lehet lakásban tartani. Megszokás kérdése. Talàn a nagyon nagy mozgásigényű fajta kutyát nem ajánlanàm lakása pl border colliet. De persze ha van az embernek 4-5 fölös órája,akkor nyugodtan. Én pl a nagy bundájú kutyàt is ajánlanám lakàsba. Szüleim kertes hàzban élnek, ónémetjuhászt tartanak. A kutya egész nap benn fekszik a hàzban mert melege van.

Persze nem ismerek minden kutyafajtàt a világon, de szerintem mindent lehet benn tartani.

2017. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A lakást jelenleg egy kertes ház belső terének értettem.
2017. jún. 5. 10:32
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól is mit tudsz nyújtani a kutyusnak. Mennyit sétálna? Túrázni akartok közösen vagy inkább otthon ülő nyugisabbak vagytok? Például egy terrier vagy egy foxi hiába kis termetű rengeteg mozgást igényelnek, amennyiben ezt nem kapja meg rosszabb esetben ezt otthon vezeti le,ami nem szerencsés. Vannak olyan fajták is,amik mondjuk mivel nagyon kistestűek (pl chiuahua) nem bírják sokáig megukban tartani a dolgukat,így kell nekik pelus vagy kutyus wc. Ez zavarna a lakásban vagy van esetleg pici totyogós gyerek aki miatt ez nem szerencsés?
2017. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagy medve kutya is lakásban van, hiába van kert. Rengeteget foglalkozunk vele, napi sétakon felül, de szeret az emberrel lenni, azonkívül, hogy akkora, mint egy szőnyeg, észrevétlen bent :D

Szőrhullás mondjuk van, de hát azt megoldja a porszívó :D

2017. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7%

6-os!


Igen, csakugyan értelmes vagyok. :)


Nyilván szorult belém annyi értelem, hogy olyan fajtát választok, ami kint tartható. Főleg kertes házban tartom ostobaságnak a benti tartást, ami inkább az ember vágya, mintsem a kutyáé.

3 kutyám van, 5 ezer négyzetméter áll a rendelkezésükre, szigetelt házuk van, hogy télen ne fázzanak, nyáron pedig naponta többször fürdenek.

A benti tartást nagytestű kutya esetében közönséges állatkínzásnak tartom.

Persze szerencsétlen kutya nagyon jó alkalmazkodóképességgel van megáldva, így elviseli azt az állapotot is, de az igazán boldog kutyák kint élnek.

2017. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!