Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves máltai lány kutyám és...

11 éves máltai lány kutyám és egy 8 hetes most örökbefogadott pincsi keverék kislány kutyus összeszoktatását hogy csináljam? Mik a tapasztalatok, bevált szokások? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés
Lakásban élünk,a 11 éves máltaim eddig egyedül volt, az utcán minden kutyával barátságos ha fiú ha lány. Az örökbefogadott új kutyusunkkal semleges területen találkoztak először, ahogy azt kell, a kicsi egyből nyalogatta, barátkozott, játszott volna, a nagy már akkor is kissé meghátrált,de még nem morgott.Viszont a lakásban fent morog is rá, ha a közelébe megy,ha nem választanánk őket külön valószínű oda is kapna rá. Mit kéne csinálnom, hogy megszokja őt? Ugyanúgy foglalkozunk a naggyal is természetesen, nem szeretnénk ha féltékeny lenne, hiszen ő a család első számú kedvence, de a kicsitől se szeretnénk megválni, nagyon jó lenne ha összebarátkoznának. Minden bevált ötletet szívesen fogadok!:)

2017. jún. 5. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló szituban voltam 1 éve van egy most 13 éves beagle szukánk, aki alapból nem annyira jön ki a kutyákkal, csak az előző párját tűrte el, aki sajnos meghalt. Tavaly vettem mellé egy németjuhász szukát, eleinte feszült volt, ha sok volt neki a kicsi morgott, odakapott, aztán dominálta szóval nem volt könnyű. Fokozatosan felügyelet mellett engedtem össze őket. Eleinte 5-10 perceket, aztán húztam ezt az időt. Kb 3 hét alatt értünk el oda, hogy nyugodtan együtt hagytam őket. Aztán kb 2 hónap múlva már együtt aludtak. Azóta is imádják egymást, jó annak kisebb összekaoások, de sose komoly.
2017. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez elég biztatóan hangzik, köszönöm.:) Viszont szerinted akkor is engedjem őket össze kisebb időkre ha az idős "menekül" előle? Zavarja gondolom hogy a kicsi játszana vele, követné, a nagy meg fut előle behúzott farokkal, ha meg már nem tud hova menekülni akkor kezd el morogni és vicsorogni..úgy sajnálom őt és csak reménykedni tudok hogy az idő erre megoldást tud adni tényleg..
2017. jún. 5. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
A kicsire szólj rá, ne engedd, hogy kergesse, te vagy a főnök. Igen mindenképp engedd össze őket rövid időkre, mert egyszer össze kell szokniuk. De figyeld az idősebbet, hogy mikor nagyon sok neki és akkor szedd szét őket. Nekem még az segített, hogy amikor a kicsi aludt a beagle jobban oda mert menni hozzá.
2017. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy 4 éves németjuhászom és egy 4 hónapos kiskutyám (kistestu is marad). Először a nagy folyton piszkálni akarta, és mi úgy oldottuk meg a problémát (összeszoktatás), hogy először a nagyot pórázra tettük. Először csak annyit engedtünk meg neki, hogy megszagolja. Ez nagyon időigényes, 1 hétbe telt mire el tudták valamennyire fogadni egymást, de aztán újra elkezdte piszkálni a nagyobbik. Aztán gondoltunk egyet, és csak simán elengedtük mind a kettőt az udvarban. Ha a nagy piszkálni kezdte, akkor rászóltunk. 2-3 nap után már legjobb barátok lettek. Mára szinte már testvérek :) (de amit fentebb írtam, a pórázos probálkozás is lehet hogy belesegített, de nem sokat..azt vettük észre, hogy ha mindkettő nyugodt, mégis izgatott sokkal jobban, hamarabb elfogadják egymást... amikor pórázzal próbálkoztunk, akkor a nagy kicsit feszült volt) remélem tudtam segíteni :)
2017. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi tippeket :) egyelőre még mindig nem állunk túl jól, de nem adjuk fel! :D
2017. jún. 8. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!