Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom be?

Hogyan taníthatom be?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy 5 éves bichon havanese kutyust. Szeretném betanítani egy két dologra. De ezt én is tudom hogy nem lesz egyszerű. Vettem neki gumicsontot meg egy kis kötelet amin labda van. Nem foglakozik velük. Hiába dobom el vagy teszem a szájához még csak meg se akarja szagolni őket. Néha rágcsálja a kötelet de semmi egyébb. Szeretném okosítani kicsit és mivel van egy lányom aki szeretne vele játszani ezért jó lenne ha tudna. Nagyon mozgékony kutya amúgy, imád rohangálni, és egy igazi kis szabaduló művész, igaz mindig visszajön de imád kiszökni. :) Mit javasoltok mit tegyek? Hogyan okosíthatnám Houdinit? (ez a kutya neve) Megköszönném segítségeteket :)

2017. jún. 5. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy ennyire viccesnek találod hogy a kutyád folyton elszökik...
2017. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes kommentet. Tudod a kutyák kíváncsiak
2017. jún. 5. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kívàncsiak. Azért kell őket elvinni sétálni. A kutya nem önsétáltató. Akkor meg majd sírsz ha elütik a kutyát.
2017. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először alapvető dolgokra kell megtanítani, mielőtt a játékkal foglalkoznátok.

1. Szökés megakadályozni, mindenképpen.

2. Napi legalább 1 hosszú séta, ha kert is van (ha szökik, akkor gondolom van kert).

3. Tanulja egyelőre a nevét, hogy hol a helye, szépen sétálni pórázon, illetve a behívást gyakorolni vele, ez nagyon fontos. Ül, fekszik, helyben marad. Ezek után jöhetnek a játékok.

2017. jún. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy kutyaiskolát! Ez így nem lesz jó, hogy nem tudod nevelni, kontrollálni. A nagyobbik gond, hogy sajnos a leírásból az derül ki, hogy nem is akarod nevelni. Miért hagyod, hogy szökjön? És ha egyszer nem jön vissza? Ha valami baleset történik? Az a te hibád lesz. Ha még a jelenlétedben történő szökést sem tudod legátolni, akkor ott komoly gondok vannak.


A jó játékot nem lehet leírni. Azt látnod kell, illetve kell, hogy hozzáértő szintén lásson téged kívülről, tudjon segíteni.

Mennyit sétáltatod? Mennyit mozgatod és fárasztod szellemileg?

2017. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!