Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyánk nagyon agresszív....

Kiskutyánk nagyon agresszív. Mit tehetnénk? Tanácstalan vagyok. Bővebben lemt.

Figyelt kérdés

Van egy kb 3 éves uszkár és bolognese keverék kistestű fehér kutyánk. Velünk nagyon aranyos meg minden, bújik, nyalogat, szeretget.

Viszont sétáltatni nem lehet.. Amint lát egy másik ebet, már elkezd ugrálni és ugatni és támadni (MINDIG pórázon van, pont ezért). A neki nem szimpatikus vendégeinket is mindig nagyon megugatja, esetleg meg is harapja... Pedig naponta kétszer van sétáltatva, enni, inni is kap napi egyszer egy jó adagot.

A másik probléma, hogy reggel, ha bárki elmegy itthonról, nem lehet tőle aludni, úgy ugat. Mindig. Próbáltunk már minden eszközt ezekről leszoktatni, sikertelenül.

Mit tehetnénk mi? Kutyaiskola segíthet? Tudtok jó kutyaiskolákat?



2017. jún. 6. 00:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kifelejettem, hogy hím, és nincs ivartalanítva.
2017. jún. 6. 00:36
 2/15 A kérdező kommentje:

*lent

Elírtam, elnézést

2017. jún. 6. 00:40
 3/15 anonim ***** válasza:
Első körben ivartalanítás, napi 2 séta helyett minimum 3-4, az egyik jó hosszú. Ezután kutyaiskola, ahol megtanítanak vele bánni.
2017. jún. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azt meg elírtad és nem 1X iszik egy nap ugye...?
2017. jún. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Vize mindig van!
2017. jún. 6. 01:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, egy jó kutyaiskola segíthet. A kutya teljesen neveletlen, nincs előtte tekintélyetek, ezt kell rendezni.
2017. jún. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kutyasuli mindenképp, addig meg nézz utána, hogy hogyan kell jól leszidni a kutyát. Amint ezt a viselkedést produkálja szidod. Előbb-utóbb be fog törni.


Ez is hasznos lehet még: [link]


A napi két séta meg kevés. Eü szempontból is három kéne. Jár egyébként kutyák közé? Szocializálva van?

2017. jún. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Próbáltuk kedvesen, mérgesen szidni, szeretgetni, vízzel lefröcskölni, rákiáltani, simogatni.. Semmi :(
2017. jún. 6. 10:14
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az pont nagyon nem jó, ha össze-vissza próbáltok mindent.
2017. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én inkább magánórát vennék a helyedben inkább mint csoportos foglalkozást, hiszen neked is rengeteg hiányosságod van a kutyanevelés terén. Amint ez tisztázva lett utána mehet a csoportos is. A nagyon agresszív kutyák pedig amúgy sem engedik be csoportokba hanem az oktatók a saját kutyáikkal nézik meg először.


Gondolom Buksi kiskutyád el lett kényezettve, mindent szabadott neki és milyen kis cuki volt amikor rosszat csinált és hát ez lett az eredménye. Egy 3 éves kutyánál elég komoly probléma ha még mindig 'szeparációs' problémái vannak amikor bárki elmegy. Az pedig, hogy a saját vendégeitek megharapja..


A szocializációját nagyon elrontottátok, nem is tudom miért vártatok ezzel 3 évet, de mindenképp keress fel szakembert. Ha pedig leírtad volna, hogy hol/merre laksz akkor még ajánlani is lehetett volnam de nemhsizem hogy pl Debrecenből Budapestre utaznál kutyaiskolába heti 1szer.

2017. jún. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!